Kovo 25, 2020
Klimato aktyvistė Greta Thunberg sako „tikėtinai“ užsikrėtusi naujuoju koronavirusu

Švedė klimato aktyvistė Greta Thunberg (Greta Tunberg) antradienį pareiškė, kad „itin tikėtina“, jog ji užsikrėtė naujuoju koronavirusu, nes po kelionės Vidurio Europoje jai pasireiškė smarkūs simptomai.

„Maždaug prieš 10 dienų pradėjau jausti kai kuriuos simptomus... Jaučiausi pavargusi, krėtė drebulys, perštėjo gerklę ir kosėjau“, – savo „Instagram“ žinutėje rašė paauglė.

G. Thunberg nurodė, kad dėl šios priežasties ji kartu su savo tėvu dėl visa pikta izoliavosi.

Iki trečiadienio Švedijoje buvo patvirtinti 2 299 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai, o 40 tokių pacientų mirė, bet šalyje specializuoti tyrimai atliekami tik asmenims, kuriems pasireiškia sunkūs simptomai ir kurie turi būti gydomi ligoninėje, taip pat personalui, dirbančiam su rizikos grupėmis.

G. Thunberg sakė, kad dėl šios priežasties jai koronaviruso testas nebuvo atliktas. Vis dėlto 17-metė pridūrė, kad „itin tikėtina“, kad ji susigriebė šią ligą, „atsižvelgiant į bendrus simptomus ir aplinkybes“.

Aktyvistė teigė, kad šiuo metu ji „iš esmės pasveikusi“, bet perspėjo kitus, kad ji „beveik nesijautė serganti“.

G. Thunberg pažymėjo, kad kitiems užsikrėtusiems, ypač jauniems žmonėms, gali pasireikšti itin lengvi simptomai, tad jie gali nežinoti, „kad turi virusą, ir perduoti jį rizikos grupėms priklausomiems žmonėms“.

„Mums, nepriklausantiems rizikos grupei, tenka didžiulė atsakomybė – mūsų veiksmai gali lemti skirtumą tarp gyvenimo ir mirties daugeliui kitų“, – pabrėžė ji.

Kovo pradžioje G. Thunberg, vadovaujanti judėjimui „Mokyklų streikas už klimatą“, ragino pereiti prie protestų virtualiojoje erdvėje ir vengti didelių susirinkimų, galinčių paspartinti koronaviruso platinimą.

Ji kvietė aktyvistus skelbti savo nuotraukas su užrašu #InternetinisKlimatoStreikas, užuot dalyvavus demonstracijose gatvėse.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai