Lapkričio 5, 2019
Jungtinėje Karalystėje sumažintas terorizmo grėsmės laipsnis

Britų vidaus reikalų sekretorė pirmadienį pranešė, kad terorizmo pavojaus Jungtinėje Karalystėje laipsnis sumažinamas nuo „smarkios grėsmės“ iki „žymios grėsmės“.

Grėsmės žyma „smarki“ reiškia, jog pareigūnai mano, kad nauja ataka yra labai tikėtina, o žyma „žymi“ nurodo, kad ji yra tikėtina.

Sprendimą sumažinti terorizmo pavojaus laipsnį priėmė Jungtinis terorizmo analizės centras (JTAC), kas pusę metų peržiūrintis grėsmės pavojų. Sprendimo priėmimui vyriausybė įtakos neturi.

2014 metų rugpjūčio mėnesį dėl konfliktų Sirijoje ir Irake terorizmo pavojaus laipsnis JK buvo padidintas nuo „žymios grėsmės“ iki „smarkios grėsmės“.

2017 metais pavojaus laipsnis du kartus buvo padidintas iki aukščiausios „kritinės grėsmės“, nurodant, kad išpuolio tikimybė yra „labai tikėtina artimiausiu metu“, o vėliau pavojaus laipsnis vėl sumažintas iki „smarkios grėsmės“.

Tais metais įvyko kruvini teroristiniai išpuoliai Mančesteryje ir Londone.

2003 metų birželio mėnesį įsteigtas JTAC yra įsikūręs vidaus saugumo tarnybos MI5 būstinėje Londone.

Jis analizuoja ir vertina žvalgybinę informaciją, susijusią su tarptautiniu terorizmu, ir įvertina teroro pavojų pagal vieną iš penkių žymų nuo „žemos“ iki „kritinės“.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai