Gegužės 6, 2020
JK vyriausybei dėl karantino patarinėjęs ekspertas pats pažeidęs taisykles atsistatydino

Mokslininkas, patarinėjęs Didžiosios Britanijos lyderiams dėl karantino priemonių, antradienį sakė, kad atsistatydino iš svarbios vyriausybės grupės, pripažinęs, kad pažeidė šalies įvestas socialinio atstumo taisykles.

Epidemiologijos profesorius Neilas Fergusonas (Nilas Fergiusonas), dirbęs patarėjų komandoje, padedančioje šaliai koordinuoti savo atsaką į COVID-19 pandemiją, atsistatydino po žiniasklaidos pranešimų, kad jis leido vienai moteriai aplankyti jį namuose.

„Sutinku, kad priėmiau neteisingą sprendimą, – sakė jis. – Labai apgailestauju... pakenkęs aiškiai žiniai dėl tolesnės socialinio atstumo būtinybės šiai sukrečiančiai epidemijai kontroliuoti.“

Pasak N. Fergusono, jis atsisakė savo vaidmens Mokslinėje patariamojoje ekstremalių situacijų grupėje (SAGE). Vyriausybės atstovas patvirtino jo atsistatydinimą.

Per 32 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų užregistravusi Britanija, kuri po JAV yra labiausiai pandemijos paveikta pasaulio šalis, kovo pabaigoje įvedė griežtas karantino taisykles ir nurodė žmonėms neiti iš namų. 

Vyriausybė sustiprino savo atsaką į krizę N. Fergusono ir jo kolegų Londono Imperijos koledže (Imperial College London) tyrimams parodžius, kad užsikrėtimo ir mirties atvejų skaičius be drastiškų veiksmų smarkiai išaugs.

N. Fergusonas atsistatydino po laikraščio „The Daily Telegraph“ pranešimo, kad per karantiną į jo namus Londone du kartus buvo atėjusi moteris, žiniasklaidos pranešimuose vadinama jo mylimąja.

„Veikiau manydamas, kad esu apsaugotas po to, kai man buvo testais nustatytas koronavirusas ir aš po simptomų atsiradimo visiškai izoliavausi beveik dviem savaitėms“, – sakė profesorius.

„Vyriausybės rekomendacijos yra neabejotinos, jos skirtos mums visiems apsaugoti“, – pridūrė jis.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), kuris dėl COVID-19 gulėjo ligoninėje, bet jau yra pasveikęs, pradinį trijų savaičių karantiną įvedė kovo 23 dieną.

Įvedus karantiną buvo uždarytos „nebūtinos“ parduotuvės ir paslaugos, gyventojams buvo leista iš namų išeiti tik pasportuoti ir nusipirkti būtiniausių dalykų. Policijai buvo suteikti įgaliojimai skirti baudas taisyklių nesilaikantiems asmenims.

Karantinas balandžio viduryje buvo pratęstas dar trims savaitėms, bet B. Johnsonas turėtų netrukus išdėstyti savo planą dėl griežtų taisyklių atšaukimo, pranešė žiniasklaida.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai