Vasario 3, 2020
JK premjeras pristatys griežtą Londono poziciją būsimose derybose su ES dėl prekybos

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pirmadienį pristatys griežtą poziciją, kurios laikysis Londonas būsimose derybose su Europos Sąjunga dėl partnerystės po „Brexito“.      

Anot premjero, šaliai nereikia laikytis įvairių ES taisyklių prekybos susitarimui sudaryti.   

B. Johnsonas svarbią kalbą, per kurią pristatys savo viziją dėl šalies ateities, pasakys praėjus kelioms dienoms po istorinio JK pasitraukimo iš Bendrijos, kurios nare ji buvo beveik pusšimtį metų.

Anot vyriausybės vadovo, jis sieks „pragmatiško susitarimo“.    

B. Johnsonas pažymės, kad Londonui per ankstesnes derybas su Briuseliu dėl išstojimo sąlygų buvo pasakyta, kad jis gali siekti ambicingo prekybos susitarimo, „atveriančio rinkas ir leidžiančio išvengti daugybės ES taisyklių“.  

„Laisvosios prekybos susitarimas nereikalauja sutikti su ES taisyklėmis dėl konkurencijos politikos, subsidijų, socialinės apsaugos, aplinkos apsaugos ar kažko panašaus“, – ketina pasakyti premjeras, kurio kalbos ištraukas paskelbė Dauningo gatvė.     

„JK šiose srityse išlaikys aukščiausius standartus – daugeliu atžvilgių geresnius nei Bendrijos – be sutarties prievartos. Ir itin svarbu dabar tai pabrėžti“, – sakys B. Johnsonas.    

Anot premjero, jei nepavyks sudaryti sutarties, analogiškos neseniai ES ir Kanados pasirašytam susitarimui, JK sieks siauresnio prekybos susitarimo.   

„Pasirinkimas nėra kategoriškas: sutartis arba jokios sutarties“, – sakys B. Johnsonas.

Tuo metu Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras (Lio Varadkaras) sekmadienį paragino Londoną „sušvelninti“ savo „nacionalistinę retoriką“. 

Britanijai reikėtų nekartoti ankstesnių klaidų ir nenustatinėti „griežtų raudonų linijų“, dėl kurių „sunku pasiekti susitarimą“, sakė jis.    

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai