Rugpjūčio 2, 2020
JK premjeras B. Johnsonas pasiūlė savo brolio kandidatūrą pero titului

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pasiūlė savo brolį Jo (Džo), anksčiau ėjusį jaunesniojo ministro pareigas ir pasitraukusį iš posto dėl vyresniojo brolio požiūrio į atsiskyrimą nuo Europos Sąjungos, paskirti Lordų Rūmu nariu.

Į penktadienį paskelbtą 36 kandidatų tapti perais sąrašą įtrauktas ir buvusios premjerės Theresos May (Terezos Mei) vyras Philipas (Filipas) .

Tuo tarpu buvusiam Bendruomenių Rūmų pirmininkui Johnui Bercow (Džonui Berkou), kuris ne kartą mėgino užkirsti kelią vyriausybės „Brexito“ planams, nebus skirta vieta aukštuosiuose Jungtinės Karalystės parlamento rūmuose.

J. Bercow tapo pirmuoju buvusiu Bendruomenių Rūmų pirmininku per du šimtmečius, kuriam šį garbė nebuvo suteikta.

Lordais pretenduoja tapti ir rusų kilmės britų laikraščio savininkas Jevgenijus Lebedevas bei „Brexito“ šalininkas, buvęs kriketo žaidėjas Ianas Bothamas (Ijanas Bodemas).

Visgi nominacijos sulaukė daug kritikos iš B. Johnsono politinių priešininkų.

Pasak opozicinės Škotijos nacionalinės partijos įstatymų leidėjo Peterio Wisharto (Piterio Višarto), premjeras pademonstravo „blogiausio pobūdžio kronizmą“, aprūpindamas darbu visam gyvenimui „draugus ir tuos, kurie jam buvo naudingi“.

„Brexito“ šalininkai apkaltino J. Bercow dirbtinai kūrus kliūtis balsuoti, kai besiginčijantiems įstatymų leidėjams prireikė galutinai ratifikuoti Didžiosios Britanijos ir ES skyrybų susitarimą.

2018 metais buvo paskelbta ataskaita, kurioje J. Bercow apkaltintas „patyčių, priekabiavimo ir seksualinio priekabiavimo“ kultūros puoselėjimu. Pats J. Bercow kaltinimus paneigė.

Visgi parlamentaras įgijo nemenką populiarumą.

Vaizdo įrašai su parlamentarams pirmininkaujančio J. Bercow šūksniais „Tvarkos! Tvarkos!“ „Brexito“ dramos metu trumpam pavertė jį tarptautinės žiniasklaidos žvaigžde.

Pasitraukęs iš pareigų spalio mėnesį, J. Bercow išleido „nuoširdžią“ autobiografiją ir pradėjo sakyti kalbas bei vesti paskaitas už atlygį.

Lordų Rūmus dabar sudarys daugiau nei 800 narių, nes perams šiuo metu leidžiama atsistatydinti ar išeiti į pensiją, tačiau paprastai tikimasi, kad jie eis savo pareigas visą gyvenimą.

„Šis naujų perų sąrašas reiškia prarastą galimybę sumažinti Lordų Rūmų narių skaičių“, – teigė Lordų Rūmų pirmininkas Peteris Fowleris (Piteris Fauleris), kurio kabinetas rekomendavo sumažinti Rūmų narių skaičių, kad jį sudarytų ne daugiau kaip 600 narių.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai