Liepos 21, 2020
JK įsigis 90 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių

Jungtinės Karalystės pareigūnai pirmadienį pranešė pasirašę sutartį dėl eksperimentinės vakcinos nuo naujojo koronaviruso, kuriamos farmacijos milžinės „Pfizer“ ir kitų, 90 mln. dozių pirkimo.

Britanijos vyriausybės pranešime sakoma, kad ji užsitikrino teisę įsigyti potencialių vakcinų, kuriamų įmonių „Pfizer“ ir „BioNTech“, taip pat dar vienos eksperimentinės vakcinos, tyrinėjamos bendrovės „Valneva“.

JK anksčiau pasirašė sutartį su bendrove „AstraZeneca“, kad ji parūpint 100 mln. dozių vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, šiuo metu išbandomos Oksfordo universiteto. Planuojama, kad ši bendrovė vėliau pirmadienį paskelbta tolesnių rezultatų apie tyrimų eigą.

„Milijonai žmonių galėtų būti paskiepyti nuo koronaviruso“, – sakoma Britanijos vyriausybės pranešime, turint galvoje tris skirtingas vakcinas, į kurias buvo nutarta investuoti.

Vis dar neaišku, ar kuri nors iš šių vakcinų pasirodys esanti veiksminga ir saugi, bet Britanija ir kitos turtingosios šalys jau investuoja į šiuos skiepus, kad užsitikrintų bet kurio sėkmingo preparato pakankamus gamybos pajėgumus.

Vakciną sukurti paprastai užtrunka ne vienerius metus, o šiuo metu pasaulyje jų išbandoma keliolika.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai