Kovo 14, 2020
JK dėl koronaviruso pandemijos atideda vietos valdžios rinkimus

Jungtinė Karalystė penktadienį paskelbė, kad dėl koronaviruso protrūkio vieniems metams atideda gegužės mėnesį turėjusius vykti vietos valdžios rinkimus, įskaitant Londono mero rinkimus.

„Pateiksime teisės aktus dėl vietos valdžios, mero bei policijos ir nusikaltimų kontrolės komisaro rinkimų atidėjimo iki kitų metų gegužės“, – nurodė vienas vyriausybės atstovas.

Rinkimų komisija ketvirtadienį parašė ministrams įspėjimą apie „realų pavojų“, galintį iškilti, jei rinkimai bus rengiami pagal grafiką – gegužės 7 dieną.

Komisija perspėjo, kad dėl plintančio viruso neišvengiamai būtų paveiktos rinkimų kampanijos ir kad daugelis žmonių nenorės ar negalės balsuoti.

„Akivaizdu, kad bet koks sprendimas atidėti artėjančius rinkimus yra reikšmingas ir paprastai nėra pageidautinas“, – rašoma pareiškime.

„Tačiau gyvename beprecedenčiais laikais“, – tvirtinama jame.

Šis sprendimas palies vietos valdžios rinkimus visoje šalyje, taip pat politines lenktynes Londone, kur dabartinis meras Sadiqas Khanas (Sadikas Chanas) siekė perrinkimo antrajai ketverių metų kadencijai.

„Ir toliau dirbsiu su vyriausybe ir ekspertais, kad padėčiau suvaldyti Londone koronavirusą per ateinančias savaites ir mėnesius“, – tviteryje parašė S. Khanas.

„Visada darysiu viską, ką tik galiu, kad apsaugočiau Londoną“, - teigė jis.

Policijos ir nusikaltimų kontrolės komisarai prižiūri, kaip kovojama su nusikalstamumu tam tikrose atskirose teritorijose.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai