Kovo 18, 2020
JK dėl koronaviruso nuo penktadienio uždaro mokyklas
© Foto: Pixabay.

Jungtinėje Karalystėje nuo penktadienio visos mokyklos bus uždarytos „iki atskiro pranešimo“, vyriausybei imantis naujų priemonių koronaviruso pandemijai stabdyti, trečiadienį pranešė švietimo sekretorius Gavinas Williamsonas (Geivinas Viljamsonas).

Premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) vengė sekti kitų Europos valstybių pavyzdžiu ir uždaryti mokyklas, nes toks žingsnis smarkiai paveiktų darbuotojus.

Patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų JK nuo vakar padaugėjo 676 iki 2626. Mirčių per parą padaugėjus nuo 71 iki 104, vyriausybės vadovas nurodė, kad mokyklos vėliau šią savaitę bus uždarytos neribotam laikui.

„Kai mokyklos užvers savo vartus penktadienio popietę, jie liks uždaryti iki atskiro pranešimo“, – per spaudos konferenciją sakė premjeras.

Išimtys bus daromos itin svarbių darbuotojų, įskaitant medicinos personalą, policininkus ir kurjerių tarnybų vairuotojus, vaikams taip pat pažeidžiamiausiems vaikams.

B. Johnsonas anksčiau šią savaitę rekomendavo gyventojams dirbti iš namų ir vengti kelionių ir nebūtinų tiesioginių kontaktų su kitais žmonėmis, nes epidemijos tempas pradeda įsibėgėti.

Trečiadienį jis sakė, kad šios priemonės daro poveikį, bet pakartojo, kad žmonėms, kuriems pasireiškė susirgimui COVID-19 būdingi simptomai, turėtų izoliuotis vienai ar dviem savaitėms, priklausomai nuo aplinkybių.

„Visi privalo vadovautis šiais patarimais, kad apsaugotų save ir savo šeimas, taip pat, dar svarbiau – platesnę visuomenę“, – pabrėžė premjeras.

B. Johnsonas pridūrė, kad „nedelsime įvesti tolesnių ir spartesnių priemonių“.

Spėliojama, kad Londone gali būti imtasi itin drakoniškų priemonių, nes sostinėje registruojama daugiausiai užsikrėtimų.

„Žinome, kad Londonas lenkia kitus iš mūsų, todėl galime pamatyti griežtesnių priemonių negu iki šiol esame paskelbė, kad jų bus imamasi“, – anksčiau Edinburge sakė Škotijos vyriausioji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen).

Ketvirtadienį vyriausybė pateiks teisės akto projektą, numatantį, kad jai bus suteikti nepaprastieji įgaliojimai imtis priemonių prieš pandemiją, įskaitant įvairių objektų uždarymą ir susirinkimų suvaržymą.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai