Liepos 15, 2020
JK apsisprendė: neleis Kinijos milžinei „Huawei“ dalyvauti 5G tinklų kūrime

Didžioji Britanija antradienį pasidavė JAV spaudimui ir patvirtino laipsnišką Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ pašalinimą iš 5G tinklų kūrimo, nepaisydama perspėjimo apie galimą Pekino atsaką.

Šis politikos pokytis reiškia didelę pergalę JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracijai jos geopolitinėje ir prekybos kovoje su Kinija.

Visgi toks sprendimas kelia grėsmę, jog Didžiosios Britanijos santykiai su Kinija pašlis, o JK mobiliųjų paslaugų teikėjai, kurie beveik 20 metų kliovėsi „Huawei“ įranga, gali patirti didelių išlaidų.

Didžiosios Britanijos skaitmenizacijos ministras Oliveris Dowdenas (Oliveris Doudenas) paskelbė apie sprendimą parlamente po to, kai ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) susitiko su savo kabineto nariais ir Nacionalinio saugumo taryba.

„Nuo šių metų pabaigos telekomunikacijų paslaugų teikėjai turi nepirkti jokios 5G įrangos iš „Huawei“, – pranešė jis įstatymų leidėjams.

Naujosiose gairėse taip pat reikalaujama, kad iki 2026 metų pabaigos visa esama „Huawei“ įranga turi būti pašalinta.

Pranešama, kad „Huawei“ siekė užsitikrinti, jog sprendimas dėl visiško draudimo naudoti įmonės įrangą būtų nukeltas iki kitų visuotinių rinkimų, kurie numatomi vėliausiai 2024 metais, ir po kurių į valdžią gali ateiti nauja vyriausybė, kuri gali laikytis palankesnio požiūrio.

B. Johnsonas supykdė D. Trumpą ir kai kuriuos savo paties konservatorių partijos narius, sausio mėnesį leisdamas Kinijos 5G lyderei dalyvauti sparčiojo duomenų perdavimo tinklo kūrime Didžiojoje Britanijoje.

Tuo metu JK žengė paskutinius sekinančio pasitraukimo iš Europos Sąjungos žingsnius ir siekė užmegzti tvirtus ryšius su galinga Azijos ekonomika, kuri galėtų įgyvendinti B. Johnsono „globalios Didžiosios Britanijos“ viziją.

Visgi D.Trumpo administracija JK vyriausybei pareiškė, kad jos sprendimas trukdo dalintis žvalgybos informacija ir netgi gali lemti kai kurių JAV naikintuvų perkėlimą iš Anglijos.

Vašingtonas mano, kad privati ​​Kinijos įmonė konfliktų atveju galėtų šnipinėti Pekino naudai arba sustabdyti konkuruojančių šalių 5G tinklus.

„Huawei“ visada neigė tokius atvejus ir atkreipė dėmesį į du dešimtmečius trukusį bendradarbiavimą su Didžiosios Britanijos saugumo agentūromis, kurios tikrino esamų 3G ir 4G tinklų saugumą.

Kinijos milžinės atstovas spaudai Jungtinėje Karalystėje Edwardas Brewsteris (Edvardas Briusteris) pareiškė: „Šis sprendimas – bloga žinia visiems, gyvenantiems JK ir turintiems mobilųjį telefoną. Draudimas pirkti 5G įrangą iš „Huawei“ greičiausiai pristabdys šalies skaitmenizacijos procesus, padidins mobiliojo ryšio sąskaitas paprastiems vartotojams ir sustiprins skaitmeninę atskirtį.“

E. Brewsteris pridūrė, kad gamintoja yra įsitikinusi, jog nauji JAV apribojimai nepadarys įtakos gaminių, kuriuos ji tiekia Jungtinei Karalystei, atsparumui ar saugumui, todėl ragina JK vyriausybę dar kartą persvarstyti sprendimą. 

„Gaila, kad mūsų dalyvavimas Jungtinės Karalystės tinklo infrastruktūros diegime tapo politizuotas, tačiau dar kartą pabrėžiame, kad tai susiję su JAV prekybos politika, o ne saugumo klausimais. Pastaruosius 20 metų „Huawei“ aktyviai prisidėjo prie JK tinklo infrastruktūros plėtros. Esame atsakingas verslas, todėl savo klientus palaikysime ir toliau“, – užtikrino „Huawei“ atstovas spaudai Jungtinėje Karalystėje.

„Artimiausiu metu planuojame atlikti išsamią apžvalgą apie tai, ką šis sprendimas reiškia mūsų verslui Jungtinėje Karalystėje, bei toliau bendrausime su JK vyriausybe ieškodami būdų, kaip galėtume prisidėti prie šalies skaitmenizacijos procesų,“ – informavo E. Brewsteris.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaLondonasPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai