Gegužės 11, 2020
Iš Prancūzijos į JK atvykstantiems keliautojams nebus taikomas karantinas

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) sutarė, kad į Britaniją iš Prancūzijos atvykstantiems keliautojams nebus taikomas karantinas, sekmadienį pranešė Eliziejaus rūmai. 

B. Johnsonas sekmadienį sakė, kad Britanija dėl koronaviruso pandemijos „greitai“ ims taikyti karantiną oro transportu iš užsienio atvykstantiems keleiviams. Pranešta, kad Londonas svarsto galimybę įvesti privalomą 14 dienų karantiną visiems keliautojams, atvykstantiems ne iš Britų salų.   

Per pokalbį telefonu šalių lyderiai pažadėjo dėti visas pastangas sumažinti koronaviruso plitimo tarp valstybių grėsmę, kai pagaliau ėmė mažėti naujų koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų, nurodė Eliziejaus rūmai.  

„Iš Prancūzijos atvykstantiems keliautojams šiuo etapu nebus taikomos jokios karantino priemonės; bet kokių priemonių bus imamasi koordinuotai ir abipusiškai“, – nurodė prezidentūra. 

Ji pridūrė, kad bus suformuota darbo grupė „užtikrinti tokį bendradarbiavimą ateinančiomis savaitėmis“. 

Įprastu metu kasdien dešimtys tūkstančių žmonių keliauja tarp Britanijos ir Prancūzijos. Daugelis jų naudojasi „Eurostar“ traukiniais, kursuojančiais per Lamanšo tunelį, kuriuo kelionė tarp šalių užtrunka kiek daugiau nei dvi valandas.  

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai