Liepos 31, 2020
Į Škotijos mokyklas nuo rugpjūčio vidurio grįš moksleiviai

Škotijos moksleiviai nuo kito mėnesio vidurio galės grįžti į klases, ketvirtadienį pranešė ribojimus dėl koronaviruso švelninanti vyriausybė.

Škotijoje mokyklos neveikė nuo kovo pabaigos.

Per pastarąsias dvi savaites Škotijoje neužfiksuota nė viena mirtis nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19.

Vyriausioji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen) nurodė, kad mokyklos palaipsniui galės atsidaryti nuo rugpjūčio 11-osios, o tolesnę savaitę jau galės vykti visos pamokos.

„Šiuo metu Škotijoje sergamumo ir viruso paplitimo lygis labai žemas“, – sakė ji įstatymų leidėjams Edinburge.

„Atsižvelgus į tai, kaip ilgai vaikai nėjo į mokyklą, kai kurie vietos pareigūnai gali nuspręsti dėl laipsniško sugrįžimo pirmosiomis dienomis, – kalbėjo N. Sturgeon. – Tačiau tikimės, kad vėliausiai rugpjūčio 18-ąją visi moksleiviai jau bus mokyklose.“

Škotų lyderė pranešė apie papildomą 75 mln. svarų (83 mln. eurų) finansavimą, skirtą padėti mokykloms pasiruošti vėl atsidaryti, įskaitant lėšas pasamdyti apie 1 400 papildomų mokytojų.

N. Sturgeon nurodė uždaryti mokyklas visoje Jungtinėje Karalystėje išplitus koronaviruso pandemijai. Užsiėmimai jiems vyko nuotoliniu būdu.

Iš viso Škotijoje patvirtinta 2 491 COVID-19 paciento mirtis.

Anglijoje moksleiviai į klases turėtų grįžti rugsėjį. Vietos ministrai iš pradžių ketino sugrąžinti vaikus į mokyklas prieš vasaros atostogas, tačiau mokytojų profesinėms sąjungoms ir tėvams išreiškus susirūpinimą šie planai buvo peržiūrėti.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasŠkotijaJK

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai