Rugsėjo 1, 2020
Į Lietuvą uždrausta atvykti A. Lukašenkai su sūnumi, VRM, Rinkimų komisijos vadovams

Į Lietuvą uždrausta atvykti Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai, jo sūnui Viktorui, vidaus reikalų ministrui ir viceministrams, Centrinės rinkimų komisijos nariams.

Pirmadienį Migracijos departamentas paviešino 30 Baltarusijos pareigūnų pavardes, kuriems pritaikytos nacionalinės sankcijos.

Sąraše yra A. Lukašenka ir jo sūnus Viktoras Lukašenka, einantis patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas, dabartinis A. Lukašenkos administracijos vadovas Igoris Sergejenka, taip pat vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas, viceministrai Genadijus Kazakevičius, Sergejus Chomenko ir Aleksandras Barsukovas, Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB) pirmininkas Valerijus Vakulčikas, jo pavaduotojas Sergejus Terebovas, Valstybės kontrolės komiteto pirmininkas Ivanas Tertelis, Vidaus kariuomenės vadas Jurijus Nazarenka, generalinis prokuroras Aleksandras Konyukas.

Sankcijos bus taikomos ir vienam iš Minsko milicijos vadovų Ivanui Kubrakovui, Teisingumo ministerijos darbuotojai Irinai Celikovec, Tyrimų komiteto pirmininkui Ivanui Noskevičiui, kt.

Į Lietuvą atvykti negalės ir visi Centrinės rinkimų komisijos nariai.

Nacionalines sankcijas Baltarusijos pareigūnams, prisidėjusiems prie rinkimų klastojimo ir smurto prieš taikius demonstrantus, pirmadienį paskelbė Lietuva, Latvija ir Estija.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad tai tik pirmas žingsnis reaguojant į įvykius Baltarusijoje. Asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašas gali ilgėti.

Naujas sankcijas A. Lukašenkos režimui nutarta įvesti dėl suklastotų prezidento rinkimų ir smurto, naudoto prieš taikius protestuotojus. Po pirmųjų demonstracijų dėl rinkimų klastojimo buvo sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, išėjusieji iš areštinės pasakojo buvę žiauriai mušami, keli žmonės mirė.

Autoriai: Jūratė Skėrytė, Ignas Jačauskas, BNS

Raktažodžiai: LietuvaNaujienosPasaulis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai