Birželio 26, 2020
Į Lietuvą nuo pirmadienio leista atvykti užsieniečiams iš Jungtinės Karalystės
Vilniaus oro uostas. © © Foto - Martynas Jaugelavičius.

Į Lietuvą nuo pirmadienio bus leista atvykti užsieniečiams iš Jungtinės Karalystės, penktadienį informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Jungtine Karalyste (JK) papildžius šalių, kurioms panaikinti dėl koronaviruso grėsmės taikyti apribojimai, sąrašą, jame jau iš viso jau yra 29 valstybės.

Be apribojimų taip pat atvykti leidžiama iš Rumunijos, Lenkijos, Bulgarijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Maltos, Danijos, Ispanijos, Italijos, Čekijos, Estijos, Vokietijos, Austrijos, Airijos, Norvegijos, Suomijos, Šveicarijos, Islandijos, Graikijos, Kipro, Slovėnijos, Latvijos, Vengrijos, Slovakijos, Kroatijos ir Lichtenšteino.

Užsieniečiams, atvykstantiems iš JK, taip pat iš Rumunijos, Bulgarijos ir Liuksemburgo bus rekomenduojama izoliuotis.

Į Lietuvą dėl didelio sergamumo COVID-19 vis dar negalės atvykti Švedijos ir Portugalijos piliečiai ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantys asmenys.

Šie palengvinimai su išimtimis galioja tik užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos bei JK. Iš trečiųjų šalių užsieniečiai į Lietuvą gali atvykti tik gavę leidimą iš atsakingų Lietuvos institucijų, priklausomai nuo klausimo pobūdžio – Užsienio reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Lietuvos piliečiams leidžiama grįžti iš bet kurios šalies, tačiau jei jie grįžo iš koronaviruso paveiktų valstybių, t.y. jei jose sergamumas per dvi savaites yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, jiems privaloma dviejų savaičių izoliacija.

Šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Jį galite rasti čia >>>>>

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai