Vasario 25, 2020
H. Weinsteinas pripažintas kaltu dėl išžaginimo ir seksualinio užpuolimo

Buvęs Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas (Harvis Veinsteinas) pirmadienį buvo pripažintas kaltu dėl išžaginimo ir seksualinio užpuolimo, bet išteisintas dėl sunkiausių kaltinimų grobuonišku lytiniu užpuolimu.

Prisiekusieji – septyni vyrai ir penkios moterys – pripažino H. Weinsteino kaltę dėl pirmo laipsnio seksualinio užpuolimo ir trečio laipsnio išžaginimo.

Tačiau 67-erių buvęs prodiuseris pripažintas nekaltu dėl pirmo laipsnio išžaginimo ir grobuoniško lytinio užpuolimo; už šiuos kaltinimus jam būtų grėsęs laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Ši byla laikoma itin svarbia moterų orumo gynėjų judėjimui „#MeToo“, ir tokį sprendimą galima laikyti daline jo pergale.

Teismo priimtas sprendimas yra svarbiausias apkaltinamasis nuosprendis dėl seksualinės prievartos Jungtinėse Valstijose nuo to laiko, kai komikas Billas Cosby (Bilas Kosbis) 2018 metais buvo pripažintas kaltu dėl vienos moters apsvaiginimo vaistais ir seksualinio užpuolimo prieš 15 metų.

Verdiktas buvo paskelbtas sausakimšoje Niujorko teismo salėje, kur buvo susirinkę apie 100 žmonių. Kaltinamasis, dalyvavęs teismo posėdžiuose atsirėmęs į vaikštynę, buvo apsuptas policijos pareigūnų.

Manhatano teisėjas nurodė, kad H. Weinsteinas bus areštuotas, kol jam bus paskelbta bausmė. Planuojama, kad tai turėtų įvykti kovo 11 dieną.

Teisėjas Jamesas Burke'as (Džeimsas Berkas) atmetė gynybos prašymą paleisti H. Weinsteiną už užstatą dėl sveikatos, bet sakė paprašysiąs laikyti nuteistąjį medicinos punkte.

Pagrindinė H. Weinsteino advokatė Donna Rotunno (Dona Rotuno) po nuosprendžio paskelbimo žurnalistams sakė, kad ketina apskųsti verdiktą.

„Tikrai jį skųsime. Kova dar nesibaigė“, – kalbėjo teisininkė.

H. Weinsteiną nederamu elgesiu kaltino daugiau nei 80 moterų, o jam pareikšti įtarimai paskatino 2017 metų spalį užgimti „#MeToo“ judėjimą prieš vyrus, piktnaudžiaujančius užimamais įtakingais postais.

Vis tik žiuri nagrinėjo tik kaltinimus, susijusius tik su dviem nukentėjusiomis: buvusia aktore Jessica Mann (Džesika Man) ir buvusia prodiuserio padėjėja Mimi Haleyi (Mimi Haleji), kadangi daugelis įtarimų yra pernelyg seni, kad būtų galima juos svarstyti.

Vienas iš kaltinimų grobuonišku seksualiniu užpuolimu taip pat buvo paremtas populiaraus serialo „Sopranai: mafijos kronika“ (The Sopranos) žvaigždės Annabellos Sciorros (Anabelos Šoros) parodymais. Aktorė tvirtina, kad H. Weinsteinas ją išžagino jos bute Niujorke 10-o dešimtmečio pradžioje.

H. Weinsteino advokatai savo ruožtu stengėsi įtikinti teismą, kad kaltintojos santykius su jų klientu palaikė abipusiu sutikimu ir tik vėliau pareiškė patyrusios prievartą.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai