Sausio 5, 2020
Gaisrų niokojamos Australijos ugniagesiams jau surinkta per 15 mln. eurų

Pasaulyje padėti su katastrofiškais krūmynų gaisrais kovojantiems Australijos ugniagesiams iki sekmadienio buvo surinkta beveik 25 mln. Australijos dolerių (per 15 mln. eurų).

Ugnis Australijoje pridarė didžiulės žalos ir pasiglemžė 24 gyvybes. Rytinėje šalies pakrantėje esantys miesteliai skendi tamsoje, kaimo vietovėse „sninga“ pelenais, o didieji miestai dūsta nuo dūmų. Šiek tiek atgaivos atnešė pastarosiomis dienomis sumažėjusi oro temperatūra ir nedidelis lietus.

Tačiau ugnis ir toliau glemžiasi namus bei gyvybes. Pastarosiomis dienomis sudegė dar keli šimtai namų, o aukų skaičius padidėjo iki 24, kai šeštadienį žuvo draugo namus gelbėti bandęs vyras.

Komikė Celeste Barber (Selestė Barber) pasinaudojo savo tarptautiniu žinomumu socialiniuose tinkluose ir feisbuke pradėjo rinkti aukas ugniagesiams: užsibrėžta suma – 25 mln. Australijos dolerių – visame pasaulyje buvo surinkta vos per dvi dienas. Amerikiečių popmuzikos dainininkė Pink paaukojo 500 tūkst. JAV dolerių (448 tūkst. eurų). Tiek pat paaukojo ir australų aktorė Nicole Kidman (Nikol Kidman).

Sekmadienį Australijoje vis dar siautėjo maždaug 200 gaisrų, kurių dauguma yra nekontroliuojami. Milijonai australų sunkiai susitaiko su katastrofa, kuri apėmė beveik visą šalį ir paveikė daugybės žmonių kasdienį gyvenimą.

„Esame nežinomoje teritorijoje, – pareiškė Naujojo Pietų Velso valstijos premjerė Gladys Berejiklian (Gledis Beredžiklian). – Negalime apsimesti, kad esame tai patyrę anksčiau. Nesame.“

Nors krūmynų gaisrai Australijoje yra dažnas reiškinys sausomis vasaromis, padėtį dar labiau pablogino klimato kaita, dėl kurios kyla oro ir vandens temperatūra, didinanti karštų dienų skaičių ir gaisringumą.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai