Liepos 12, 2019
Gitanas Nausėda prisaikdintas naujuoju Lietuvos prezidentu
© Foto: Robertas Dačkus.

Priesaiką Seime davęs Gitanas Nausėda penktadienį pradėjo eiti Respublikos Prezidento pareigas.

Iškilmingame parlamento posėdyje naujasis šalies vadovas padėjęs ranką ant Konstitucijos prisiekė būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, sąžiningai eiti pareigas ir būti visiems lygiai teisingas.

Naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad sieks sumažinti pajamų nelygybę šalyje ir toliau stiprinti šalies saugumą.

Po priesaikos sakydamas kalbą Seime, šalies vadovas sakė, kad Vyriausybę vertins pagal tai, kaip jai pavyks sumažinti socialinę atskirtį.

G. Nausėdos teigimu, dalis žmonių nejaučia, kad Lietuva istoriškai „šiandien gyvena turbūt sėkmingiausią ir ekonomiškai turtingiausią laikmetį šalies istorijoje“.

„Kaip, kalbėdami apie dviejų greičių Europą, nepastebėjome, jog sukūrėme dviejų greičių Lietuvą?“ – kalbėjo prezidentas.

„Turime suprasti – gerovės valstybės nebus, jei kiekvienas rūpinsimės tik savimi, jei didės socialinė atskirtis, o žmonės jausis svetimi savo šalyje“, – teigė jis.

G. Nausėda žadėjo siekti, kad per jo kadenciją sumažėtų atotrūkis tarp turtingiausių ir mažiausiai pasiturinčių žmonių, būtų surenkama daugiau pajamų į šalies biudžetą, mažėtų regioniniai skirtumai.

Šalies vadovas žadėjo telkti politines jėgas, kad būtų pasiektas nacionalinis susitarimas dėl švietimo pokyčių.

Užsienio politikoje G. Nausėda sakė sieksiantis „dar gilesnės euroatlantinės integracijos ir glaudžių santykių tiek su Europos Sąjunga, tiek su JAV“.

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad Lietuva turi toliau stiprinti valstybės gynybinius pajėgumus.

„Privalome stiprinti saugumą, išlaikydami krašto apsaugos sistemos finansavimo įsipareigojimus, investuodami į gynybinius pajėgumus, didindami reguliarios kariuomenės pajėgas ir plėsdami aktyvų rezervą bei piliečių, pasiruošusių ginti valstybę skaičių“, – sakė G. Nausėda.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad su Seimo ir Vyriausybe bendradarbiaus remdamasis išmintimi ir šaltu protu ir nesieks konfrontacijos.

„Su visomis valdžiomis institucijomis sieksiu bendradarbiauti siekdamas maksimalios naudos savo šaliai, o tai yra įmanoma padaryti ne konfliktuojant, ne konfrontuojant, bei ieškant sprendimų tikrai nelengvoms problemoms išspręsti“, – po prezidento priesaikos Seime žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Tikiu, kad tai įmanoma padaryti. Reikia tik turėti šaltą, išmintingą protą ir elementarios valios tai padaryti. Manau, kad mes tai padarysime“, – pridūrė jis.

Naujasis šalies vadovas teigė, kad penktadienį duotos priesaikos žodžiai nuo šiol jį lydės visą gyvenimą.

„Svarbiausias ir stipriausias jausmas – man dabar skamba priesaikos žodžiai, stengiuosi įvertinti kiekvieną iš tų žodžių, atskirai ir kartu paėmus. Suprantu, kad su šia priesaika nuo šiol gyvensiu kiekvieną dieną. Tiek dieną, tiek ir naktį“, – teigė jis.

G. Nausėda taip pat vylėsi, kad pavyks sutelkti visus žmones dirbti šalies naudai.

Žadėdamas kurti gerovės valstybę ir kovoti su socialine atskirtimi, 55 metų ekonomistas G. Nausėda gegužę per prezidento rinkimų antrąjį turą surinko beveik 66 proc. balsų.

Jis šalies vadovo poste pakeitė dvi kadencijas prezidento pareigas ėjusią Dalią Grybauskaitę.

Autorius: Vaidotas Beniušis, BNS

Raktažodžiai: LietuvaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai