Kovo 19, 2020
ES „Brexito“ derybininkas M. Barnier sako, kad užsikrėtė COVID-19

Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexito“ derybininkas Michelis Barnier (Mišelis Barnjė) ketvirtadienį pranešė, kad yra užsikrėtęs koronavirusu.

Socialiniame tinkle „Twitter“ jis parašė: „Norėčiau jus informuoti, kad mano testas dėl #COVID19 yra teigiamas. Jaučiuosi gerai ir esu gerai nusiteikęs. Vykdau visus būtinus nurodymus, kaip ir mano komanda.“

„Mano žinutė visiems, kurie yra paveikti

arba izoliuoti: kartu mes galime tai įveikti!“ – pridūrė 69-erių buvęs prancūzų diplomatijos vadovas, šiuo metu esantis Prancūzijoje.

Žinia apie M. Barnier ligą pasirodė ES ir Jungtinei Karalystei pirmadienį dėl koronaviruso protrūkio atšaukus šios savaitės gyvas derybas dėl prekybos po „Brexito“.

Užuot susitikę Londone, pareigūnai planus aptarinėja per vaizdo konferenciją.

JK Bendriją paliko sausio 31 dieną, bet abi pusės susitarė dėl pereinamojo laikotarpio, truksiančio iki šių metų pabaigos, o per tą laiką jos nori pasiekti susitarimą dėl naujų partnerystės sąlygų.

Briuselis yra perspėjęs, kad šis terminas yra pernelyg trumpas, o dėl koronaviruso prireikus atidėti derybas JK premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sulaukia raginimų paprašyti daugiau laiko.

Tai būtų didelis smūgis britų vyriausybei, žadėjusiai bet kokia kaina visiškai palikti Europos Sąjungą iki 2020-ųjų pabaigos.

ES yra paskelbusi savo ketinimų projektą deryboms, dėl kurių abi pusės turi gilių nesutarimų.

Briuselis norėtų, kad Londonas nenutoltų nuo ES taisyklių dėl valstybinės pagalbos ir aplinkosaugos, darbo ir kokybės standartų.

Tačiau B. Johnsono vyriausybė sako norinti paprasto laisvosios prekybos susitarimo tarp „lygių suverenių“ šalių ir yra pasiruošusi paaukoti prieigą prie ES rinkos mainais į savo teisės aktų leidimo laisvę.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai