Kovo 17, 2020
Elizabeth II keliasi į Vindzoro pilį

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) savaite anksčiau persikels į Vindzoro pilį, o Japonijos imperatoriaus ir imperatorienės valstybinio vizito planai bus persvarstyti dėl kilusios koronaviruso pandemijos, antradienį paskelbė Bakingamo rūmai.

93 metų monarchė jau nukėlė kai kuriuos visuomeninius renginius. Jos darbotvarkė yra toliau peržiūrima, britų vyriausybei paskelbus griežtesnes priemones koronaviruso plitimui pažaboti.

„Jos Didenybė persikels į Vindzoro pilį Velykų laikotarpiui ketvirtadienį, kovo 19 dieną, savaite anksčiau nei planuota. Gali būti, kad karalienė ten pasiliks ir po Velykų laikotarpio“, – sakoma rūmų pranešime.

Šią savaitę numatyti karalienės susitikimai su ministru pirmininku Borisu Johnsonu (Borisu Džonsonu) ir kitais pareigūnais įvyks kaip planuota. Tačiau būsimi renginiai bus peržiūrėti.

Atšaukiama arba atidedama keletas didelių viešų renginių, kuriuose turėjo dalyvauti karalienė arba kiti karališkosios šeimos nariai artimiausiais mėnesiais.

Tarp jų yra tradicinės Didžiojo Ketvirtadienio pamaldos Šv Jurgio koplyčioje ir penki pobūviai, turėję vykti karališkame sode.

„Atskiri pranešimai dėl Vėliavos pagerbimo parado (Trooping the Colour), Pergalės dienos 75-ųjų metinių minėjimo ir Japonijos imperatoriaus ir imperatorienės valstybinio vizito bus paskelbti vėliau, pasikonsultavus su vyriausybe“,  – sakoma pranešime.

Japonijos imperatoriškosios poros valstybinis vizitas buvo numatytas šį pavasarį.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai