Spalio 23, 2020
Didžioji Britanija ir Japonija pasirašys svarbų prekybos susitarimą

Didžioji Britanija ir Japonija penktadienį iškilmingos ceremonijos Tokijuje metu pasirašys prekybos susitarimą, kuris taps pirmuoju svarbiu Londono susitarimu po „Brexito“, vykstant intensyvioms deryboms su Europos Sąjunga (ES).

Susitarimas apima maisto, tekstilės ir technikos sektorius ir iš esmės atkartoja galiojantį ES ir Japonijos susitarimą, kuris nuo šių metų pabaigos nebeteks galios Didžiojoje Britanijoje.

Pasak Didžiosios Britanijos vyriausybės, susitarimas taps galimybe padidinti abiejų šalių prekybą 15,2 mlrd. svarų (16,5 mlrd. eurų).

Naujasis susitarimas įsigalios sausio 1 dieną, kai baigsis pereinamasis laikotarpis, skirtas Londonui ir Briuseliui susitarti dėl savo naujų santykių sąlygų.

Didžioji Britanija ir ES atnaujino įtampos kupinas derybas ketvirtadienį, JK atsisakius savaitę trukusių grasinimų nutraukti užsitęsusias derybas.
 
Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier (Mišelis Barnjė) atvyko į Londoną su derybininkais, pažadėdamas dirbti be poilsio, kad išgelbėtų prekybos susitarimą ir išvengtų galimo ekonominio chaoso metų pabaigoje, nors abiem pusėms vis dar nepavyksta susitarti dėl svarbiausių klausimų.

Tuo tarpu JK užsienio prekybos sekretorė Elizabeth Truss (Elizabet Tras) atvyko į Tokiją pasirašyti susitarimo su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi (Tošimicu Motegiu). Dėl susitarimo ministrai iš esmės susitarė praėjusį mėnesį vaizdo ryšio priemonėmis surengtame pokalbyje.

L. Truss savo pareiškime teigė, kad penktadienį numatytas susitarimo pasirašymas taps „svarbia akimirka Didžiajai Britanijai, stiprinanti ryšius su panašiai mąstančia demokratija, svarbia sąjungininke ir investuotoja“.

„Susitarimas leis pasiekti svarbių pergalių, kurių būtų buvę neįmanoma pasiekti būnant ES sudėtyje, ir sujungs dvi technologiškai pažangiausias pasaulio valstybes“, ­– priduriama ministerijos pranešime.

Londonas dviejų šalių išsamios ekonominės partnerystės sutartį laiko  ir ženklu „Brexito“ oponentams, kad svarbūs susitarimai gali būti pasiekti ir be bloko.

Japonijos parlamentas dar turės ratifikuoti susitarimą iki metų pabaigos, kad jis įgautų teisinę galią.

Didžiosios Britanijos ir Japonijos prekyba praėjusiais metais siekė daugiau nei 30 mlrd. svarų, teigia Didžiosios Britanijos vyriausybė, o būsimajame susitarime ypatingas dėmesys skiriamas maisto ir gėrimų, finansų ir technologijų sektoriams.

Didžioji Britanija oficialiai išstojo iš ES šių metų sausį, po 2016 metais įvykusio referendumo, kurio metu rinkėjai nusprendė nutraukti penkis dešimtmečius trukusią narystę ES.

Visgi pagal skyrybų sąlygas šalis bus laisva nuo ES struktūrų tik nuo 2021 metų.

BNS inf.

Raktažodžiai: Verslas AnglijojeVerslas LondoneBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai