Balandžio 25, 2019
Didžioji Britanija blokavo prekybos tinklų „Sainsbury's“ ir „Asda“ susijungimą

Didžiosios Britanijos konkurencijos ir rinkų priežiūros tarnyba (CMA) blokavo prekybos tinklų „Sainsbury's“ ir „Asda“ susijungimą, dėl kurio, jos vertinimais, pakiltų kainos vartotojams ir sumažėtų pasirinkimas.

Savo ruožtu „Sainsbury's“ ir Jungtinių Valstijų „Walmart“ valdomas „Asda“ – atitinkamai antras ir trečias pagal dydį Didžiosios Britanijos prekybos tinklai – paskelbė atšaukę planuotą sandorį.

„CMA blokavo „Sainsbury's“ ir „Asda“ susijungimą, nes nustatė, jog dėl to parduotuvėse, internete ir daugelyje degalinių visoje Jungtinėje Karalystėje pakiltų kainos“, – pareiškė tarnyba.

Apie planus susijungti ir sukurti mažmeninės prekybos milžinę, kuri pralenktų dabartinę šio Didžiosios Britanijos sektoriaus lyderę „Tesco“, „Sainsbury's“ ir „Asda“ paskelbė prieš metus.

Pagal sandorio sąlygas „Sainsbury's“ įsigytų 58 proc. susijungusios grupės akcijų, o likusios akcijos atitektų „Walmart“.

CMA taip pat pažymėjo, jog dėl šio sandorio taip pat „gerokai sumažėtų konkurencija“ visos šalies ir vietos lygmenimis.

„Konkurencijos ir rinkų priežiūros tarnyba nustatė, kad, susijungus „Sainsbury's“ ir „Asda“, dviem iš didžiausių šalies prekybos tinklų, Jungtinės Karalystės pirkėjai ir vairuotojai atsidurtų nepalankesnėje padėtyje“, – rašoma CMA paskelbtame pranešime.

„Tai lemtų kainų pakilimas, kurį paskatintų toks sandoris, produktų kokybės prastėjimas ir jų asortimento mažėjimas...“

Tarnyba taip pat „padarė išvadą, jog nėra jokių veiksmingų būdų, kaip būtų galima išsklaidyti jai kilusias abejones“.

Savo ruožtu „Sainsbury's“ ir „Asda“ paskelbė, jog „sutarė nutraukti sandorį“.

„Sainsbury's“ generalinis direktorius Mike Coupe (Maikas Koupas) visgi pabrėžė, jog susijungimu buvo siekta „sumažinti kainas vartotojams“. Anot jo, CMA neatsižvelgė į „dinamišką ir itin konkurencingą Jungtinės Karalystės prekybos maisto produktais rinkos pobūdį“.

Susijungus „Sainsbury's“ ir „Asda“, būtų sukurtas didesnis už „Tesco“ prekybos tinklas, kuris būtų suvienijęs apie 2,8 tūkst. parduotuvių „Sainsbury's“, „Asda“ ir „Argos“.

BNS inf.

Raktažodžiai: Verslas LondoneVerslas Anglijoje

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta