Vasario 4, 2020
Britų žurnalistai protestuodami išėjo iš vyriausybės spaudos konferencijos

Britų žurnalistai pirmadienį išėjo iš vyriausybės spaudos konferencijos Londone, protestuodami prieš draudimą dalyvauti kitiems reporteriams.

Šis naujas demaršas tapo dar vienu ženklu apie didėjančią priešpriešą tarp Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) komandos ir žiniasklaidos.

Praktika, kad politikos patarėjai pasikviečia tik pasirinktus žurnalistus, nėra neįprasta, bet pirmadienį įvykęs incidentas buvo išprovokuotas susirūpinimo, kad taip pasielgė diplomatas Davidas Frostas (Deividas Frostas), kuris turėtų būti neutralus valstybės tarnautojas.

Keletas politikos temomis rašančių žurnalistų buvo pakviesti į spaudos konferenciją apie Britanijos prekybos strategiją po „Brexito“ B. Johnsono biure Dauningo gatvės 10-ajame numeryje.

Kai atvyko ir reporterių, kurių vardai nebuvo įtraukti į sąrašą, jiems buvo liepta išeiti, pasakojo keletas ten buvusių žurnalistų. Tuomet visi žiniasklaidos darbuotojai protestuodami išėjo.

B. Johnsono biuras atmetė naujienų agentūros AFP prašymus pakomentuoti šį incidentą, bet laikraštis „The Independent“ citavo atsakymą, gautą iš premjero komunikacijos direktoriaus Lee Caino (Li Keino).

„Mums leidžiama informuoti ką norime ir kada norime“, – per renginį žurnalistams pareiškė L. Cainas.

Nacionalinės žurnalistų sąjungos (NUJ) generalinės sekretorė Michelle Stanistreet (Mišel Stanistrit) sakė, kad šis įvykis yra „labai neraminantis incidentas“.

Ji atkreipė dėmesį, kad vyriausybė jau iš anksčiau boikotuoja kai kurias laidas, ypač atsisakydama siųsti ministrus į visuomeninio BBC radijo pagrindinę aktualijų laidą „Today“.

„Johnsono vyriausybė privalo stabdyti šią paranoją ir bendrauti su visa žiniasklaida, o ne vien savo favoritais“, – pabrėžė M. Stanistreet.

Pastaruoju metu buvo juntama didėjanti įtampa tarp B. Johnsono komandos ir parlamente dirbančių politikos reporterių.

Kelios žiniasklaidos grupės praeitą mėnesį išsakė susirūpinimą, kai vyriausybė šiems akredituotiems žurnalistams rengiamas spaudos konferencijas perkėlė iš parlamento į patalpą Dauningo gatvės 9-ajame numeryje, esančiame už saugomų vartų.

Šis pakeitimas buvo atliktas visiškai nepasitarus ir išprovokavo nuogąstavimus – nors iki šiol jie nepasiteisino – kad vyriausybė gali mėginti riboti prieigą žiniasklaidai.

Kai kurie transliuotojai taip pat buvo nepatenkinti B. Johnsono sprendimu naudotis vyriausybės filmavimo komanda, kad šis nufilmuotų jo kreipimąsi į tautą, praeitą penktadienį paskelbtą Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos proga.

Dėl šios priežasties kalba nebuvo tiesiogiai transliuojama pagrindiniais televizijų BBC ir „Sky News“ naujienų kanalais.

Kai kurios tarptautinės agentūros, įskaitant AFP, sutiko nenaudoti išdalytų šio renginio nuotraukų arba vaizdo įrašo.

Žiniasklaidos organizacijos „Society of Editors“ atstovas Ianas Murray (Ijanas Maris) perspėjo, kad šis incidentas turi „neraminantį atspalvį, jog administracija galbūt siekia apeiti pagrindines žiniasklaidos priemones, kad sudarytų sau lengvesnes sąlygas“.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai