Rugsėjo 13, 2019
Britų policija nutraukė tyrimą dėl „Leave.EU“ išlaidų

Jungtinės Karalystės policija penktadienį nutraukė tyrimą dėl „Brexit“ šalininkų organizacijos „Leave.EU“ išlaidų per 2016 metų referendumo kampaniją, nepaisant techninių rinkimų įstatymo pažeidimų.

„Dabar būtų tinkama nesiimti tolesnių veiksmų“, – sakoma Londono policijos viršininko Alexo Murray (Alekso Miurėjaus) pareiškime.

Pasak A. Murray, toks sprendimas priimtas dėl įtariamų įstatymo pažeidimų pobūdžio, teismo reikalaujamo nusikaltimo įrodymų svarumo aukšto lygio ir veiksmų, kurių ėmėsi „Leave.EU“ po referendumo.

Verslininko Arrono Bankso (Arono Bankso) vadovaujama organizacija nurodė, kad reikalauja atlikti viešą tyrimą dėl bylą policijai perdavusios Rinkimų komisijos veiksmų.

„Rinkimų komisija turės atsakyti į rimtus klausimus dėl politinio šališkumo“, – sakoma A. Bankso pareiškime.

„Leave.EU“ ir A. Bankso vadovaujamai draudimo bendrovei šiemet buvo skirta 120 tūkst. svarų (135 tūkst. eurų) bauda už tai, kad per referendumo kampaniją organizacija naudojo draudimo kompanijos klientų asmeninius duomenis, siuntinėdama jų adresu politinę reklamą.

„Leave.EU“ buvo didžiausia neoficiali lobistinė grupė, o oficialia „Brexit“ kampanijos stovykla buvo paskelbtas judėjimas „Vote Leave“.

Penktadienio policijos pareiškime sakoma, kad vyksta atskiras tyrimas dėl „Vote Leave“ ir kitos „Brexit“ šalininkų grupės „BeLeave“ išlaidų.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai