Lapkričio 5, 2019
Britų parlamente atidėtas ataskaitos apie Rusijos keliamą grėsmę pristatymas

Jungtinės Karalystės vyriausybė iki naujų parlamento rinkimų blokavo parlamentinės ataskaitos apie Rusijos keliamą grėsmę šalies saugumui publikavimą, pirmadienį pranešė laikraštis „The Guardian“.

Parlamento Žvalgybos ir saugumo komiteto paruoštoje 50 puslapių ataskaitoje teigiama, kad referendumo dėl JK išstojimo iš Europos Sąjungos rezultatai buvo iškraipyti dėl Kremliaus vykdytos veiklos, rašo laikraštis. 

Kaip pranešė „The Guardian“, pirmadienį ministrų kabinetas pareiškė, kad nepritars ataskaitos publikavimui iki antradienio vakaro, kai bus paleistas parlamentas. Tai reiškia, kad šis dokumentas nebus paskelbtas iki gruodžio 12 dieną numatytų pirmalaikių rinkimų.

Vyriausybės atstovas atsisakė pasakyti, kada ši ataskaita bus paviešinta.

„Yra procesai, kuriuos turi praeiti panašios ataskaitos prieš jų publikavimą, ir komitetas yra gerai apie tai informuotas“, – nurodė atstovas.

Tuo metu komiteto atstovas Dominicas Grieve'as (Dominikas Grivas) pareiškė, kad spendimas neleisti iki rinkimų publikuoti šį dokumentą buvo „pribloškiantis“. Jis sakė nesuprantantis, kokiu pagrindu buvo priimtas šis sprendimas.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai