Sausio 10, 2020
Britų karališkieji rūmai brėžia kelią į princo Harry nepriklausomybę

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) suskubo perimti padėties kontrolę, princui Harry (Hariui) ir jo sutuoktinei Sasekso kunigaikštienei Meghan (Megan) pranešus, kad jie atsisako karališkosios šeimos aukšto rango narių statuso, ir nurodė dvariškiams artimiausiomis dienomis priimti sprendimą dėl jų būsimo vaidmens.

Aukščiausio rango karališkosios šeimos asmenims – karalienei, jos sūnui princui Charlesui (Čarlzui), vaikaičiams princams Williamui (Viljamui) ir Harry, taip pat Meghan – atstovaujantys pareigūnai turi susitikti ir priimti tinkamą sprendimą dėl poros statuso karališkojoje šeimoje.

Tuo metu Meghan jau sugrįžo į Kanadą, kur su Harry sutiko Kalėdas, užuot tradiciškai leidę laiką su kitais karališkosios šeimos nariais karalienei priklausančiame Sandringamo dvare Anglijoje. Buvusi aktorė turi tvirtą ryšį su šia šalimi, kur gyveno Toronte filmuodamasi JAV televizijos seriale „Kostiumuotieji“ (Suits).

Trečiadienio vakarą jaunoji karališkoji pora paskelbė „asmeninę žinutę“, kad atsisako aukšto rango karališkosios šeimos narių statuso, norėdama tapti finansiškai nepriklausoma ir „derinti savo laiką tarp Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Amerikos.“

Dėl šio sprendimo Harry ir Meghan užgriuvo kritikos lavina britų spaudoje.

Pora seniai skundėsi įkyriu žiniasklaidos dėmesiu ir kaltino kai kuriuos britų apžvalgininkus rasizmu. Ji taip pat kritikavo per ilgą laiką susiklosčiusias karališkosios šeimos gyvenimo nušvietimo žiniasklaidoje tradicijas ir pareiškė, kad nuo šiol norėtų tiesiogiai  bendrauti su visuomene per socialinius tinklus.

Pranešama, kad karalienę ir kitus šeimos narius „užgavo“ poros pranešimas, nes spaudai jis buvo paskelbtas  iš anksto neperspėjus šeimos narių. Vėliau pasklido žinia apie pasitarimą.

Naujausi įvykiai rodo naują skilimą karališkoje šeimoje po to, kai lapkritį skandalą sukėlė princo Andrew (Endriu) interviu televizijai apie savo santykius su nešlovę užsitraukusiu JAV finansininku Jeffrey Epsteinu (Džefriu Epšteinu). Antrasis karalienės sūnus nusišalino nuo visuomeninių karališkų pareigų, kai viena J. Epsteino auka pareiškė turėjusi lytinių santykių su princu Andrew, kai dar buvo nepilnametė.

35 metų princas Harry yra karalienės Elizabeth vaikaitis ir šeštasis eilėje į JK sostą po savo tėvo, vyresniojo brolio ir jo trijų vaikų. Buvęs britų karališkųjų pajėgų pareigūnas yra vienas populiariausių šeimos narių ir visą savo gyvenimą yra visuomenės dėmesio centre.

38 metų Meghan iki 2018 metais įvykusių vestuvių su princu, kurias stebėjo beveik visas pasaulis, buvo amerikiečių televizijos serialo „Kostiumuotieji“ žvaigždė. 2019 metų gegužę pora susilaukė sūnelio Archie (Arčio).

Trečiadienį paskelbtas Harry ir Meghan pareiškimas paliko daug neatsakytų klausimų. Lieka neaišku, ką pora ketina veikti toliau ir kaip ji planuoja gauti nepriklausomų pajamų, nepakenkdama karališkosios šeimos įvaizdžiui. Kol kas jiems daug finansiškai padeda Harry tėvas princas Charlesas, gaunantis pajamų iš savo Kornvalio kunigaikštystės dvaro.

Pora sako ketinanti atsisakyti savo dalies iš kasmet mokesčių mokėtojų skiriamos paramos karališkosios šeimos ir jos dvarų išlaikymui. Šie pinigai iki šiol padengdavo 5 proc. Harry ir Meghan biuro išlaikymo išlaidų.

Harry ir Meghan turi nemažai ir savo lėšų. Harry gavo maždaug 7 mln. svarų (8, 25 mln. eurų) palikimą iš savo motinos princesės Dianos, taip pat paveldėjo pinigų iš savo prosenelės. Meghan taip pat turi sukaupusi pajamų iš savo sėkmingos aktorės karjeros.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai