Gegužės 8, 2020
Britų hiphopo žvaigždė Ty mirė užsikrėtęs koronavirusu

Nuo koronaviruso mirė nigeriečių kilmės britų reperis Ty (Tajus), kuris buvo nominuotas prestižiniam muzikos apdovanojimui „Mercury Prize“, penktadienį paskelbė lėšų rinkimų kampanija, pradėta siekiant jį paremti.

Kitos žvaigždės, įskaitant Roots Manuvą (Ruts Manuvą), atidavė duoklę ketvirtadienį mirusiam 47 metų londoniečiui, kurio tikrasis vardas buvo Benas Chijioke (Benas Čidžiokė).

Ty išleido savo debiutinį – pirmąjį iš penkių – albumą „Awkward“ 2001 metais. Kitas jo dainų rinkinys „Upward“ 2004 metais buvo nominuotas apdovanojimui „Mercury“.

Su Ty bendradarbiavęs Roots Manuva ketvirtadienį paskelbė tviteryje tokią žinutę: „Ilsėkis, mano broli. Buvai doras žmogus.“

Pasak britų didžėjaus Gilles'io Petersono (Žilio Pitersono), Ty „įnešė didžiulį įnašą į hiphopo ir šnekamosios kalbos raidą šioje šalyje“.

„Savitas dalykiškas balsas, kuris visuomet buvo aštrus, visuomet šmaikštus. Dabartinė reperių karta jam daug skolinga – jis buvo tikras pionierius. Tesiilsi jis ramybėje“, – tviteryje parašė G. Petersonas.

Apie nigeriečių šeimoje gimusio Ty mirtį buvo pranešta lėšų rinkimo puslapyje, sukurtame siekiant padėti jam įveikti ligą.

Velionio vadybininkas neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymą pateikti komentarų.

Lėšų rinkimo kampanijos organizatorė Diane Laidlaw (Dajan Leidlou) pranešė, kad Ty dėl koronaviriusinės infekcijos COVID-19 komplikacijų buvo paguldytas į ligoninę, kur jam buvo sukelta dirbtinė koma.

Vėliau atlikėjas pabudo ir iš pažiūros jautėsi geriau, tačiau praėjusią savaitę jis ligoninėje susirgo plaučių uždegimu ir mirė gegužės 7 dieną.

„Šeima norėtų nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie pagelbėjo ir reiškė susirūpinimą, kai jis buvo hospitalizuotas“, – parašė D. Laidlow.

„Tačiau dabar jai labiausiai rūpi privatumas, kad ji galėtų gedėti niekieno netrukdomi“, – pridūrė ji.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai