Sausio 8, 2019
Britanijos policijai suteikta daugiau įgaliojimų kontroliuoti bepilotes skraidykles

Didžiosios Britanijos vyriausybė vėlai pirmadienį pristatė naujas taisykles, numatančias, kad aplink Didžiosios Britanijos oro uostus bus išplėstos zonos, kur draudžiama paleisti bepilotes skraidykles, o šių aparatų naudotojai turės registruotis.

Tokios priemonės buvo paskelbtos po sumaišties Londono Gatviko oro uoste, kur prieš pat Kalėdas buvo pastebėtos neatpažintos bepilotės skraidyklės.

Policijai taip pat bus leista skirti naudotojams iki 100 svarų (112 eurų) baudas už nepaklusimą pareigūnams prašant nutupdyti skraidyklę ar parodyti jos registraciją patvirtinančius dokumentus.

Vidaus reikalų ministerija tai pat pradės testuoti kovos su bepiločiais orlaiviais technologijas ir įvertins jų naudojimą oro uostuose ir kalėjimuose. Tokį sprendimą VRM priėmė Britanijos judriausiems Gatviko ir Hitrou oro uostams paskelbus, kad investuoja į tokią įrangą milijonus svarų.

Kaip pirmadienį parlamentui sakė transporto sekretorius Chrisas Graylingas (Krisas Greilingas), skrydžių į Gatviko oro uostą trikdymas gruodžio 19–21 dienomis buvo „tyčinis, neatsakingas, apskaičiuotas ir neteisėtas“.

Buvo paveikti dešimtys tūkstančių keleivių, o kaltininkai dar nebuvo nustatyti.

Šiuo metu bepilotes skraidykles draudžiama naudoti 1 km spinduliu nuo oro uosto, o pagal naują planą ši zona bus išplėsta iki 5 km spindulio.

Nuo šių metų lapkričio 30-osios nuo 250 g iki 20 kg sveriančių skraidyklių naudotojai turės užsiregistruoti ir internete įveikti piloto kompetencijos testą.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai