Liepos 25, 2017
Britanijoje nepagydoma liga sergančio kūdikio tėvai nutraukė kovą dėl galimybės jį gydyti JAV

Kūdikio Charlie Gardo (Čarlio Gardo) tėvai, Britanijoje, pirmadienį, nutraukė teisinę kovą dėl galimybės savo sūnų gydyti eksperimentiniu metodu Jungtinėse Valstijose byloje, kuri atkreipė viso pasaulio dėmesį.

Ch.Gardo tėvų Connie Yates (Koni Jeits) ir Chriso Gardas (Krisas Gardas) advokatas Londono aukštajame teisme teisėjui Nicholui Francisui (Nikolui Fransisui) sakė, kad „laikas pasibaigė“ ir tėvai priėmė sprendimą, pamatę 11 mėnesių Ch.Gardo smegenų nuotraukas.

Teisėjas N.Francis turėjo spręsti, ar pakanka įrodymų leisti tėvams kūdikį, sergantį reta genetinę liga, vežti į JAV gydymui, kuris išbandytas tik su pelėmis.

Pora pravirko kai jų advokatas Grantas Armstrongas (Grantas Armstrongas) teismui pranešė: „Charliui nebepadės šis gydymas.“

„Charliui pasireiškė smarki raumenų atrofija, – sakė G.Armstrongas. – Raumenys pažeisti negrįžtamai“.

Britų gydytojai mano, kad Ch.Gardo smegenų pažeidimai yra „sunkūs ir negrįžtami“, ir sakė, kad kūdikis galbūt kenčia.

Pora ilgai kovojo teismuose, kad galėtų savo sūnų išrašyti iš Ormondo Didžiosios gatvės ligoninės, tačiau, Britanijos teismuose ir Europos Žmogaus teisių teisme Strasbūre, teisinę kovą pralaimėjo.

Byla patraukė JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trumpo) ir Popiežiaus Pranciškaus, pasisiūliusio padėti berniukui, dėmesį.

Ch.Gardas kenčia nuo retos mitochondrinio susirgimo formos, dėl kurios vis labiau silpsta širdies ir kitų svarbių organų raumenys.

Prieš teismo posėdį pirmadienį, prie teismo susirinko minia paramą norinčių išreikšti žmonių, laikančių mėlynus balionus. G.Armstrongas sakė, kad Ch.Gardo tėvai dabar nori, kad „Charlio balsas būtų išgirstas“.

Teisėjas N.Francis išreiškė pagarbą Ch.Gardo tėvams „už meilę ir rūpestį parodyta savo sūnui Charliui“.

„Tėvai padarė viską ką galėjo dėl savo vaiko“, – sakė jis.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai