Sausio 24, 2019
Britanija yra „atvira verslui“, nors įmonės traukiasi iš šalies, sako prekybos sekretorius

Didžioji Britanija toliau pirmauja tarp daugiausiai užsienio investicijų pritraukiančių šalių  nepaisant artėjančio „Brexit“ ir virtinės kompanijų pasitraukimo, trečiadienį sakė tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas (Lajemas Foksas). 

Šveicarijos kalnų kurorte Davose vykstančiame kasmetiniame Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujantis L. Foxas interviu naujienų agentūrai AFP taip pat sveikino Lenkijos pasiūlymą, potencialiai galintį pašalinti problemą dėl Airijos sienos, neleidžiančią priimti susitarimo dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos. 

Tvyrant grėsmei, kad Jungtinei Karalystei gali tekti kovo 29 dieną palikti ES nesudarius jokio susitarimo, L. Foxas sakė, jog tikisi greitai pasirašyti kelias sutartis su prekybos partneriais už Europos ribų, kurios galėtų padėti užtikrinti sklandų perėjimą. 

Tarptautinės prekybos sekretorius numojo ranka į pranešimus, kad tiek „Sony“, tiek „Dyson“ iškelia savo Europos būstines iš Britanijos. Jis atkreipė dėmesį į skaičius, rodančius, kad Britanija po 2016 metų referendumo, kuriame rinkėjai nubalsavo už išstojimą iš ES, pritraukė daugiau užsienio investicijų nei kartu pritraukė Vokietija ir Prancūzija.    

„Taigi, aišku, kad JK atvira verslui ir yra patraukli kryptis tiesioginėms užsienio investicijoms, netgi tokiu metu, kai tvyro neaiškumas dėl „Brexit“, – sakė L. Foxas.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius (Jacekas Čaputovičius) pirmadienį netikėtai pareiškė, kad svarbūs kliuviniai Londono ir Briuselio deryboms galėtų būtų pašalinti, jeigu būtų susitarta, jog apsidraudžiamoji priemonė dėl Airijos (backstop) galiotų ne ilgiau kaip penkerius metus.

„Airijai tai būtų neparankiau negu neribotos trukmės apsidraudžiamoji priemonė, bet daug geriau negu „Brexit“ be jokio susitarimo“, – ministras sakė lenkų dienraščiui „Rzeczpospolita“.

L. Foxas pakomentavo: „Sveikinu konstruktyvias mintis šiuo klausimu. Ministrė pirmininkė (Theresa May, Tereza Mei) labai aiškiai pareiškė, kad sveikinsime bet kokias galimybes, galinčias leisti mums išspręsti problemą dėl apsidraudžiamosios priemonės.“

„Norime pasiekti susitarimą, kad prastumtume išstojimo sutartį parlamente ir kad laiku galėtume išstoti iš Europos Sąjungos, siekiant pradėti derybas dėl mūsų ateities santykių, o ne vien dėl mūsų išstojimo“, – pridūrė prekybos sekretorius.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaBrexitVerslas LondoneVerslas Anglijoje

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai