Rugsėjo 7, 2018
Britanija po „Brexit“ išbandys sezoninių darbininkų iš ne ES valstybių schemą

Po „Brexit“ su darbuotojų žemės ūkio sektoriuje trūkumu susidursianti Jungtinė Karalystė ketvirtadienį paskelbė išbandysianti šešių mėnesių trukmės vizų sistemą, pagal kurią į šalį nurinkti derliaus bus įleidžiami sezoniniai darbuotojai iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių.

Poros metų trukmės bandomoji programa į šalį kasmet leis atvykti apie 2,5 tūkst. darbininkų iš už ES ribų, padėsiančių vaisių ir daržovių augintojams, kurie susiduria su darbo jėgos trūkumu, nes į Britaniją prieš „Brexit“ atvažiuoja vis mažiau darbininkų iš Rytų Europos.

Schema, kuri veikti pradės 2019-ųjų vasarį ir leis darbininkams šalyje likti iki 6 mėnesių, kuriama siekiant išspręsti „darbo jėgos trūkumo problemą per intensyviausius gamybos laikotarpius“, sako vidaus reikalų ministerija.

„Ši schema užtikrins, kad ūkininkai turės prieigą prie sezoninės darbo jėgos, kuri yra reikalinga norint išlaikyti produktyvumą ir pelningumą aktyviausiais metų laikotarpiais“, – tvirtina Britanijos vidaus reikalų sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas).

O aplinkos sekretorius Michaelas Gove'as (Maiklas Gouvas) sako, kad vyriausybė „įsiklausė į stiprius argumentus iš ūkininkų dėl sezoninės darbo jėgos poreikio“.

„Mes peržiūrėsime bandomosios schemos rezultatus ir nuspręsime, kaip geriausia ilguoju laiku padėti sektoriui už ES ribų“, – sakė M. Gove'as.

Britų sodininkystės sektorius pastaraisiais metais išgyveno pakilimą – 2016-aisiais jis prie šalies ekonomikos prisidėjo 2 mlrd. svarų – bet jam pagalius į ratus kaišioti ėmė artėjantis pasitraukimas iš ES.

Ūkininkai skelbia, kad po „Brexit“ referendumo sparčiai ėmė kristi atvykstančių sezoninių darbuotojų skaičius iš tokių šalių kaip Rumunija ar Bulgarija, iš kurių atvyksta didelė dalis vaisių ir daržovių derliaus nurinkėjų.

Problemą dar labiau pagilino pagerėjimai darbo rinkose Rytų Europoje bei atpigęs svaras.

Nors sektorius skaičiuoja, kad darbo jėgos poreikiams patenkinti iš viso reikia apie 80 tūkst. žmonių, Nacionalinės ūkininkų sąjungos (NFU) prezidentė Minette Batters (Minetė Beters) gyrė vyriausybės schemą, vadindama ją „svarbia pergale“.

Skeptiškesnę nuomonę turėjo organizacijos „British Summer Fruits“ vadovas Nickas Marstonas (Nikas Marstonas), kuris sako, kad pagal schemą atvyksiančių darbuotojų skaičius bus toli gražu nepakankamas.

„Mūsų ūkiai skelbia, kad jiems jau dabar trūksta trūksta apie 10-20 proc. darbuotojų“, – sako jis, pabrėždamas, kad į šalį įleidžiamų sezoninių darbuotojų skaičius turėtų būti beveik keturgubai didesnis nei 2,5 tūkstančio.

„Šis skaičius turės nedidelę įtaką sprendžiant darbo jėgos trūkumą Jungtinės Karalystės ūkiuose“, – mano N. Marstonas.

BNS inf.

Raktažodžiai: Darbas LondoneDarbas Anglijoje

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai