Birželio 24, 2019
Borisas Johnsonas spaudžiamas paaiškinti kivirčą artimoje aplinkoje

Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną), vieną iš dviejų likusių pretendentų į Didžiosios Britanijos ministro pirmininko postą, sekmadienį jo partijos veikėjai spaudė paaiškinti pranešimus apie policijos apsilankymą išprovokavusį kivirčą artimoje aplinkoje.

Nors jis vis dar turi tvirtą paramą kovoje su Jeremy Huntu (Džeremiu Hantu) dėl Konservatorių partijos lyderio posto ir, tuo pačiu, ministro pirmininko pareigų, laikraščio „The Mail on Sunday“ paskelbti apklausos rezultatai rodo, kad incidentas šią paramą sumažino.

Kaip rašė laikraštis „The Guardian“, anksti penktadienį policijai buvo pranešta, kad B. Johnsono kaimynas Pietų Londone išgirdo triukšmingą kivirčą su klyksmais, šauksmais ir trenksmais. Tai įvyko netrukus po to, kai B. Johnsonas užsitikrino vietą paskutiniame partijos lyderio rinkimų rate.

Straipsnyje sakoma, kad B. Johnsono partnerė Carrie Symonds (Keri Saimonds) per kivirčą buvusiam Londono merui ir buvusiam užsienio reikalų sekretoriui sakė trauktis nuo jos ir dingti iš jos buto.

B. Johnsonas prasidedant mėnesį truksiančiai kampanijai už eilinių partijos narių paramą neatsakinėjo į klausimus apie incidentą. „Nemanau, kad žmonės nori girdėti apie tokius dalykus“, – pareiškė jis.

B. Johnsonas bandė sutelkti dėmesį į savo politiką: sakė, kad „reikia įvykdyti „Brexit“, ir pažadėjo parengti Britaniją pasitraukimui iš Europos Sąjungos be sutarties, jei jos nebus galima pasiekti.

„Drausmės trūkumas“

Torių sunkiasvoris Malcolmas Rifkindas (Malkolmas Rifkindas) kritikavo atsaką ir BBC radijui pareiškė: „Faktas, kad buvo policijos vizitas. Negalima tiesiog pasakyti: „Jokių komentarų“. Tai leidžia manyti, jog galbūt yra kažkas, ko nenori atskleisti.“

Europos ir Amerikos reikalų ministras, buvęs B. Johnsono pavaduotojas Užsienio reikalų ministerijoje Alanas Duncanas (Alanas Dankanas) „The Guardian“ sakė, kad virš jo buvusio boso galvos dabar pakibo „didelis klaustukas“, ir pridūrė, kad B. Johnsonas visos savo karjeros metu demonstravo „drausmės trūkumą“.

Kalbant apie visus rinkėjus, jie dabar teikia pirmenybę J. Hunto kandidatūrai į ministrus pirmininkus, rodo „The Mail on Sunday“ paskelbti rinkos tyrimų bendrovės „Survation“ apklausos rezultatai. Tuo tarpu parama B. Johnsonui sumažėjo 7 procentais.

Be to, nuo penktadienio B. Johnsono persvara prieš J. Huntą torių rinkėjų grupėje sumažėjo nuo 27 proc. iki 9 procentų.

Tačiau paskutinis žodis priklausys 160 tūkst. partijos narių, o jų parama šeštadienį – pirmą partijos vidaus debatų dėl naujo lyderio dieną – neatrodė blėstanti.

Minia Birmingame centrinėje Anglijoje B. Johnsonui plojo atsistojusi ir garsiai pertraukinėjo žurnalistą Iainą Dale'ą (Ijaną Deilą), klausinėjusį Londono eksmerą apie penktadienio ginčą namie ir policijos apsilankymą.

„Namuose visada kas nors nutinka... Kas nors išlieja vyną... Iš tikrųjų negalime iš to daryti antraščių“, – naujienų agentūrai AFP sakė 23 metų šalininkas Hasnainas Ahmedas.

„Svarbu tai, ką šis žmogus padarys dėl jūsų per „Brexit“, – pridūrė jis.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai