Balandžio 1, 2020
B. Johnsonas pagyrė Britanijos visuomenės atsaką į koronaviruso epidemiją

Velionė Jungtinės Karalystės premjerė Margaret Thatcher (Margaret Tečer) yra išsakiusi garsią frazę, kad „nėra tokio dalyko kaip visuomenė“, kurią opozicijos partijos dažnai cituodavo, kritikuodamos jos Konservatorių partijos ideologiją.

Tačiau naujausias M. Thatcher įpėdinis Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), regis, išsižadėjo šio torių ikonos pareiškimo, girdamas Britanijos žmonių atsaką į koronaviruso protrūkį.

Apie 750 tūkst. visuomenės narių atsiliepė į raginimą tapti savanoriais pagalbininkais ir prisidėti prie Nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos (NHS) pastangų, taip pat teikti senyviems gyventojams ir kitiems pažeidžiamiems asmenims, kuriems tenka laikytis saviizoliacijos.

Be to, apie 20 tūkst. į pensiją išėjusių gydytojų, slaugytojų ir kitų buvusių sveikatos apsaugos profesionalų grįžta į kovos su susirgimu COVID-19 priešakines linijas, virusui vis labiau plintant.

Į pagalbą medikams buvo pakviesti keleivinių lainerių įgulų nariai; bendruomenėse susikūrė grupių, padedančių kaimynams, o verslo įmonės irgi įsitraukė į kolektyvinę mobilizaciją, neregėtą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

„Vienas dalykas, ką, mano nuomone, jau įrodė koronaviruso krizė – kad iš tikrųjų yra toks dalykas kaip visuomenė“, – pareiškė B. Johnsonas.

Pačiam premjerui praeitą savaitę buvo nustatyta koronaviruso infekcija, bet jis sakė, kad pasireiškė tik „lengvi simptomai“.

Virusas bus įveiktas bendromis pastangomis, sakoma jo vaizdo žinutėje, sekmadienį paskelbtoje per „Twitter“.

„Padarysime tai kartu“, – pridūrė jis.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai