Rugpjūčio 29, 2019
Atsistatydina Škotijos konservatorių lyderė R. Davidson

Škotijos konservatorių lyderė Ruth Davidson (Rut Deividsom), smarkiai sustiprinusi savo partijos pozicijas šioje Jungtinės Karalystės srityje, ketvirtadienį paskelbė atsistatydinanti.

Politikė apie savo pasitraukimą paskelbė kitą dieną po to, kai vyriausybė Londone užsitikrino, kad parlamentas neatnaujintų darbo iki spalio 14-osios, kai bus likę tik pora savaičių iki „Brexit“ termino.

R. Davidson, per 2016 metų referendumą palaikiusi tolesnę Britanijos narystę Europos Sąjungoje, sakė nusprendusi pasitraukti visų pirma norėdama skirti daugiau laiko savo mažam sūnui ir partnerei. Tačiau per „Twitter“ paskelbtame savo pareiškime ji taip pat paminėjo „prieštaravimus, kuriuos jaučiau dėl „Brexit“.

Ši charizmatiška politikė, anksčiau laikyta potencialia JK Konservatorių partijos lydere, sakė ketinanti likti Škotijos parlamento nare.

R. Davidson griežtai kritikavo galimą „Brexit“ be sutarties scenarijų, nors premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) neatmetė galimybės, kad spalio 31-ąją JK išstos iš ES be jokio susitarimo dėl ateities santykių.

Ji sakė tikinti B. Johnsono tvirtinimais, kad jis stengiasi užsitikrinti naują susitarimą su Europos Sąjunga, ir ragino kolegas parlamente pritarti tokiam dokumentui, jeigu jis būtų parengtas.

„Ministre pirmininke, gaukite mums sutartį su Europos Sąjunga“, – žurnalistams Edinburge sakė R. Davidson ir pridūrė, kad įstatymų leidėjai turėtų „dėl Dievo meilės, ją palaikyti“.

„Tvirtai palaikau ministro pirmininko pastangas sugrąžinti sutartį“, – pabrėžė ji.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai