Liepos 18, 2019
„Brexit“ be sutarties Didžiojoje Britanijoje išprovokuos metus truksiančią recesiją

Didžiosios Britanijos ekonomiką ištiks metus truksianti recesija, jeigu šalis iš Europos Sąjungos (ES) pasitrauks nepasiekusi susitarimo su Briuseliu, ketvirtadienį įspėjo Didžiosios Britanijos biudžeto atsakomybės biuras (OBR).

Jeigu Didžioji Britanija spalio 31 dieną iš Europos bloko pasitrauks „be sutarties ir be pereinamojo laikotarpio“, „2019 metų ketvirtąjį ketvirtį Jungtinėje Karalystėje prasidės metus truksianti recesija“, pažymima biuro parengtoje ataskaitoje.

Be to, jeigu Didžioji Britanija pereis prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) muitų tarifų – o taip ir bus, jeigu Londonas ir Briuselis nesuderins naujos prekybos tvarkos, – valstybės skolinimasis nuo 2020 metų kasmet didės po maždaug 30 mlrd. svarų (33 mlrd. eurų), nes mažės mokestinės pajamos.

Favoritu tapti naujuoju Didžiosios Britanijos premjeru laikomas konservatorius Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ne kartą sakė, jog tuo atveju, jeigu iki spalio pabaigos nebus pasiektas susitarimas dėl „Brexit“, šalis iš Europos Sąjungos išstos be sutarties.

„Padidėjęs neapibrėžtumas ir silpstantis pasitikėjimas atbaidys investicijas, o didesnės kliūtys prekyboje su ES darys spaudimą eksportui“, – pažymima OBR parengtoje ataskaitoje apie fiskalinę riziką.

„Visa tai ekonomiką įstums į recesiją, o turto kainos ir svaro kursas smarkiai sumažės“, – prognozuoja biuras.

Kad vadinamasis „kietasis“ „Brexit“ išprovokuos gilią recesiją, ne kartą yra įspėjęs ir Anglijos bankas.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai