Gruodžio 7, 2018
KNYGUKLUBAS.LT atsako į klausimą, kodėl galvosūkiai reikalingi ir mažiems, ir dideliems? Paskaitykite!
© Foto: Unsplash @zhenhappy.

Ilgi rudens ir žiemos vakarai suburia visą šeimą bendrai veiklai. Tai gali būti įvairūs stalo žaidimai, knygų skaitymas, galvosūkiai, nuotykiai ir netgi eksperimentai. Svarbu, kad laikas, praleistas kartu, būtų ir smagus, ir prasmingas. Nustebtumėte sužinoję, kiek naudos gali atnešti įvairūs galvosūkiai! Būtent apie šį smegenų mankštinimo būdą kalbamės su „Šiaurės licėjaus“ ugdymo vadove ir pradinių klasių mokytoja Rūta Kuodiene.

Galvosūkiai – tai kur kas daugiau nei paprastas žaidimas. Sprendžiant juos mąstoma pasitelkiant kūrybiškesnį požiūrį į problemą. Pažiūrėję iš skirtingų perspektyvų atrandame unikalius, įdomius sprendimus, kurių įprastai negalėtume įsivaizduoti.

„Jau pats pavadinimas – galvosūkis – nurodo, kad galva sukama – dirba ne taip, kaip įprasta. Išspręsti jį – tai užsidėti visas mąstymo kepuraites vienu metu. Taip nuo mažumės treniruojame smegenis spręsti įvairiausias netikėtas problemas. Tokio įgūdžio pritaikomumas yra labai platus: jo prireiks mokantis, dirbant, gyvenime, bet kur. Jis tikrai neapsunkins, galbūt netikėtai pravers pačiose netikėčiausiose situacijose“, – sako R. Kuodienė.

Ne tik vaikams

Mokytoja pastebi, kad galvosūkių sprendimas – tai užsiėmimas ne tik vaikams. Jie puikiausiai tinka visoms amžiaus grupėms: norint atsakyti į klausimą, galvą turi pasukti ne tik vaikai, bet ir tėvai, seneliai. Taip visa šeima gali mėgautis iššūkiu lavindami smegenis. 

„Uždavus klausimą pradinukų pilnai klasei, sulauksime ne vieno ir ne dviejų skirtingų atsakymų. Suaugusieji kūrybiškumo turi mažiau, tad jiems labai vertinga pažiūrėti į situacijas kitu kampu“, – teigia R. Kuodienė.

Intriga, nuotykiai, neatrasti pasauliai ir mokymasis žaidžiant

„Šviesa“, kurianti šiuolaikišką edukacinį turinį, pristato seriją „Misija: galvosūkiai“. Šios knygos – ypatingos. Jas sudaro pasakojimas ir aibė galvosūkių, kurie nėra įprasti. Juose tiksliai nenurodoma, ką daryti, tik pateikiama šiek tiek informacijos, o ko griebtis ir kaip spręsti, tenka sugalvoti pačiam. Galbūt dėl to, kad rasti išeitį savo jėgomis yra ir iššūkis, ir atsakomybė, vaikams šie galvosūkiai labai patinka. Tokie leidiniai gali būti puiki dovana, padedanti vaikams lavinti ne tik mąstymą, bet ir kalbą. 

Misija: galvosūkiai. Kodas: džiunglės 
http://bit.ly/2zoxH6U
Išspręsk daugybę protą lavinančių galvosūkių keliaudamas po Amazoniją!

Pasakojimas prasideda nuo garsiojo Inkų tako, kuris veda link Maču Pikču. Vos tik įžengus laukia nuotykis! Reikės gerai pasukti galvą, kaip įminti senovinės šventyklos mįslę, pereiti trijų aukštų labirintą, išsiaiškinti, ką reiškia keisti ženklai blausiame kambarėlyje, bristi per upę, įveikus slaptą skaičiavimo lentelę atidaryti skrynią ir, atlaikius paskutinį išbandymą, grįžti į senąjį taką. 

 

 

Misija: galvosūkiai. Kodas: vandenynas
http://bit.ly/2SijzmR  
Mąstyk kitaip, pasitelk logiką ir matematikos žinias, kad išgelbėtum povandeninį laivą!

Nuotykis prasideda naujutėliame povandeniniame laive Ramiajame vandenyne. Taip jau atsitinka, kad tenka pulti prie valdymo pulto ir gelbėti grimztantį laivą. O tai nėra taip paprasta! Reikės suaktyvinti valdymo sistemą, nustatyti tikslią laivo buvimo vietą, sužinoti degalų lygį, suprasti delfinų nupieštus ženklus, perplaukti tunelį ir galiausiai įrodyti robotui, kad esi pilotas.

 

 

Misija: galvosūkiai. Kodas: piramidė
http://bit.ly/2ArIZXN  
Įveik gudrias užduotis, lavink mąstymą ir surask išėjimą iš mumijų kapinių!

Kaip ištrūkti iš senovinės piramidės, į kurią ką tik įsmukai norėdamas pasislėpti nuo smėlio audros? Prireiks sumanumo norint įminti hieroglifų paslaptis, išvengti spąstų sprendžiant galvosūkius, rasti tiesiausią kelią iš labirinto, susipažinti su Anubiu ir, radus slaptą išėjimą, įveikti paskutinę užduotį – atrakinti spyną.

 

 

Misija: galvosūkiai. Kodas: mėnulis
http://bit.ly/2Aoem5w 
Lavink smegenis, sek kompiuterio užuominas, pasitelk matematines žinias ir suprogramuok kelionę atgal į Žemę!

Kaip atsispirti kvietimui įlįsti į tikrutėlį skafandrą ir sėstis prie naujausio bandomojo erdvėlaivio valdymo pulto? Žinoma, sunku atsisakyti nuspausti vieną mygtuką turint progą patikrinti, koks jausmas būti astronautu. O jei bebandydamas netyčia būsi nukreipęs erdvėlaivį skristi? Tokiu atveju belieka leistis į nuotykių pilną kelionę ir rodyti kelią per žvaigždes, skaičiuoti mintinai, matuoti ir paskirstyti degalus, išsilaipinti mėnulyje ir, teisingai išsprendus paskutinę užduotį, saugiu keliu grįžti namo. 

Smegenų mankštos specialisto sukurti pratimai įtraukia ne tik vaikus, bet ir visą šeimą. Juk negalima praleisti nė vieno galvosūkio – galima tik pasinaudoti užuominomis arba skaityti visą atsakymą. O visiems surėmus galvas, gerokai lengviau įveikti iššūkius ir užduotis! 

Taigi, užsukite į www.knyguklubas.lt ir įsigykite galvosūkių knygelių, kurios, neabejotinai, patiks Jūsų smalsiems vaikams! 

Raktažodžiai: KnygosLentynaKnygų Klubas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai