Sausio 7, 2018
Nuo mano knygų lentynos {Žiebtuvėliai Anarchistai, autorius Valdas Papievis}

Aistė Anusaitė - Daubaras

Man Valdo Papievio vardas - tarsi Paryžiaus sinonimas. Kokios giminingos jų esybės ir sielos. Niekada neišvykstu iš šio miesto nesusitikusi su geru bičiuliu ir tikru rašytinio žodžio virtuozu. Pagurkšnojam vyną gatvės kavinėse, pasivaikštom Senos krantinėmis, paliežuvaujam ir intelektualiom temom pašnekam. 

Tačiau visada sunku išpešti, o ką gi naujo jis tuomet rašo. Prietaringas. Bet užtat visuomet maloni staigmena, kai pasirodo jo nauja knyga, kurią man visada nuperka tėtis ir pirmas ją perskaitęs pateikia trumpą recenziją.

„Džiazas“, - pasakė apie šį apsakymų rinkinį. Iš tiesų, tas papieviškas, kiek vangokas bet begalo turtingas, beveik donelaitiška maniera besirutuliojantis pasakojimo ritmas skamba kaip muzika. „Kaip aprašyti kas vyksta, kai nieko nevyksta“, pats savęs klausia autorius. Ogi tereikia būti pastabiam, juk kasdienišką poeziją rasti gali visur: ir šaižiam kiro krykštavime, ir po pavasarinės audros nuo medžio lapo ašarojančiame lietaus laše, ir Paryžiaus skersgatvių labirintuose.

Aistė ir Valdas Isle de Saint Louis, Paryžiuje.

Iš tiesų kaip dažnai mes lekiam į telefono ekraną įbestom nosim, o „gyvenimas - tarsi sekmadienis: toks ilgas iš ryto, kai dar nesugalvojęs ką veiksi, o štai jo nebėra“. Auksiniai žodžiai. Ir tikrai nebijokite, jog lyriška poetiškos prozos melodija jus užliūliuos į tingų, estetinio pasitenkinimo snaudulį. Visi trys apsakymai dosniai nusagstyti gyvenimiškos išminties perliukais, pamąstymais apie laiko tėkmę, žmonių santykius bei egzistencinę prasmę. 

Taigi, jei ieškosite kur pasislėpti nuo iki koktumo įgrisusių banalių Kalėdinių dainuškų ir prieššventinio šurmulio tuštybės - tikrai nerasite tinkamesnės užuovėjos.

Parašykite mums apie savo mėgstamus skaitinius, apie kokias knygas norėtumėte sužinoti, su kokiais autoriais susipažinti. Įdomiausių e-laiškų autoriams padovanosime Sandros Howard The Consequences of Love ir Valdo Papievio Žiebtuvėliai Anarchistai knygas. Laukiame jūsų e-laiškų [email protected] iki vasario 15 d.

Raktažodžiai: KnygosLentyna

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai