Spalio 24, 2016
Ką reikia žinoti emigrantams apie dantų gydymą Lietuvoje
Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas, gyd. odontologas Tomas Stumbrys teigia esąs jau įpratęs prie iš užsienio atvykstančių pacientų.

Ne paslaptis, kad dažnas užsienyje gyvenantis ir dirbantis lietuvis dantų priežiūrai renkasi Lietuvą. Dauguma emigrantų dantų gydymu užsiima didžiųjų švenčių ar vasaros atostogų metu. Vizitas pas gydytoją – odontologą būna suplanuotas kaip atostogų gimtinėje dalis ar net tampa grįžimo į Lietuvą priežastimi ir apsilankymai pas gydytoją – odontologą būna kur kas labiau suplanuoti nei vietinių. Tačiau, nepaisant to, kartais jų dantų problemos būna itin rimtos, o ilgi laiko tarpai tarp dantų patikrinimų gali nulemti net kritinę dantų būklę, reikalaujančią išplėstinio gydymo. Lietuvoje suteikiamos visos sąlygos gydytis kokybiškai, greitai ir planuojantis iš anksto.

Gydymo planas sudaromas iš anksto

Gyvenimas užsienyje yra ne kliūtis dantų gydymą atlikti Lietuvoje. Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas, gyd. odontologas Tomas Stumbrys teigia esąs jau įpratęs prie iš užsienio atvykstančių pacientų: „Specialiai šiems žmonėms, susisiekus internetu ar telefonu, siūlome sudaryti gydymo planą iš anksto. Kad planas b ū t ų kuo tikslesnis, prašome pacientų, kad elektroniniu paštu, per Skype ar kitas internetinio susisiekimo priemones atsiųstų panoraminę dantų nuotrauką, kompiuterinės tomografijos išrašą ar vaizdus. Šias nuotraukas galima pasidaryti artimiausioje odontologijos klinikoje, jei tokios galimybės nėra, galima atsiųsti paprastas fotoaparatu darytas nuotraukas, kuriose aiškiai matytųsi šypsena ir dantys. Norime, kad pacientas žinotų tikslų vizitų skaičių, laiko tarpus tarp jų, preliminarią gydymo kainą.“

Nuoseklus išankstinis bendravimas bei bendradarbiavimas leidžia gydytojui – odontologui pasiruošti, o pacientui planuoti savo laiką bei finansus.

Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas Tomas Stumbrys. Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas Tomas Stumbrys.

Nauji dantys   - per 24 valandas

Pasak odontologo T.Stumbrio, emigravę tautiečiai dažnai klaidingai mano, kad Lietuvoje sugrįžę suspės tik profilaktiškai pasitikrinti dantis, atlikti profesionalų higieninį valymą, galbūt pasiplombuoti. Tačiau šiuolaikinės odontologijos galimybės yra kur kas didesnės ir leidžia įveikti daug rimtesnes dantų problemas per ribotą laiko tarpą.

Pirminė dantų būklė, kiek leidžia aplinkybės, aptariama su pacientu telefonu ar internetu dar iki vizito, apžiūrimi minėti radiologinių tyrimų rezultatai, todėl gydytojui - odontologui problemos apimtis būna žinoma jau iki vizito.

Pirmos konsultacijos metu atliekama apžiūra ir terapinis gydymas pradedamas nuo burnos higienos atlikimo. Atlikus ją, toliau galima paruošti dantis protezavimui. Jeigu problemos didelės ir reikalauja ilgesnio gydymo – atliekama implantacija bei laikinų vainikėlių uždėjimas, tai trunka apie 1 – 2 dienas. Šitaip užtikrinama, kad po implantų įtvirtinimo žandikaulyje laikinų vainikėlių pagalba žmogus galėtų valgyti, kalbėti bei nejausti diskomforto. Siūlų išėmimo laikas  priklauso nuo operacijos sudėtingumo ir įvairuoja tarp 7 - 14 dienų. Siūlus pacientai gali išsiimti Lietuvoje arba užsienyje, priklausomai nuo to, kiek laiko lieka gimtinėje.

Kaip teigia gyd. odontologas, dažnai pirminis gydymo etapas kartu su implantacija yra atliekamas per kelias dienas, tačiau esant rimtesnėms problemoms, kai dantis reikia paruošti protezavimui, gydymo trukmė gali išsitęsti iki 2 savaičių.

Visa gydymo trukmė pacientui jau būna žinoma iš anksto, kai yra sudarinėjamas preliminarus gydymo planas.

Kitas vizitas pas odontologą planuojamas po 4 - 6 mėnesių, jau sugijus kaului po implantacijos. Tada pašalinami laikini vainikėliai bei pradedamas nuolatinis dantų protezavimas, kuris užtrunka apie 2 – 3 savaites, priklausomai nuo vainikėlių skaičiaus ir pasirinktos konstrukcijos. Gydymo plano sudarymo metu šie aspektai yra aptariami iš anksto.

Esant galimybei, atsižvelgiant į dantų bei žandikaulio būklę, specifiniais atvejais gali būti taikomi gydymo metodai, kurie leidžia net ir rimtas dantų problemas išspręsti vos per 24 valandas, t.y. kai pašalinami visi nekokybiški ir protezavimui netinkami dantys ir tos pačios procedūros metu įsriegiami 4 implantai, ant kurių per 24 valandas pritvirtinamas laikinas dantų tiltas. Tai leidžia per trumpą laiką pasiekti maksimalų efektą.

Dažnai ilgos ir sudėtingos procedūros yra atliekamos su primigdymu, t.y. sedacija. Ji taikoma ir esant baimės jausmui. Visas gydymas gali būti atliekamas išsimokėtinai, taip pat bendradarbiaujant su Teritorinėmis ligonių kasomis galima gauti kompensaciją dantų protezavimui.

Garantiją implantams gamintojas  suteikia  visam gyvenimui. Jei pacientas laikosi higienos normų ir kas pusmetį lankosi apžiūrose, implantai išlaikys iki gyvenimo pabaigos.

Sveiki dantys vos per 24 valandas. Prieš ir po rezultatai. Sveiki dantys vos per 24 valandas. Prieš ir po rezultatai.
Sveiki dantys vos per 24 valandas. Prieš ir po rezultatai. Sveiki dantys vos per 24 valandas. Prieš ir po rezultatai.
Sveiki dantys vos per 24 valandas. Prieš ir po rezultatai. Sveiki dantys vos per 24 valandas. Prieš ir po rezultatai.
Sveiki dantys vos per 24 valandas. Prieš ir po rezultatai. Foto: Papadent odontologijos klinika. Sveiki dantys vos per 24 valandas. Prieš ir po rezultatai. Foto: Papadent odontologijos klinika.

Išankstinis susisiekimas su odontologijos klinika ir gydysiančiu odontologu yra būtinas, kad klinikos darbuotojai, įvertindami paciento būklę, sudarytų tik jam skirtą individualų planą.

Atsakymai į visus klausimus

Nuo dantų gydymo emigrantus dažnai atbaido nežinia, abejonės dėl gydymo sėkmės, trukmės ar kainos. Gyd. odontologas Tomas Stumbrys teigia, kad visos šios problemos yra išsprendžiamos planuojant vizitą, dar iki pirmos konsultacijos odontologo kabinete. Pacientui yra pateikiamas konkretus gydymo planas, trukmė, kainos. Gydytojas – odontologas atsako į visus iškylančius klausimus, kurie gali būti nerimo priežastimi. Mainais gydytojui – odontologui yra lengviau dirbti su pacientu, kuris žino, ko tikėtis, ir pas jį atvyksta su konkrečiais tikslais.

Papadent Odontologijos klinika. Papadent Odontologijos klinika.

Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas teigia, kad su iš užsienio atvykstančiais pacientais gydymo pabaigoje ryšio nenutraukia: „Kas pusę metų savo pacientus informuojame, primename apie profilaktines patikras, profesionalios dantų higienos atlikimą, kitą po gydymo reikalingą dantų priežiūrą. Visos šios procedūros gali būti atliekamos visose klinikose, kurios atlieka burnos higieną ir dirba su implantais bei dantų vainikėliais. Mums svarbu, kad būtų užtikrintas dantų priežiūros ir gydymo tęstinumas, todėl išlaikome ryšį su savo pacientais."

Svarbiausia yra susisiekti su odontologijos klinika ir šitaip  žengti pirmą žingsnį sveikos šypsenos link.

Daugiau informacijos: www.dantugydytojas.lt

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai