Balandžio 16, 2015
Patarimai, kaip atgaivinti namų aurą
Londonietė 3
Miglės Kosinskaitės tapybos darbas „Spalvotyra".

Skandinaviškas interjeras Europoje ir JAV išpopuliarėjo XX a. 5 dešimtmetyje. Nuo to laiko skandinaviškas stilius keitė savo veidą – „sterilų“ monochrominį dizainą papildė art deco, color blocking motyvai. Šiuo metu skandinavišką asketizmą interjere ėmė keisti prabangos detalės, kurios šiai interjero krypčiai suteikė naujų spalvų ir variacijų.

Vienoje didžiausių baldų parodų pasaulyje „IMM Cologne“, Kelne, Vokietijoje, kur pristatytos naujausios interjerų mados, matyti, jog skandinavišką braižą praturtina puošnios, laikui nepavaldžios septintojo dešimtmečio prabangos detalės: nelyginto paviršiaus medžio, brangiųjų metalų inkliuzai interjere, krištoliniai sietynai, įmantrūs toršerai, ryškūs sienų raštai, dekoruoti baldai, įvairių faktūrų gobelenai. Prioritetinis dėmesys teikiamas meno kūriniams. Išskirtinumo interjerui suteikia mažoji namų skulptūra, į madą grįžta krištolo ir porceliano keramika, įmantrūs tekstilės dirbiniai, sienas nuklojantys paveikslai, vėl ypač didelė reikšmė teikiama tapybai. 

Mažoji plastika

 Aurelija Šimkutė „Dalybos" Aurelija Šimkutė „Dalybos"

Madingiausios skulptūros – iš bronzos, klinčių, granito, dramblio kaulo, aukso, stiklo ir kitų medžiagų. Šios detalės, išryškintos audiniais ar besipuikuojančios ant specialių pakylų, padės namuose sukurti gyvą, šiltą, rafinuotumu dvelkiantį stilių bei patrauks kiekvieno namuose apsilankančio meno gurmano akį. Raginama prisiminti klasikines graikiškas ar atrasti puošnias medines skulptūras. Įkvėpimo galima ieškoti antikvariatuose, blusų turgeliuose, taip pat menininkų galerijose ar meno parodose. 

Rasa Zdanovičienė Rasa Zdanovičienė

Indai

Iš mamų ir močiučių spintų siūloma vėl ištraukti lėkštes, taures, vazas ar kitą rankų darbo menininkų sukurtą keramiką ir padėti ją matomiausioje namų vietoje. Sudėtingais raštais marginti darbai vėl atsiduria dėmesio centre ir tampa ryškia interjero detale. Svarbiausia, keramikiniais darbais neperkrauti namų interjero, o pasirinkti kelis, kurie papildytų ar kontrastuotų su namų erdve. Originalios Juliaus Rakevičiaus stiklo taurės su skulptūrinėmis kojytėmis ir rankytėmis atlieka dvigubą funkciją: demonstruoja pritaikomumą ir kartu kaip mažosios skulptūros objektai  suteikia  interjerui išskirtinumo. Arba „nuglaistytame“ minimalistiniame interjere Jovitos Laurušaitės – Navakienės  lėlės – vazos (rupių faktūrų, grubokų formų) suteikia įsimintiną ir išskirtinį derinį.

Tekstilė

Loreta Švaikauskienė Loreta Švaikauskienė

Puošnų interjerą galima sukurti ir panaudojant įvairias tekstilės detales. Siūloma dekoruoti namus naudojant natūralias, kokybiškas medžiagas – medvilnę, kašmyrą, aksomą, damastą, natūralią odą ar vilną. Prabangai sukurti šias medžiagas rekomenduojama naudoti baldų apmušalams ar užuolaidoms, sienų, baldų dekoravimui. Verta pasidomėti ir šiuolaikine tekstile, tapusia daugelio šiandienos menininkų kūrybos dalimi ir priemone. Pavyzdžiui, Jūratės Kazakevičiūtės medžiaginės lėlės interjerui suteiks žaismingumo, šelmiškumo, net erotiškumo.

Paveikslai

Kristina Ancutaitė „Angelai“ Kristina Ancutaitė „Angelai“

Ilgą laiką pagrindiniu prabangos elementu buvo laikoma didelė tapybos darbų kolekcija. Originalūs dailininkų kūriniai dabar nesunkiai randa kelią į daugelio namus, tačiau norint namų interjerui suteikti išskirtinumo, reikia išsirinkti „savo“ autorių, „savo“ kūrinį – nuotaikingą ar nuteikiantį meditacijai, suteikiantį solidumo, elegantiškumo ar kaip tik – švelninantį griežtą interjerą. 

Aistė Gabrielė Černiūtė „Saldus miegas” Aistė Gabrielė Černiūtė „Saldus miegas”

Tapybos kūrinys – puikus pasirinkimas, bet verta nepamiršti ir grafikos darbų, jų ciklų. Nemanykite, kad originalūs paveikslai – labai brangūs, lietuvių menininkų darbų pasiūla yra didžiulė – tad kiekvienas gali rasti sau priimtinos kainos ir stiliaus mano kūrinį.

Namų sienas patartina puošti trimis ar net penkiais paveikslais, tačiau svarbu, kad būtų naudojami vieno stiliaus ir spalvinės gamos rėmai, o pačių paveikslų stilius derėtų tarpusavyje. Būtina apgalvoti, kur norima kabinti paveikslus ir kaip jie derės su namų interjere esančiais baldais, sienų spalvomis, apšvietimu ir kitomis detalėmis.

Taigi, siekiant savo namus praturtinti skoningomis, savitomis, originaliomis ir madingomis interjero detalėmis, pakanka namų duris atverti kūrybiškiems meno kūriniams, kurie neištuštins kišenės, bet atgaivins namų aurą.

Raktažodžiai: Interjerasmeno kūriniai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai