Lapkričio 16, 2015
IDĖJOS, KAIP PASIPUOŠTI NAMUS ADVENTUI
© www.pinterest.com

Lapkričio 30 d. prasideda Adventas. Krikščionims tai – susikaupimo, apmąstymų, apsivalymo prieš Kalėdas, Jėzaus gimimą, laikas. Adventas paprastai trunka beveik mėnesį, į tą laiką visuomet įskaičiuojami keturi sekmadieniai.

Skirtingose šalyse Advento metu laikomasi įvairių papročių. Lietuvoje mūsų protėviai stengdavosi  pasninkauti, susilaikyti nuo triukšmingų linksmybių. Protestantiškose šalyse, ypač  Vokietijoje,  Adventas paprastai gana džiaugsmingas laikas, kai su viltimi laukiama artėjančių Kalėdų, namai puošiami Advento vainiku, deginamos žvakės, kepami kalėdiniai pyragai. Anglikonų ir liuteronų bažnyčios Advento tradicijos taip pat liberalesnės.  Čia mažiau dėmesio skiriama atgailai ir susilaikymui, tačiau tam tikra Advento simbolika išlikusi iki šių dienų. Pagrindinis Advento simbolis Anglijoje – Advento vainikas su keturiomis žvakėmis.

Advento vainikas paprastai pinamas iš visžalio medžio šakų, nes žalia spalva reiškia viltį, amžinybę. Advento vainiko žvakės simbolizuoja  šviesą. Kiekvieną Advento sekmadienį paeiliui uždegama viena žvakė. Uždegant žvakę stengiamasi prisiminti Kalėdų istoriją. Kai kuriose šalyse vainiko viduryje statoma penktoji žvakė, uždegama Kalėdų dieną. Dar kitur vietoje keturių žvakių deginama viena “Advento” žvakė. Tokia žvakė turi 25 žymas ir kasdien turi būti nudeginta tai dienai skirtoji žyma.  Dar kituose namuose laikomasi tradicijos gruodžio 1 – osios vakarą uždegti žvakę ir kasvakar uždegant vis po naują, Kūčių vakarą užžiebti  24 žvakes.

Daugelyje šalių itin paplitusi Advento kalendorių tradicija. Kalendoriai paprastai turi po kiekvieną Advento dieną atitinkantį langelį, kuris kasdien atveriamas ir dažniausiai slepia  Kalėdų istorijos paveikslėlį, o šiais laikais dažniausiai skanėstą vaikams. Advento vainikai taip pat neretai dekoruojami maišeliais ar dėžutėmis, atitinkančiomis Advento dienų skaičių, į kurias dedama po mažytę dovanėlę.

Įdomi Advento tradicija gyvavo viduramžių Anglijoje, kur buvo paplitę vadinamosios Advento lėlės – viena, vaizduojanti Mariją, kita – kūdikėlį Jėzų. Jos buvo laikomos dėžutėje, dažniausiai su stikliniu dangčiu, papuoštoje kaspinais ir gėlėmis. Šias dėžutes neturtingi žmonės nešiodavo po namus ir rinkdavo išmaldą. Buvo manoma, kad, jei iki Kalėdų tokios dėžutės nepamatysi, visus metus lydės nesėkmė, tad dėžučių savininkai neretai buvo papirkinėjami, kad apsilankytų prie tam tikrų durų.  Anglijoje taip pat paplitę ir taip vadinamos Advento giesmės, kurias paprastai giedodavo nuo durų prie durų vaikščiojantys vaikai.

Net jei nesilaikote Advento tradicijų, pasipuošti namus, pasigaminti vainiką ar tiesiog uždegti žvakutę su artimaisiais nereikalauja daug laiko ir ypatingų pastangų, tačiau kuria gražią švenčių atmosferą. Siūlome kelias idėjas iš Pinterest, kaip gražiai pasitikti Kalėdas.

www.pinterest.com www.pinterest.com
 

www.pinterest.com www.pinterest.com
 
www.pinterest.com www.pinterest.com

www.pinterest.com www.pinterest.com

www.pinterest.com www.pinterest.com

www.pinterest.com www.pinterest.com

www.pinterest.com www.pinterest.com

P.S. Spausdinamus namelius galite parsisiųsti iš čia.
 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai