Sausio 11, 2019
„Tiffany“ skelbs informaciją apie deimantų kilmę
© Foto: Tiffany.

Juvelyrinių dirbinių mažmenininkė „Tiffany“ nusprendė įgyvendinti skaidrumo iniciatyva, kuria bus siekiama nuraminti pirkėjus, nenorinčius pirkti vadinamųjų konfliktinių deimantų, ir nuo šiol teiks informaciją apie parduodamų deimantų kilmę.

„Tiffany“ nedelsdama pradės teikti informaciją apie 0,18 karato ir didesnių deimantų kilmę, o nuo 2020 metų dalysis ir informacija apie brangakmenių apdirbimo istoriją, pavyzdžiui, kur jie buvo pjaustomi ir šlifuojami.

„Deimantai, susiformavę prieš 3 mlrd. metų ir gamtos stebuklo iškelti į žemės paviršių, yra kai kurių svarbiausių mūsų gyvenimo momentų simboliai“, – pareiškė „Tiffany“ generalinis direktorius Alessandro Bogliolo (Alesandras Boljolas).

„Viskas, kas susiję su „Tiffany“ deimantais, turi būtų skaidru."

Tais atvejais, kai deimantų kilmė bus nežinoma, pavyzdžiui brangiųjų akmenų, kurie buvo gauti iki įsigaliojant šiai politikai, atveju, „Tiffany“ užtikrins, kad jie būtų tiekiami laikantis pažangiausių sektoriaus standartų.

„Tiffany“ sprendimas sulaukė pagyrų iš tarptautinės nevyriausybinės žmonių teisių organizacijos „Human Rights Watch“, kuri pernai pradėjo „#BehindtheBling“, kuria siekia papuošalų gamintojus priversti veikti skaidriau.

Pasak organizacijos atstovo Jo Beckerio (Džo Bekerio), be karo, deimantai taip pat gali būti gauti išnaudojant vaikus ar aplinkai kenksmingu būdu.

„Tiffany“ pranešimas – tai dar vienas žingsnis į priekį ir mes raginame kitus, ypač deimantų kasybos įmones, savo klientams teikti informaciją apie parduodamų deimantų kilmę“, – pažymėjo J. Beckeris.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai