Rugsėjo 12, 2007
Diskusija: grįžau į Lietuvą – nebemoku gyventi
GIEDRĖ GINČAITĖ, 76
© SXC

Pradėję gyvenimą svečioje šalyje turime priprasti prie kitokios kultūros, bendravimo, taisyklių, stiliaus. Tačiau po kelerių metų, nusprendus grįžti į tėvynę, vėl tenka mokytis gyventi nauju ritmu.

Daugelis tautiečių pripažįsta, kad palikus Jungtinę Karalystę, įsitraukti į lietuvišką, kasdieninį sūkurį itin sunku.

Vieno mano pašnekovo, 29 metų Kęsto, poelgis nustebino jo draugus ir pažįstamus. JK statybų versle ketverius metus dirbęs vyrukas buvo pasiruošęs visam laikui grįžti į Lietuvą. Išvyko iš Anglijos su visais atsisveikinęs, bet po poros mėnesių jis vėl atvyko į Londoną. „Ten nebeįmanoma, atrodo niekur nepritapau, siūlomas atlyginimas neviliojo, baigėsi pinigai, viskas labai brangu. Gal man dar ne pats tinkamiausias laikas gyventi Lietuvoje?“ – svarsto Kęstas, parėždams, kad ne vienas taip galvoja ir sutiko daugybę lietuvių, kuriems sunku pritapti tėvynėje, po kelių metų grįžus iš svečios šalies.

Dėl ekonominių šalių skirtumų uždirbamus pinigus naudojame skirtingai. „JK, nors ir gaudama minimalų atlyginimą, galiu sau leisti truputį prabangos ir nejaučiu nuolatinės pinigų stokos. Galiu susitaupyti ir atostogoms vykti į egzotišką šalį. Lietuvoje – jei nors šiek tiek pasišvaistysiu, kaip mat kišenės tuščios“, - sako 25-erių Lina. Mergina Londone gyvena jau trejus metus ir viešbutyje dirba kambarine. Grįžusi į Lietuvą ji sako pirmiausiai pasibaisėjusi kainų skirtumu: „Viskas labai pabrangę. Nuėjau į prekybos centrą „Maxima“ - ir šimto litų nebėra. Nesupratau, kur tiek išleidau, tačiau nieko nenusipirkau“. Pasak Linos, Londone už £50-£70 galima apsipirkti visai savaitei. „Lietuviškame klube Londone iki valios pasilinksminu kišenėje teturėdama £20. Lietuvoje vien įėjimas į klubą kainuoja apie 20 litų. Per keletą dienų gimtinėje išleidau tūkstantį litų ir negaliu pasakyti kur”, - sako ji.

Net ir atostogos Lietuvoje tautiečiams, uždarbiaujantiems svetur, atrodo per brangios. Penkerius metus Londone gyvenantiems Gintarui (26) ir Ilonai (40) mėnesio atostogos Lietuvoje kainavo šešis tūkstančius litų. „Kelias dienas ilsėjomės Palangoje, o likusius pinigus išleidome pragyvenimui, stengdamiesi taupyti“, - tikina jie. Jau seniai, JK gyvenančių lietuvių tarpe, sklando gandai, kad Pabaltijo kurortuose atostogos brangumu prilygsta ar net pralenkia garsių užsienio šalių kurortus.

Lietuvoje dabar itin aktuali emigracijos problema Airiją kamavo daugiau nei 150 metų, iki pat praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio. Pasak Airijos prezidentės M. Makelis, „Airijai sekasi gerai, todėl prieš 20-30 metų šalį palikę emigrantai grįžta atgal. Kažkada Airija buvo trečiojo, dabar - pirmojo pasaulio šalis“. Ji viliasi, kad taip įvyks ir Lietuvoje. Viliasi ir daugybė tautiečių, kurie puoselėja galimybę grįžti į gimtinę. Kaip teigia prieš metus į Lietuva parvykusi Marija (32), nei vienoje šalyje ji nesijaustų tokia laiminga, augindama savo šešių mėnesių sūnelį Vytį. Ir motinystės atostogos Lietuvoje nuo kitų metų žadamos bene ilgiausios Europos Sąjungoje - net iki 1,5 metų. Tačiau daugeliui gyvenimas Lietuvoje vis dar atrodo per sunkus, brangus ir pilkas.

Galbūt po dešimties ar kelių dešimtmečių grįšim į Lietuvą, kaip jau minėti airiai. Norėtųsi išgirsti: „Lietuvai sekasi gerai“. Dabar į klausimą, kodėl grįžę nebemokame gyventi Lietuvoje, daugelis atsakytų, kad priprato prie lengvesnio ir patogesnio gyvenimo, adaptavosi kosmopolitinėje šalyje, tapo besišypsančiais, mandagiais ir besidžiaugiančiais gyvenimu.

Kaip manote Jūs?

Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

 • sveiki visu pirma atsiprasau del klaidu nes sunku rasit lt. Gyvenu anglijoja 19 metu bet noreciau pabanditi givent lietuvoja bet net nezinau nuo ko pradeti nes nieko ten neturiu ir net neisivaizduoju kaip reguoti i viska .as buvau atvikusi 5 dienom bet tik pastebejau negaliu priprast prie zmoniu kitokia kalba skiriasi , neisivaizduoju kur reiktu darbo jieskoti ar kur giventi ,o kaip ir cia mineta kad anglijos savaites uzdarbis lietuvoj tiek uzdirba i menesi ,tai kaip reiktu pragiventi kaip tiek uzviska moketi lietuvoja .kaip zmonem i tai reguoti ir kaip mum kaip jie vadina lietuvius imigrantams noretusi gristi i lietuva ,o pasakisiu delko man todel kad gamta tevine kuroja gymiau ,ir tikrai pasilgau lietuvos ,mes visi kurie isvike is lt vieni del darbu bet manau daugelis ne is gero gyvenimo .tai tik prasau nuosirdaus atsakimo aciu .
  76. don't disturb // Vasario 27, 2019 // 21:53
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Mes grįžome į Lietuvą ir mūsų aplinkoje yra dar ne vieni grįžę ir niekas neišvyko atgal į UK. Man susidarė vaizdas, kad svečiose šalyse pritampa kosmopolitai, kurie gali prisitaikyti bet kur,..."As labai noriu grizti i Lietuva, ar galite su manim susisiekti ir truputi patarti nuo ko pradeti, kaip jums siuo metu sekasi ir kaip nepaluzti, jeigu sunkumai uzkluptu Lietuvoje?
  75. vilija // Rugpjūčio 31, 2017 // 16:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • As tik pasakysiu viena dalyka,tiems,kurie niekima emigrantus,nepamirsit,kad dali biudzeto sunesa ir is kur gaunat savo pasalpeles
  74. Ara // Vasario 9, 2016 // 23:53
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Visada kartojau, kad užsienį niekad negyvenciau, ir tik dabar kai sukūriau savo šeimą supratau, kad čia šalį kurioi gimiau ir augau mes nereikalingi, čia gali gyventi tik tie kurie turi 10 vaikų nedirba ir yra išlaikomi mūsų visų. Kodėl aš dirbu ir islaikau juos? Nuo mano algos per metus Sodra nuskaito 3000tukst.eurų, kodėl jie guli ir geria už mano uždirbtus pinigus? Susilaukiau vaiko, kodėl man nieks nieko nemoka? Kaip gali 3 asmenys pragyvent iš vienos algos, jeigu alga 600 e: buto nuoma170, komunaliniai 200, tai kaip su likusiais 200 e išgyventi į darbą taipogi pėstute nenueisi 11km,o kur dar maistas, kūdikiui daiktai? Tik į užsienį, mes čia nereikalingi, tegul čia lieka asocialios prasigere šeimos, normaliems issilavinusiems čia vietos nėra.

  73. užsienis // Vasario 3, 2016 // 18:40
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sveiki. Norėčiau visų paprašyti pagalbos. :) Savo anketai ieškau žmonių, kurie anksčiau būtų migravę į užsienį ilgiau nei tik darbui vasarą ir kurie DABAR PASTOVIAI GYVENA LIETUVOJE. Taigi, jei tokių pažįstate ar patys tokie esate, būčiau labai dėkinga, jei užpildytumėte anketą bei pasidalintumėte ja su kitais. Ačiū. :) http://apklausa.lt/f/migrantu-grizimo-i-lietuva-priezastys-ukm41qb/answers/new.fullpage
  72. Raimonda // Lapkričio 30, 2015 // 15:36
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Svetima salys vaikui daugiau duoda nei savo.!!! Ner zodziu apie lt ,kalbet net nenorisi

  71. lionete // Kovo 5, 2015 // 13:54
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Grizau i lietuva ir kuo puikiausiai cia gyvenu. tiesa sakant, ne blogiau nei anglijoje tikrai. manau viskas priklauso nuo zmogaus, nemokejai jk geroves susikurti, busi lt luzeris. o jei esi gabus ir sumanus,..."Labai teisingai pasakyta. Mes irgi grįžome ir nepasakyčiau, kad gyvenimas prastesnis nei UK. Viskas apipinta stereotipais, kad užsieny pinigai krenta iš dangaus, o LT skurdas. Ir ten, ir ten yra skurdžiai gyvenančių, kiek UK teko matyti pakampėm besivalkiojančių alkoholikų ir išmaldos prašytojų bei klausytis bendradarbių (vietinių gyventojų beje) verkšlenimų, kaip neužtenka pinigų šeimai išlaikyti, namo paskola smaugia ir t.t. Tada pagalvodavau argi ne tą patį girdime LT, tik jei tai sako užsienietis, niekas netiki, kad tikrai sunku būna ir užsienyje pragyventi, mat veikia stereotipas, kad jau užsienyje tai tikrai niekas neskursta. Kodėl lietuviai grįžta pas gydytojus, taisosi dantis Lietuvoje ir pan. jei jau tokie turčiai užsienyje patapę.
  70. Aš // Sausio 4, 2014 // 13:12
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Mes grįžome į Lietuvą ir mūsų aplinkoje yra dar ne vieni grįžę ir niekas neišvyko atgal į UK. Man susidarė vaizdas, kad svečiose šalyse pritampa kosmopolitai, kurie gali prisitaikyti bet kur, fyfos ir marozai, kuriem rūpi blizgučiai ir "babkės" bei pasipuikuoti prieš draugus, ir žmonės, kurie LT tikrai skurdžiai gyveno ir juos atbaido grįžti dėl vėl galimo skurdo. Mūsų šeima nepriklausė nei vienai iš mano išvardintų kategorijų. Mums nerūpėjo nei puikuotis prieš draugus, nei kosmopolitai esame. Namai visada labai traukė, UK daug nervų sugadinome dėl prastos medicinos sistemos, labai nepatiko UK maistas ir kainos jo tikrai aukštesnės nei LT (pvz. mėsos, vaisių ir daržovių), jei netikit, patys paskaičiuokit. Turėjome su vyru abu neblogus darbus, į fabriką kojos įkelti neteko, aš pati dirbau ofise su popieriukais, algos normalios. Bet vėlgi, kas iš tų algų, jei norėdamas gyventi padoriau ir išsinuomoti normalų ne pelėsiais apaugusį būstą, negyventi su dar 5 lietuviais turi kloti nemenką sumą. Mes gyvenome tik dviese, bute miesto centre, netenkino apsipirkimai Primark ir panašiose parduotuvėse, net LT jei būtų tokia pigi parduotuvė, rūbų nepirkčiau, nes kokybė tai atsiprašau. Galiu daug minusų išvardinti gyvenimo UK, bet nesiplėsiu. Grįžome namo ir esame patenkinti, čia mūsų soc. aplinka, geri orai vasarą, visi artimieji šalia ir nereikia kas pusmetį skraidyti, nereiks vaikų tampyti ir varginti kelionėmis pas giminaičius. Visi turi savo pasirinkimą. Man tik keista, kai kiti LT mato vien skurdą. Užuojauta, jei jūsų giminės ir artimieji skurdžiai gyvena, bet jie patys tokį gyvenimą susikūrė. Mano ir vyro giminės NIEKAS nėra emiravę ir gyvena gerai Lietuvoje, nes to siekė ir pasiekė, neverkdami, kad "Sunku LT, valdininkai neduoda, reikia emigruot". Sėkmės visiems, tiek liekantiems, tiek išvykstantiems.
  69. Aš // Sausio 4, 2014 // 13:04
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • man irgi patiko Lietuvoj, kol is tevu gyvenau, kai reikejo ant koju atsistot......
  Lietuvoj visada bus tik blogiau ir prasciau, kas gi ja valdo paziurekit, cirkininkai, studentai nevyke, showmenai ir t.t.
  Dalinasi zmoniu pinigus ir aisku Europos sajungos pinigus i kisenes tik kemsa.
  Ziurejau as praejusi menesi laidas, kad vaikams truksta psichologu ir t.t. :D
  O problema - pinigu trukumas biudzete, o pas valdininkus jau saskaitose milijonu milijonai ir toliau kemsa...
  vidutinis atlyginimas 2000 LT, ziema uz buta mokek 800 LT... Zinot lietuviai Lietuvos jus ant tiek nesveiki, kad net patys to nesuvokiat, jei jus gaunas 5000 - 10000 lt Lietuvoj, apsidairykit aplink, begales zmoniu kiekviena diena kapeikas skaiciuoja, tiesiog kad egzistuoti. Bet zinoma Lietuviuj dziaugsmas kai kaimynas prasciau gyvena.....
  68. Tomas UK // Lapkričio 5, 2013 // 13:01
  4
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Galima gerus darbus gauti per pažintis, o galima juos paprasčiausiai pirktis. Internete yra pilna portalų, kur parduodami įvairūs darbai, reikia atseikėti 10-20 procentų , taigi jei mokat dalintis, bėdų nėra, pav.: www.uzsakymai.com
  67. Virgutisss // Lapkričio 1, 2013 // 12:15
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "net nežinau, žmogiškai norėtųsi patarti - negrįžkite tikrai, baisu čia LT, finansiškai l.sudėtinga, žmonės nuo įtampos piktėja... kita vertus, kuo daugiau normalių, civilizuotų žmonių..."As skaicioju dienas iki grizymo I Lietuva! Mes pragyvenom uk 8 metus. Nekenciu sitos vietos ir situ zmoniu. Labai tikiosi kad grize susirasim darbus ir pamirsim visa tai kaip baisu sapna
  66. Zana // Spalio 11, 2013 // 16:43
  11
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na Lietuvoje puiku vasara, kai viskas zalia, tulu ir grazu.. O salti ziemos laiku nenoreciau, net grizus atostogoms issileidi labai daug, -as Londone jau 7 metai, dirbu gera darba, bet nespjaunu kad visam laikui, taciau kazkodel manes atgal netraukia, tik tos musu naturalios vasaros ilgiuosi<br />....
  65. Liepa // Gruodžio 6, 2012 // 14:56
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • duok dieve ,kad lietuva kaskada pakils tik nedabartineje situacijoje kol vienybes nebus nebus nieko
  64. tomas // Rugsėjo 27, 2012 // 21:51
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • galiu tik tiek parasyti as savo gimtineje jau nebuvau 10 metu,atsibodo jau buti svetimoj saly zinoma visi mieli,visi sypsosi,o uz nugaros vistiek mes esame visai kitokie galeciau daug ka parasyti,dabar mes gryztame su seima namo ir bandysime gyventi savo gimtineje nemanau,kad taip yra blogai toi Lietuvoje busi protingas ir ten ymanoma tu pinigu uzsidirbti ir dar noriu pasakyti nekenciu tu zmoniu kurie kalba apie Lietuva blogai
  63. angele // Gegužės 10, 2012 // 20:35
  5
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nesuprantu ka ten veikt prie tos baltijos juros,gryztat is baronyno,vaziuojat vel kur pilna baronu.jeigu isties pailseti gryztat,vaziuokit i gamta nprie ezeru,kur tylu ,ramu,ir pigiai kainuos,ir verkti nereiks ,jog viskas brangu.
  62. arnas // Gegužės 8, 2012 // 03:45
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • airijoj as jau 6 metai, ir zinot nebuvo tokios dienos kad nepagalvociau apie namus, turiu cia idealu darba, apsciai pinigu,viska sau leidziu,daug keliauju, bet materialinis gyvenimas nera tas rodiklis kuris daro zmogu laimingu, birzeli vaziuosiu i LT, metams, paziuresiu kaip baisu ten :DD gerai kad visada turiu galimybe sugryzt i airija ir dirbt toliau!! nera nieko brangiau,geriau ir maloniau uz namus, Lietuva, kad ir kokia kroze ten bebutu!!!
  61. Renata // Vasario 21, 2012 // 16:15
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • As pragyvenau Londone puse metu, is pradziu patyko. Ale gyvenimo lygis geresnis. Bet ko toliau to labiau trauke i Lietuva. Trauke gamta ir zmones. Galu gale grizau i Lietuva radau gera darba ir esu laimingas. Kaip sakoma gerai kur musu nera :) Nes i Londona ne tik protingi zmones vaziuoja ieskoti laimes bet ir deja buve zekai ir nusikalteliai is visos Europos suvaziuoja...
  60. Valentinas // Kovo 15, 2011 // 13:21
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • jau seniai aisku kad sh ta lietuva ir beveik ner ko gryzti nebent del giminiu, draugu ir panasiai... bet siaip patarciau but ten kur gerai, sekmes emigrantams ir busimiems (kaip as) ;)
  59. Jekaterina // Rugpjūčio 12, 2010 // 18:50
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jums Lietuvos durys uzdarytos.
  58. Likes_Lietuvoje // Gegužės 20, 2010 // 11:33
  16
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Kiekvienam asmeniskai reiketu nuspresti,kur jam geriau,ir cia anglijoj gyvenantiems yra pliusu ir minusu,taip pat ir lietuvoje.Negali buti viskas kaip pasakoj,yra laikotarpiai kai sekasi geriau,turi geresni darba,ar paprasciausiai esi isimylejus ir esi laiminga.Nesvarbu,kur tu...
  57. egle // Balandžio 13, 2010 // 21:59
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • net nežinau, žmogiškai norėtųsi patarti - negrįžkite tikrai, baisu čia LT, finansiškai l.sudėtinga, žmonės nuo įtampos piktėja... kita vertus, kuo daugiau normalių, civilizuotų žmonių grįžtų, tuo realesnės atsigavimo galimybės čia būtų.
  56. lietuvėlė // Sausio 12, 2010 // 19:37
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • manau gerai jog į UK išvažiuoja visokie nepritapėliai ir bandiūgos. Čia likusiem tik geriau.
  55. linas // Gruodžio 31, 2009 // 17:48
  12
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • tikra tiesa,pasiilgstu Lietuvoj tik paliktu draugu,giminaiciu ir gamtos-vasara!Lietuvoj galejau tik isgyventi,o isvaziavus as gyvenu!
  54. Gitana // Gruodžio 22, 2009 // 20:34
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Nu ir komentarai, brangieji. Negi jums taip blogai? Tai ko tada vaziavote i ta Anglija, kad esate tokie bukaprociai, nemokantys adaptuotis? Tame ir esme, kad Lietuva yra kaimu kaimas su atsilikusiais poziuriais, paprociais, etc. Pastovus nedateklis, visi vargsta, kapeikas skaiciuoja, kam jus dar cia giriate ta Lietuva? Kortele sunku surasti kur atsiskaityti, o jus dar kalbat apie pokycius, Lietuvos pasiekimus...
  <BR>7 metai kaip gyvenu UK ir net minciu apie grizima nekyla. Dirbu su protingais, issilavinusiais zmonemis ir niekada nesijauciu svetimsale. UK dabar jau mano salis. Griztu i Lietuva, nezinau kaip elgtis.
  53. Agne // Birželio 18, 2009 // 16:17
  7
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Grizau i lietuva ir kuo puikiausiai cia gyvenu. tiesa sakant, ne blogiau nei anglijoje tikrai. manau viskas priklauso nuo zmogaus, nemokejai jk geroves susikurti, busi lt luzeris. o jei esi gabus ir sumanus, bet kokioje salyje tau bus miela ir seksis.
  52. ;) // Birželio 7, 2009 // 17:35
  13
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tikriausiai visa ko esmė ir priežastis- protelis: jeigu Dievas pagailėjo,- buvai ir liksi nevispročiu (&quot;runkeliu&quot;- miesčionu-mužiku...), ir nesvarbu, kur bebūtum- nesišypsosi sveika šypsena ir nesidžiaugsi gyvenimu...
  51. Rytas // Sausio 27, 2009 // 09:58
  6
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Milda, kaimo sindromo ir grubumo netruksta ir Londone.
  <BR>Jei tave pastume ir neatsiprase, zinok lietuvis, jei spokso ir nuziurineja - lietuvis, treninguotas - lietuvis, mergina apsitempusi 2 ismierom mazesniuys dzinsus - lietuve.
  <BR>Pavyzdys: supermarkete prie savitarnos kasu pries mane stovi vyras(lietuvis) su deze alaus. Kasa sustreikavo, pilietis bando prisisaukt pagalbos. Ka manote ka jis sako? Sory, help me please? Nee - huuuu, uhhhhh, blet, naa..., kur...Manau, kad komentarai nereikalingi.
  <BR>
  50. Diva! // Sausio 16, 2009 // 16:54
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 46 komentarui:
  <BR>
  <BR>Na taip, per 18 metu labai daud pasiekem Lietuvoje: tapome gamyklu sandeliu turtingesnems salims, pardavem visus strateginius objektus uzsieniui, ir uzdareme Ignalinos atomine. Dabar gaminam produktus uzsienieciams, ir pirksim energija is ju, vietoj to, kad savo gaminti. Svietimas ir kultura is viso atsirado paskutinej vietoj. Zodziu, kaip seniau buvom Sovietu Sajungos vergai, taip dabar esam kapitalistiniu saliu vergai. Tik skirtumas toks, kad Sovietu Sajunga bent jau rupinosi musu svietimo sistema ir universitetai buvo nemokami. O kapitalistams nusispjaut i musu svietima. Plius, neturim istatymu, ginanciu paprastus darbininkus. Mes gi jau tapome treciojo pasaulio salimi, kuria labai sekmingai eksplotuoja vakaru lyderes.
  <BR>Isvada: ar Lietuvoj begyventumem, as uzsieni - esame lygiai taip pat eksplotuojami. Taip kad visi esam lygiai tokie pat juodadarbiai. Kada mes pagaliau ismoksim vienas kita gerbti ir savarankiskai gyventi?
  49. Renata // Lapkričio 17, 2008 // 12:08
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Turbut isskirtine nuomone, taciau grizau i Lietuva ir neitiketina, bet gyvenu geriau nei JK. Zinoma, visi zavisi algomis JK, taciau isminusuokit nuomai, transportui skirtas islaidas ir..... kasgi gaunas. negalite uz tokia alga gauti darbo lietuvoje? keista. taciau grizau dirbti i labai megiama sriti. Anglijoje taip pat dirbau gera darba, jei reiketu rinktis kur toliau mokytis, neabejotinai grizciau i londona kur gavau savo antaji, magistro laipsni. Taciau man rodos lietuvoje esantys, stenedami apie tai, kox blogas gyvenimas gimtoje salyje tikrai per daug steni ir dejuoja. ar daznas lietuvis kruvinai ardamas statybose ar stalus valanti kavineje lietuvaite leidzia sau kasdien pietauti ar vakarienauti restorane, kavineje JK? Ar daznas gali pasigirti, kad aplinkui yra artimi ir mylimi zmones? vargu. o stai lietuvoje tie patys stenantys apie krize, uzkemsa vakarais kavines, barus ir restoranus. nepalaikau nei tu, kurie burnoja lietuva, nei tu, kurie keiksnoja isvaziavusius. visur gerai, kur musu nera- byloja sena lietuviska patarle. Taciau dziaugiuosi, kad ismokau gyventi taip, kad butu gera ten, kur esu pati. o anglijos gerai ismokta pamoka turiu vieninte - venk lietuviu darbdaviu ir gyvenimas JK bus puikus. sekmes ir tiems, kad dirbat uzsienyje. stiprybes jums.... linkiu ir viso ko geriausio tiems, kas darbuojasi tevyneje, jos labui. bek nebeges nuo tiesos, kur bebutume esame lietuviai.
  48. sniegena // Lapkričio 4, 2008 // 15:06
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Komentarui 46 - is smalsumo noreciau paklausti, kodel toks patriotas(e) is vis domisi lietuviu gyvenimu UK?! Taigi prisijunkit prie kokios &quot;Romuvos&quot; ir dziaukites kad esat lietuvis gyvenantis Lietuvoje!! Ir vadina mus &quot;apgailetiniais parazitais&quot;...?! Jeigu turejote karcia patirti UK, ir pats dirbot juodadarbiu, tai nereiskia, kad taip yra su visais!! Musu seima tikrai ne juoda darba dirba, bet LT nemegstu buti, ir per daug metu gyvendama UK jau atpratau nuo Lietuvos..Nuo zmoniu skurdumo, pyktumo, neteisingumo, korupcijos ir pn ir pn...Taip, yra dalyku geru Lietuvoje, bet kazkaip jais geriau iseina pasidziaugti kai ten tik keliom dienom nuvaziuoji, o ne gyveni ten. Pabuvus ten ilgiau, ir pats supilkeji, kaip ir visi aplinkui zmones, nuo visu problemu...ir dar, nepamirskyt, kad Lietuvoje irgi yra zmoniu, kurie dirba &quot;juoda&quot; darba - plauna indus, valo patalpas, stato, bet skirtumas tas, kad uz toki pat nekvalifikuota darba, jie cia daugiau gauna ir geriau gyvena. Vien Lietuvisku oru - sotus nebusi, jeigu netikit - tai paklauskyt bet kokio &quot;juodadarbio&quot; dirbancio LT....Sekmes!
  47. xox // Rugsėjo 26, 2008 // 09:32
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Dieve kokie cia visi apgailetini parazitai,isvaziave juodadarbiauti ir loja ant tos Lietuvos. Kada jus pagaliau suvoksit,kad Lietuv ajauna salis ir per tiek mazai metu tikrai daug ko pasiekem? O kai galvos nera tai ir pinigu zmogus nesugeba uzsidirbt,na tada gal jus suprantu,lengviau juodadarbiau UK. Man ten slykstu
  46. a // Rugsėjo 21, 2008 // 20:03
  7
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sistema Lt tik i savo kisene ziuri, o kada bus i visuomenes gerove nukreipta kaip Uk. Cia uk, as neijauciu visur apgaudinejama ir maustoma kaip LT, kur valdininkai tik savo naudos ziuri, o kada jie pakeis savo mastyma, oi negreit, tai ir as grisiu tik oi negreit,...........
  45. Inga // Rugsėjo 20, 2008 // 21:56
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Man grįžus į Lietuvą buvo sunku vėl prie jos priprasti. Visiškai sutinku su straipsnio autoriais. Jau aštuoni mėnesiai čia, bet vis dar norisi atgal. UK praleidau pusantrų metų, per pusmetį prisitaikiau ir pasijutau normaliu žmogum. Pajutau ką reiškia kai gali daryti ne tik tai ką privalai daryti, kad išgyventum, bet jog gali daryti ir tai ką nori daryti, ir nereikia stengtis išgyventi, o galima paprasčiausiai tiesiog gyventi. Atgal į Lietuvą parvedė paprasčiausias naivumas kažkodėl patikėjau, kad čia daug kas pasikeitė ir viskas bus gerai. Ha ha naivuolis :-)
  44. Serocapo // Sausio 25, 2008 // 18:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • taip taip va musu draugai jau metai kaip bando gryze i tevyne adaptuotis bet ypac sunku vaikams kurie cia mokinosi angliskose mokyklose.lt mokytojai is ju tiesiog tyciojasi,vaikam didziulis stresas,o tevam galvosukis gal vistik vertetu grysti i didzidziaja britanija
  43. lina // Lapkričio 27, 2007 // 06:28
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Net jei anglas sypsosi ir atsiprasineja, o istikro galvoja kaska kita, tai nepakeicia fakto - kad jo padovanotas atsiprasymas ar sypsena yra daug malonesni uz surugusi veida, ar neatsiprasyma, kai to tikrai reikia. Pagalvokit, juk taip nutinka: kaskas tave supykdo, neatsipraso, todel susierzini ir visa tai islieji ant sekancio pasitaikiusio zmogaus, kuris ta pati padaro kitam zmogui, nes jauciasi nepelnytai apsauktas...taip susidaro grandine nepatenkintu, liudnu, nusivylusiu zmoniu. Ta grandine galima nesunkiai istaisyti lietuvoje ar kitoje salyje, svarbu, kad ji nerastu pradzios. Padovanok atsiprasyma ar sypsena - sulauksi to paties. Juk lazda turi du galus.
  <BR>O su anglija reikalai tokie, kiek pastebejau: arba tu prie jos pripranti ir ja pamegsti ar net pamilsti, arba tu niekada prie jos nepriprasi ir visada jausias svetimas. Is to zinoma ir isplaukia musu visu skirtingos nuomones apie UK - vieni nori cia likti, kiti net nenori apie tai pagalvoti, nes negali pasijausti cia savais. Kiekvienas esame kitoks, tad ir buvima uk vertiname skirtingai.
  <BR>Bet kuriuo atveju, butu smagu, jei kiekvienas is jusu igyvendintumet tai, ko istikruju norit.Sekmes
  42. Jurgita // Lapkričio 23, 2007 // 09:35
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kada paskutini karta buvai vilniuje rudeni? :)
  <BR>matai, jei tu sypsosies ir busi gyvenimu patenkita, ir kiti tokie pasirodys:)
  <BR>lietuviai daug naturalesni uz anglus - net jei dantu nesiepia bet kokia proga. anglas ir nusisypsos ir padekos penkiolika kartu ir stalo atsirasys, kad uzkliuvo, o nuejes paims ir apsiks:)
  <BR>
  <BR>labai teisingas tas posakis - svetimoj pievoj ir zole zalesne...
  <BR>
  41. neliksiu to to // Spalio 26, 2007 // 08:00
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kodel tiek daug depresija varanciu nuomoniu? zmones atsipeikekit, pralinksmekit. gyvenimas tik toks, koki ji sau susikuriame.sekmes.
  40. depresuotiems // Spalio 26, 2007 // 06:35
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • aisku, kad maciau kaip uzleidzia vieta senesniems. pati taip darau. lietuvoje dar blogiau. ten visi susiraukia, gyvenimu nepatenkinti. myliu londona, o ruoduo jame - fantastiksas..
  39. to neliksiu // Spalio 26, 2007 // 06:34
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • pagyvenau anglijoj du metus ir pykina juo jos zmoniu, maisto, kulturos (teisingiau juo jos nebuvimo). dirbu viename madingiausiu londono rajonu ir nieko gero apie londona negaliu pasakyti.
  <BR>zmogeliai, pinigai nera viskas.
  <BR>ir man daug artimesnis musu tiesumas nei ju dirbtines sypsenos. ar matet kad kas traukiny vyresniam vieta uzleistu? ar kas padetu lagamina laiptais uzvilkti?
  <BR>
  <BR>per savo purvina prizme ir pasauli ziurit, savo purva matot, liudna
  38. neliksiu // Spalio 26, 2007 // 06:23
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Zinau, kad gryzus irgi nepyrgai laukia, bet visitek, Ne tik ilgesys, draugai ir artimi zmones ten, bet kai augini maza kudiki supranti kad reikia kad butu ir gera medicina, kurios cia, bent jau as pasigendu. Zinau, reikes is naujo mokytis gyventi tevynej, bet taip pat mokemes ir atvaziave cia, su darbais taip pa, juk negauni is karto ko nori ir tiek kiek nori, aisku kainos ir kiti dalykai skiriasi, bet ... visitek be proto noriu gryzti ...
  37. inga // Spalio 20, 2007 // 09:45
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Man dar nepavyko istrukti is Anglijos, nes jau gana ilgai 8 metus gyvenu, taciau labai noretusi sugrizti i Lietuva. Palyginus uzdirbu nemazai ir darbas neblogas, taciau vistiek traukia i namus. Suprantu, kad kainos ir uzdarbis labai skiriasi Lietuvoje, bet gyventi galima, tuo labiau, kad dabar jau atsirado visokiu darbu darbeliu, o Anglijoje vistiek busi svetimas.
  36. Marius // Spalio 20, 2007 // 04:32
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Lietuva Lietuvai nelygi. Vilniuje darbą surasti tikrai lengva.
  35. JONAS // Spalio 10, 2007 // 04:31
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Priklauso nuo to, koki darba dirbi. jei dirbi nekvalifikuota, tai zymiai lengviau gyventi UK, o jei esi kokios nors srities profas, puikiai gali gyventi bet kurioje salyje, taip pat ir Lietuvoje.
  34. zuikiz // Spalio 7, 2007 // 12:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Atsikrausiau i Southamptona, UK pries 4 menesius, bet nei sekundei nepajuaciau, kad i mane kas nors ziuretu kaip i zemesnes rusies padara is Rytu Europos gilumos. O ir man paciam visi zmones, su kuriais teko cia bendraut, neatrodo kazkokie ufonautai (su vietiniais, lietuviu dar nesutikau). Gal net drisciau pagalvot, kad Lietuvoj jauciausi labiau svetimas nei cia. Manau, kad daug lemia ne is kur tu esi, bet kas tu esi, ir kaip linkes integruotis. Jei dirba zmogus anglijos laukuose ir per daug metu nesugeba angliskai ismokt, tai ir yra svetimas su imigranto lentele po kaklu. Nes pats ja ir uzsikabino. Anglijoj tiek daug imigrantu is viso pasaulio, negi jie visi jauciasi svetimais? Dirbu kompanijoj, kur yra zmoniu is visu pasaulio kampeliu ir puikiai cia jauciasi. Manau reikia stengtis tiesiog pasijausti ne tik lietuviais, bet ir platesnes bendruomenes nariais ir neisskirt saves is jos.
  33. Saulius // Spalio 7, 2007 // 03:48
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • gyvenu Londone,siekiu pastovaus gyvenimo,yra zmoniu kurie mane gerbia ir kas man autoritetai. ir man neskauda,kad as emigrante from bloody eastern europa.as negaliu but kazkuom kitu,nes mano tevyne(be galo mylima!) yra rytu europoje.as priimu sios salies taisykles,nes man jos priimtinos,as kuriu cia gyvenima ir man del to gera.neerzina manes juodziu snukiai,siuksles, skubejimas.as tiesiog nesusikoncentruoju ties neigiamais dalykais,nes turiu kuom dziaugtis.
  <BR>vargsai tie zmones kurie blaskosi ir neapsisprendzia. UK blogai,LT negerai....
  <BR>
  <BR>o del keitimosi,tai reikia pradet pirmiau keist save,o tada viskas savaime aplinkui pasikeis
  32. danger // Spalio 5, 2007 // 19:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Gyvendamas Lietuvoje aš esu savas. Ten galiu siekti kažko pastovaus, esu gerbiamas aplinkinių, turiu draugų – esu savas tarp savų. Lietuvoje aš noriu ir galiu kažką pakeisti.
  <BR>
  <BR>Čia, Anglijoje, nesvarbu kiek beuždirbčiau, visada būsiu svetimas, visada būsiu imigrantas iš Rytų Europos. Kur begyvenčiau, visada matysiu naglą praeivio snukį. Praleidau čia beveik trejus metus, jaučiu, kad man jau laikas namo.
  31. Dovydas // Spalio 5, 2007 // 14:26
  4
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pries 2 sav . buvau grizes atostogu is JAV i LR tai ispudziai vienas prie vieno kaip sio straipsnio heroju.
  <BR>P.S.
  <BR>JAV gyvenu 2 m.
  30. A5 // Spalio 5, 2007 // 13:12
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Eikit jus pezikai, jei jum geriau kazkokie svetimoje salyje lengvai uzdirbti svarai negu gyvenimas savoje salyje tarp savu zmoniu, kad ir susiraukusiu, tj nezinau, likit UK tada
  29. marius // Spalio 5, 2007 // 08:20
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • teisingai alanai, pritariu!!!!!!!!!!!!!!!!
  28. // Spalio 2, 2007 // 23:03
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • taj va kad tik slaveju darbus siulo su diplomais, as pats jau antra moxla baigineju nu ir kas vistiek nieko gero cia nematyt. pats sakiau niekada nevaziuosiu uzsienos kol nepasibajgsiu moxlu, nes tajp ygysiu patirties ir pan bet kad neymanoma su tokia tvarka sakau.. taj va pabusiu uzsienos keleta metu taj bent uzsidirbsiu ant stogo virs galvos ir moxla bajgsiu ,o lieuvoj kiek man rejktu drbti -visa gyvenima!?
  <BR>sakyk kajp nori bet jej tu penkiolika metu isdirbtum uzsieny taj likusy gyvenma lietuvos kampely kokiam galetum praktiskai nedirbti. o lietuvoj isdirbk tiek metu taj ka tu turesi
  27. alanas // Spalio 2, 2007 // 20:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • aisku, kad investuosime. O ka tu manai?
  26. Marius // Spalio 2, 2007 // 11:09
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Kad Lietuva pasikeistų galite prisidėti ir jūs - investuokite Lietuvoje.
  25. tikras lietuvis // Spalio 2, 2007 // 10:20
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Paviršutinių ir smulkmeniškų žmonių požiūris.O jūs ,besistebintys Lietuvos realybe,ko ten vis dar žvalgotės ? Ko ten ieškote ? A,vistik traukia,vistik jūs ten(kitur) svetimi. Tad galvokite irgi (nepalikite vien Lietuvos lietuviams)ką galite padaryti,kad Lietuva pasikeistų ? Jei jau tų pinigiukų turite,tai gal investuokite į Lietuvą ?
  24. tikras lietuvis // Spalio 2, 2007 // 10:12
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Supranti Alanai daug musu pilieciu nesistenge siekti karieros,nesakau kad lengva ten bet galima,o ka cia labai gerai panom kad jos cia po universitetu su magistro laipsniais dirba valytojoms ir t.t...Gaila tiesiog.O po keliu metu kai sugruz i lt kam tie mokslai bus reikalingi kai neturi patirties darbe beliks tik daryti tai ka ir cia dirba&gt;&gt;&gt;&gt;...ar ne taip.
  23. // Spalio 2, 2007 // 05:34
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • niekas nelekia y ta lietuva, nebent toki kajp tu kurie gauna prezidentines algas, pvz jaunoms panoms pasiulyk koki darba kad ejtu isgyventi lietuvoj, nera tokio,
  22. alanas // Spalio 1, 2007 // 02:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ka cia kledat (kazkokias nesamones)tai ko tada leket i ta lt kad lt blogai jai nemoki gyventi lt tai nemoki gyventi ir cia ....pars buvau UK o dabar esu lt ir tikrai viskas labai gerai ne minties nera i uk sugryzrti .uzdirbu tikrai ne ka maziau 7500ltman uztenka ir firmoja dirbu alga jai veluoja max 5dienas tai niekas tik ten priprates kas savaite pinigeliai ....tad spreskit kur kam geriau cia namai o ten kas?????????
  21. Lietuvis // Rugsėjo 30, 2007 // 21:37
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • as nesakiau kad man bogaj buvo, tiesiog tokia sistema lietuvoj kad visu pirstaj y save ziuri, o dar kviecia gryzti atgal y lietuva, nu kajp gali cia gryzti.. o diel istorijos tj as ja dar ismanau kazkiek nebijok:) bet siuo metu ta tikraj lietuva praktiskaj nieko neverta..
  20. alanas // Rugsėjo 30, 2007 // 03:55
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • na Alanai, negalima taip negraziai apie savo gimtine kalbeti, jei tau ten buvo taip blogai - nereiskia , kad ir kitiems ten blogai yra, jei gyvena - matyt gerai LT.
  <BR>kazkada ir JK buvo daugybe socialiniu problemu, nedarbas, gali pasidometi istorija;) gal kada ir Lietuva pasivys pirmojo pasaulio salis.tikekimes geriausio. as pati irgi londone gyvenu, nesiskundziu kagandi vyras statybose dirba.
  19. zuzi // Rugsėjo 29, 2007 // 22:51
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kliedesiai , lietuvoj dar grejt nebus geraj, norint geraj gyventi lt taj turi dirbti statybose, bet kajp sakiau statybose valdzia tik mala sauda, mano draugas perejo virs desimt kauno firmu ir visur nenori moket ,- prakejkti darbdaviai..
  <BR>galeciau taj is vis ta lietva sudeginciau sukciu krastas
  18. alanas // Rugsėjo 29, 2007 // 06:21
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ka pasakysiu visko yra lt ir gero ir blogo ,bet nemanau kad UK cia geras gyvenimas ,as dar cia Londone o draugai visi jau lt ir nei vienas is ju negalvoja i uk sugryzti uzdirba 20%-15% maziau (statybose murininkais)nei cia bet gyvena kaip zmones aisku jai nieko nemoki daryti tai pinigu uz tat tau niekas nemokes ...ISEITIS BUK UK IR NEVAZIUOK I LT.Diskusijos baigtos .Lietuvoja gerai ....
  17. sasas // Rugsėjo 29, 2007 // 05:00
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • pritariu visiems kurie ejna pries lietuva, lietuvoj nera tvarkos, pats dirbau statybose rimta darba bet atlyginimu niekas moketi nenori vis rejkia prasyti tj kajp cia gali likti, neistveriau ir isvaziavau y suomija ir jokiu problemu uzdirbu tiek pat kiek lietuvoj bet bent nerejkia maldauti savo pinigu, viskas lajku ir visos garantijos... vienu zodziu Lietuva nesugeba islajkyti triju milojonu
  16. alanas // Rugsėjo 28, 2007 // 04:44
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ei as galvoju i Pekina irgi lekt, gal organizuojam grupe? Jau turi brosiuras visokias. Mano emeilas: [email protected]
  15. Mindaugas // Rugsėjo 26, 2007 // 20:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na jei kažkoks statybininkas atlėkęs per savaitę nori gero darbo, reikalaujanti makaulę pasukti, susirasti ir mykia, kad atlyginimai maži ir kokie visi blogi, tai tegu grįžta į tuos sąšlavų susikaupimo vietas, kaip amsterdamas, landanas ir pan..
  14. Mindaugas // Rugsėjo 26, 2007 // 00:17
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • ne viskas taip blogai. kiek nuvaziuoju ten - ne sava. o gyventi cia - galima. ir neblogai. ir su jausmu - kad savo namuos. yra ne vienas draugas, kuris po ilgesnio laiko (5 m, 3 m) grizes sunkiai pritampa. kuriam nuolat kazko truksta. tik jie gali pasakyti ka isgyvena. absurda kazkoki (turbut). bet cia kiekvieno pasirinkimas: koks ir kur absurdas jam priimtinesnis. laikykimes :) ir is vis: ruoskimes i Pekina pasirgt:)
  13. likusi // Rugsėjo 22, 2007 // 16:57
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nereikia ir i ta siti eiti, aplink kur gyvenam zmones aiskiai matosi, juodziai ir babajai, nepasakyciau kad jie sypsosi. sutinku, kad jei turi issilavinima, uzsikaliai pinigu JK ir lek i Lietuva, tikrai bent lygiavertis jausiesi, o ne imigrantas, nors vis daugiau pasigirsta nuomoniu, kad lietuvius mielai i darba priima, nes gerai dirba. nemanau, kad Lietuvoj blogai, ir darbo vietu emigrantu deka padaugejo, tik va kad problema su bustu....pas tevus negyvensi visa gyvenima
  12. skaitytoja // Rugsėjo 19, 2007 // 21:17
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Londono irgi visi susirauke vaiksto, praeikite 5 - 6 h vakare per siti:) Nezinau apie ka jus cia pezat, Vilniuje zm. kur kas laimingesni atrodo. UK gyvenau vienus metus, dar planuoju pasilikti iki kitu metu vasaros po to LT su sypsena, uzpiso tas juodadarbio darbas. Zinoma jei tulikus patinka valyti ar slauneles i formas delioti visa diena tai gal idomu UK, bet kitu atveju LT salygos rasti gera darba tikrai geresnes, mazesne konkurencija... Be to jautiesi lygus su kitais o ne imigrantas.
  11. ~ // Rugsėjo 19, 2007 // 07:02
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tevyne ir artimuju ilgesys visada buvo ir bus aktualus visiems gyvenantiems UK, taciau net ir turedama geru pasiulymu Lietuvoje nenoriu grizti. Vilioja savi, taciau kiekviena karta sugrizus i LT atostogu, sokiruoja grubumas, kainos, ir kaimo sindromas - kai visi viska zino, arba nori zinoti, kai dziaugiamasi labiau kai nepasiseka...
  <BR>Is kitos puses - naturalu, kad grizusiesiems i LT sunku - sociologu poziuriu individui adaptacijos procesas vyksta panasiai kiekvienoje salyje - tad jei prireike 1.5m priprasti prie UK, greiciausiai, tiek pat prireiks ir pratinantis prie LT... Gaila, bet neturiu tiek laiko.. O ir ar verta???
  10. Milda // Rugsėjo 19, 2007 // 03:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pasiilgstu TIK lietuviskos gamtos.Su paciais artimiausiais zmonemis sunkiai susikalbam,jie manes nesupranta,as ju.Tiesiog,per dideli skirtumai ir tik toks toki tesupras.
  9. Gina // Rugsėjo 18, 2007 // 02:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pasiilgstu TIK lietuviskos gamtos.Su paciais artimiausiais zmonemis sunkiai susikalbam,jie manes nesupranta,as ju.Tiesiog,per dideli skirtumai ir tik toks toki tesupras.
  8. Gina // Rugsėjo 18, 2007 // 02:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na straipsnyje manau daug tiesos..
  <BR>Lietuva visada buvo ir bus Eastern Europe counrty..Nieko cia nepridesi ir neatimsi
  <BR>Uk gyvenu virs dvieju metu: mokaus ir dirbu,cia man patinka ir manau gyvenimo salugos lb skiriasi!!!
  7. indre // Rugsėjo 16, 2007 // 20:53
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na Lietuvoj gal ir neblogeja, sakyciau gereja ekonominiu poziuriu. Ir darbo yra. O kodel yra? Ogi musu visu imigrantu is lietuvos deka. Ir kas planuoja gryzti- tam tikrai palankus metas.Taciau kaip jums patinka musu piktaveidziai tautieciai Lietuvoje.Pradedant nuo pasu kontroles darbuotoju tik nusileidus aerouoste, pardaveju ir baigiant istaigu darbuotojais. Atmosfera slegianti...
  <BR> Bet kita vertus,kaip miela issidrebti ant pievos pas teva sode, valgyti tikra ,,organic&quot; obuoli, o ,,bajorkiemy&quot; sukimsti 2 porcijas lietuvisko maisto, ir pasijausti kad esi cia savas...
  <BR>
  6. masha // Rugsėjo 16, 2007 // 04:31
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nezinau... man Lietuvoje gerai. negali jos lyginti su UK, man beja, smagu ten visada apsilankyti, taciau grizau, dirbu ir stengiuosi rasti pozityviu dalyku savo Tevyneje. Nemanau, kad viskas cia taip blogai, ir kasmet tik blogeja. Netiesa.
  5. verslininkas // Rugsėjo 14, 2007 // 23:08
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • apie kuria sali cia kalbi, ddt?
  <BR>siulai negrizti i lietuva?
  4. zuzi // Rugsėjo 14, 2007 // 06:18
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 3. // Rugsėjo 13, 2007 // 23:34
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Dievulėliau... žmonės gerieji, jei tik turit ten gerus darbus, jei tik bent kiek pakenčiama ir artimųjų ilgesys dar galutinai neužpjovė, nevažiuokit čia. Mes čia beveik pripratę (jei tai išvis įmanoma priprasti). Bet atvažiavusiems iš kitokių t.y. normalių gyvenimo sąlygų, čia adaptuotis bus sunku. Netgi per vienerius metus daug kas pasikeitė. Deja... toli gražu ne į gerą pusę. Ir neaišku ar išvis kada nors pasikeis.
  2. ddt // Rugsėjo 13, 2007 // 23:08
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ką čia kalbėti apie pragyvenimo skirumą, jei JK svaitės minimalus uždarbis lygus Lietuvos mėnesiniam minimaliam atlyginimui. Atrodo tuo viskas pasakyta.
  1. Skaitytoja // Rugsėjo 13, 2007 // 20:20
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ką čia kalbėti apie pragyvenimo skirumą, jei JK svaitės minimalus uždarbis lygus Lietuvos mėnesiniam minimaliam atlyginimui. Atrodo tuo viskas pasakyta.
  1. Skaitytoja // Rugsėjo 13, 2007 // 20:20
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Dievulėliau... žmonės gerieji, jei tik turit ten gerus darbus, jei tik bent kiek pakenčiama ir artimųjų ilgesys dar galutinai neužpjovė, nevažiuokit čia. Mes čia beveik pripratę (jei tai išvis įmanoma priprasti). Bet atvažiavusiems iš kitokių t.y. normalių gyvenimo sąlygų, čia adaptuotis bus sunku. Netgi per vienerius metus daug kas pasikeitė. Deja... toli gražu ne į gerą pusę. Ir neaišku ar išvis kada nors pasikeis.
  2. ddt // Rugsėjo 13, 2007 // 23:08
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 3. // Rugsėjo 13, 2007 // 23:34
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • apie kuria sali cia kalbi, ddt?
  <BR>siulai negrizti i lietuva?
  4. zuzi // Rugsėjo 14, 2007 // 06:18
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nezinau... man Lietuvoje gerai. negali jos lyginti su UK, man beja, smagu ten visada apsilankyti, taciau grizau, dirbu ir stengiuosi rasti pozityviu dalyku savo Tevyneje. Nemanau, kad viskas cia taip blogai, ir kasmet tik blogeja. Netiesa.
  5. verslininkas // Rugsėjo 14, 2007 // 23:08
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na Lietuvoj gal ir neblogeja, sakyciau gereja ekonominiu poziuriu. Ir darbo yra. O kodel yra? Ogi musu visu imigrantu is lietuvos deka. Ir kas planuoja gryzti- tam tikrai palankus metas.Taciau kaip jums patinka musu piktaveidziai tautieciai Lietuvoje.Pradedant nuo pasu kontroles darbuotoju tik nusileidus aerouoste, pardaveju ir baigiant istaigu darbuotojais. Atmosfera slegianti...
  <BR> Bet kita vertus,kaip miela issidrebti ant pievos pas teva sode, valgyti tikra ,,organic&quot; obuoli, o ,,bajorkiemy&quot; sukimsti 2 porcijas lietuvisko maisto, ir pasijausti kad esi cia savas...
  <BR>
  6. masha // Rugsėjo 16, 2007 // 04:31
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na straipsnyje manau daug tiesos..
  <BR>Lietuva visada buvo ir bus Eastern Europe counrty..Nieko cia nepridesi ir neatimsi
  <BR>Uk gyvenu virs dvieju metu: mokaus ir dirbu,cia man patinka ir manau gyvenimo salugos lb skiriasi!!!
  7. indre // Rugsėjo 16, 2007 // 20:53
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pasiilgstu TIK lietuviskos gamtos.Su paciais artimiausiais zmonemis sunkiai susikalbam,jie manes nesupranta,as ju.Tiesiog,per dideli skirtumai ir tik toks toki tesupras.
  8. Gina // Rugsėjo 18, 2007 // 02:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pasiilgstu TIK lietuviskos gamtos.Su paciais artimiausiais zmonemis sunkiai susikalbam,jie manes nesupranta,as ju.Tiesiog,per dideli skirtumai ir tik toks toki tesupras.
  9. Gina // Rugsėjo 18, 2007 // 02:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tevyne ir artimuju ilgesys visada buvo ir bus aktualus visiems gyvenantiems UK, taciau net ir turedama geru pasiulymu Lietuvoje nenoriu grizti. Vilioja savi, taciau kiekviena karta sugrizus i LT atostogu, sokiruoja grubumas, kainos, ir kaimo sindromas - kai visi viska zino, arba nori zinoti, kai dziaugiamasi labiau kai nepasiseka...
  <BR>Is kitos puses - naturalu, kad grizusiesiems i LT sunku - sociologu poziuriu individui adaptacijos procesas vyksta panasiai kiekvienoje salyje - tad jei prireike 1.5m priprasti prie UK, greiciausiai, tiek pat prireiks ir pratinantis prie LT... Gaila, bet neturiu tiek laiko.. O ir ar verta???
  10. Milda // Rugsėjo 19, 2007 // 03:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Londono irgi visi susirauke vaiksto, praeikite 5 - 6 h vakare per siti:) Nezinau apie ka jus cia pezat, Vilniuje zm. kur kas laimingesni atrodo. UK gyvenau vienus metus, dar planuoju pasilikti iki kitu metu vasaros po to LT su sypsena, uzpiso tas juodadarbio darbas. Zinoma jei tulikus patinka valyti ar slauneles i formas delioti visa diena tai gal idomu UK, bet kitu atveju LT salygos rasti gera darba tikrai geresnes, mazesne konkurencija... Be to jautiesi lygus su kitais o ne imigrantas.
  11. ~ // Rugsėjo 19, 2007 // 07:02
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nereikia ir i ta siti eiti, aplink kur gyvenam zmones aiskiai matosi, juodziai ir babajai, nepasakyciau kad jie sypsosi. sutinku, kad jei turi issilavinima, uzsikaliai pinigu JK ir lek i Lietuva, tikrai bent lygiavertis jausiesi, o ne imigrantas, nors vis daugiau pasigirsta nuomoniu, kad lietuvius mielai i darba priima, nes gerai dirba. nemanau, kad Lietuvoj blogai, ir darbo vietu emigrantu deka padaugejo, tik va kad problema su bustu....pas tevus negyvensi visa gyvenima
  12. skaitytoja // Rugsėjo 19, 2007 // 21:17
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • ne viskas taip blogai. kiek nuvaziuoju ten - ne sava. o gyventi cia - galima. ir neblogai. ir su jausmu - kad savo namuos. yra ne vienas draugas, kuris po ilgesnio laiko (5 m, 3 m) grizes sunkiai pritampa. kuriam nuolat kazko truksta. tik jie gali pasakyti ka isgyvena. absurda kazkoki (turbut). bet cia kiekvieno pasirinkimas: koks ir kur absurdas jam priimtinesnis. laikykimes :) ir is vis: ruoskimes i Pekina pasirgt:)
  13. likusi // Rugsėjo 22, 2007 // 16:57
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na jei kažkoks statybininkas atlėkęs per savaitę nori gero darbo, reikalaujanti makaulę pasukti, susirasti ir mykia, kad atlyginimai maži ir kokie visi blogi, tai tegu grįžta į tuos sąšlavų susikaupimo vietas, kaip amsterdamas, landanas ir pan..
  14. Mindaugas // Rugsėjo 26, 2007 // 00:17
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ei as galvoju i Pekina irgi lekt, gal organizuojam grupe? Jau turi brosiuras visokias. Mano emeilas: [email protected]
  15. Mindaugas // Rugsėjo 26, 2007 // 20:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • pritariu visiems kurie ejna pries lietuva, lietuvoj nera tvarkos, pats dirbau statybose rimta darba bet atlyginimu niekas moketi nenori vis rejkia prasyti tj kajp cia gali likti, neistveriau ir isvaziavau y suomija ir jokiu problemu uzdirbu tiek pat kiek lietuvoj bet bent nerejkia maldauti savo pinigu, viskas lajku ir visos garantijos... vienu zodziu Lietuva nesugeba islajkyti triju milojonu
  16. alanas // Rugsėjo 28, 2007 // 04:44
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ka pasakysiu visko yra lt ir gero ir blogo ,bet nemanau kad UK cia geras gyvenimas ,as dar cia Londone o draugai visi jau lt ir nei vienas is ju negalvoja i uk sugryzti uzdirba 20%-15% maziau (statybose murininkais)nei cia bet gyvena kaip zmones aisku jai nieko nemoki daryti tai pinigu uz tat tau niekas nemokes ...ISEITIS BUK UK IR NEVAZIUOK I LT.Diskusijos baigtos .Lietuvoja gerai ....
  17. sasas // Rugsėjo 29, 2007 // 05:00
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kliedesiai , lietuvoj dar grejt nebus geraj, norint geraj gyventi lt taj turi dirbti statybose, bet kajp sakiau statybose valdzia tik mala sauda, mano draugas perejo virs desimt kauno firmu ir visur nenori moket ,- prakejkti darbdaviai..
  <BR>galeciau taj is vis ta lietva sudeginciau sukciu krastas
  18. alanas // Rugsėjo 29, 2007 // 06:21
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • na Alanai, negalima taip negraziai apie savo gimtine kalbeti, jei tau ten buvo taip blogai - nereiskia , kad ir kitiems ten blogai yra, jei gyvena - matyt gerai LT.
  <BR>kazkada ir JK buvo daugybe socialiniu problemu, nedarbas, gali pasidometi istorija;) gal kada ir Lietuva pasivys pirmojo pasaulio salis.tikekimes geriausio. as pati irgi londone gyvenu, nesiskundziu kagandi vyras statybose dirba.
  19. zuzi // Rugsėjo 29, 2007 // 22:51
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • as nesakiau kad man bogaj buvo, tiesiog tokia sistema lietuvoj kad visu pirstaj y save ziuri, o dar kviecia gryzti atgal y lietuva, nu kajp gali cia gryzti.. o diel istorijos tj as ja dar ismanau kazkiek nebijok:) bet siuo metu ta tikraj lietuva praktiskaj nieko neverta..
  20. alanas // Rugsėjo 30, 2007 // 03:55
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ka cia kledat (kazkokias nesamones)tai ko tada leket i ta lt kad lt blogai jai nemoki gyventi lt tai nemoki gyventi ir cia ....pars buvau UK o dabar esu lt ir tikrai viskas labai gerai ne minties nera i uk sugryzrti .uzdirbu tikrai ne ka maziau 7500ltman uztenka ir firmoja dirbu alga jai veluoja max 5dienas tai niekas tik ten priprates kas savaite pinigeliai ....tad spreskit kur kam geriau cia namai o ten kas?????????
  21. Lietuvis // Rugsėjo 30, 2007 // 21:37
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • niekas nelekia y ta lietuva, nebent toki kajp tu kurie gauna prezidentines algas, pvz jaunoms panoms pasiulyk koki darba kad ejtu isgyventi lietuvoj, nera tokio,
  22. alanas // Spalio 1, 2007 // 02:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Supranti Alanai daug musu pilieciu nesistenge siekti karieros,nesakau kad lengva ten bet galima,o ka cia labai gerai panom kad jos cia po universitetu su magistro laipsniais dirba valytojoms ir t.t...Gaila tiesiog.O po keliu metu kai sugruz i lt kam tie mokslai bus reikalingi kai neturi patirties darbe beliks tik daryti tai ka ir cia dirba&gt;&gt;&gt;&gt;...ar ne taip.
  23. // Spalio 2, 2007 // 05:34
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Paviršutinių ir smulkmeniškų žmonių požiūris.O jūs ,besistebintys Lietuvos realybe,ko ten vis dar žvalgotės ? Ko ten ieškote ? A,vistik traukia,vistik jūs ten(kitur) svetimi. Tad galvokite irgi (nepalikite vien Lietuvos lietuviams)ką galite padaryti,kad Lietuva pasikeistų ? Jei jau tų pinigiukų turite,tai gal investuokite į Lietuvą ?
  24. tikras lietuvis // Spalio 2, 2007 // 10:12
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Kad Lietuva pasikeistų galite prisidėti ir jūs - investuokite Lietuvoje.
  25. tikras lietuvis // Spalio 2, 2007 // 10:20
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • aisku, kad investuosime. O ka tu manai?
  26. Marius // Spalio 2, 2007 // 11:09
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • taj va kad tik slaveju darbus siulo su diplomais, as pats jau antra moxla baigineju nu ir kas vistiek nieko gero cia nematyt. pats sakiau niekada nevaziuosiu uzsienos kol nepasibajgsiu moxlu, nes tajp ygysiu patirties ir pan bet kad neymanoma su tokia tvarka sakau.. taj va pabusiu uzsienos keleta metu taj bent uzsidirbsiu ant stogo virs galvos ir moxla bajgsiu ,o lieuvoj kiek man rejktu drbti -visa gyvenima!?
  <BR>sakyk kajp nori bet jej tu penkiolika metu isdirbtum uzsieny taj likusy gyvenma lietuvos kampely kokiam galetum praktiskai nedirbti. o lietuvoj isdirbk tiek metu taj ka tu turesi
  27. alanas // Spalio 2, 2007 // 20:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • teisingai alanai, pritariu!!!!!!!!!!!!!!!!
  28. // Spalio 2, 2007 // 23:03
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Eikit jus pezikai, jei jum geriau kazkokie svetimoje salyje lengvai uzdirbti svarai negu gyvenimas savoje salyje tarp savu zmoniu, kad ir susiraukusiu, tj nezinau, likit UK tada
  29. marius // Spalio 5, 2007 // 08:20
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pries 2 sav . buvau grizes atostogu is JAV i LR tai ispudziai vienas prie vieno kaip sio straipsnio heroju.
  <BR>P.S.
  <BR>JAV gyvenu 2 m.
  30. A5 // Spalio 5, 2007 // 13:12
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Gyvendamas Lietuvoje aš esu savas. Ten galiu siekti kažko pastovaus, esu gerbiamas aplinkinių, turiu draugų – esu savas tarp savų. Lietuvoje aš noriu ir galiu kažką pakeisti.
  <BR>
  <BR>Čia, Anglijoje, nesvarbu kiek beuždirbčiau, visada būsiu svetimas, visada būsiu imigrantas iš Rytų Europos. Kur begyvenčiau, visada matysiu naglą praeivio snukį. Praleidau čia beveik trejus metus, jaučiu, kad man jau laikas namo.
  31. Dovydas // Spalio 5, 2007 // 14:26
  4
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • gyvenu Londone,siekiu pastovaus gyvenimo,yra zmoniu kurie mane gerbia ir kas man autoritetai. ir man neskauda,kad as emigrante from bloody eastern europa.as negaliu but kazkuom kitu,nes mano tevyne(be galo mylima!) yra rytu europoje.as priimu sios salies taisykles,nes man jos priimtinos,as kuriu cia gyvenima ir man del to gera.neerzina manes juodziu snukiai,siuksles, skubejimas.as tiesiog nesusikoncentruoju ties neigiamais dalykais,nes turiu kuom dziaugtis.
  <BR>vargsai tie zmones kurie blaskosi ir neapsisprendzia. UK blogai,LT negerai....
  <BR>
  <BR>o del keitimosi,tai reikia pradet pirmiau keist save,o tada viskas savaime aplinkui pasikeis
  32. danger // Spalio 5, 2007 // 19:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Atsikrausiau i Southamptona, UK pries 4 menesius, bet nei sekundei nepajuaciau, kad i mane kas nors ziuretu kaip i zemesnes rusies padara is Rytu Europos gilumos. O ir man paciam visi zmones, su kuriais teko cia bendraut, neatrodo kazkokie ufonautai (su vietiniais, lietuviu dar nesutikau). Gal net drisciau pagalvot, kad Lietuvoj jauciausi labiau svetimas nei cia. Manau, kad daug lemia ne is kur tu esi, bet kas tu esi, ir kaip linkes integruotis. Jei dirba zmogus anglijos laukuose ir per daug metu nesugeba angliskai ismokt, tai ir yra svetimas su imigranto lentele po kaklu. Nes pats ja ir uzsikabino. Anglijoj tiek daug imigrantu is viso pasaulio, negi jie visi jauciasi svetimais? Dirbu kompanijoj, kur yra zmoniu is visu pasaulio kampeliu ir puikiai cia jauciasi. Manau reikia stengtis tiesiog pasijausti ne tik lietuviais, bet ir platesnes bendruomenes nariais ir neisskirt saves is jos.
  33. Saulius // Spalio 7, 2007 // 03:48
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Priklauso nuo to, koki darba dirbi. jei dirbi nekvalifikuota, tai zymiai lengviau gyventi UK, o jei esi kokios nors srities profas, puikiai gali gyventi bet kurioje salyje, taip pat ir Lietuvoje.
  34. zuikiz // Spalio 7, 2007 // 12:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Lietuva Lietuvai nelygi. Vilniuje darbą surasti tikrai lengva.
  35. JONAS // Spalio 10, 2007 // 04:31
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Man dar nepavyko istrukti is Anglijos, nes jau gana ilgai 8 metus gyvenu, taciau labai noretusi sugrizti i Lietuva. Palyginus uzdirbu nemazai ir darbas neblogas, taciau vistiek traukia i namus. Suprantu, kad kainos ir uzdarbis labai skiriasi Lietuvoje, bet gyventi galima, tuo labiau, kad dabar jau atsirado visokiu darbu darbeliu, o Anglijoje vistiek busi svetimas.
  36. Marius // Spalio 20, 2007 // 04:32
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Zinau, kad gryzus irgi nepyrgai laukia, bet visitek, Ne tik ilgesys, draugai ir artimi zmones ten, bet kai augini maza kudiki supranti kad reikia kad butu ir gera medicina, kurios cia, bent jau as pasigendu. Zinau, reikes is naujo mokytis gyventi tevynej, bet taip pat mokemes ir atvaziave cia, su darbais taip pa, juk negauni is karto ko nori ir tiek kiek nori, aisku kainos ir kiti dalykai skiriasi, bet ... visitek be proto noriu gryzti ...
  37. inga // Spalio 20, 2007 // 09:45
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • pagyvenau anglijoj du metus ir pykina juo jos zmoniu, maisto, kulturos (teisingiau juo jos nebuvimo). dirbu viename madingiausiu londono rajonu ir nieko gero apie londona negaliu pasakyti.
  <BR>zmogeliai, pinigai nera viskas.
  <BR>ir man daug artimesnis musu tiesumas nei ju dirbtines sypsenos. ar matet kad kas traukiny vyresniam vieta uzleistu? ar kas padetu lagamina laiptais uzvilkti?
  <BR>
  <BR>per savo purvina prizme ir pasauli ziurit, savo purva matot, liudna
  38. neliksiu // Spalio 26, 2007 // 06:23
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • aisku, kad maciau kaip uzleidzia vieta senesniems. pati taip darau. lietuvoje dar blogiau. ten visi susiraukia, gyvenimu nepatenkinti. myliu londona, o ruoduo jame - fantastiksas..
  39. to neliksiu // Spalio 26, 2007 // 06:34
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kodel tiek daug depresija varanciu nuomoniu? zmones atsipeikekit, pralinksmekit. gyvenimas tik toks, koki ji sau susikuriame.sekmes.
  40. depresuotiems // Spalio 26, 2007 // 06:35
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kada paskutini karta buvai vilniuje rudeni? :)
  <BR>matai, jei tu sypsosies ir busi gyvenimu patenkita, ir kiti tokie pasirodys:)
  <BR>lietuviai daug naturalesni uz anglus - net jei dantu nesiepia bet kokia proga. anglas ir nusisypsos ir padekos penkiolika kartu ir stalo atsirasys, kad uzkliuvo, o nuejes paims ir apsiks:)
  <BR>
  <BR>labai teisingas tas posakis - svetimoj pievoj ir zole zalesne...
  <BR>
  41. neliksiu to to // Spalio 26, 2007 // 08:00
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Net jei anglas sypsosi ir atsiprasineja, o istikro galvoja kaska kita, tai nepakeicia fakto - kad jo padovanotas atsiprasymas ar sypsena yra daug malonesni uz surugusi veida, ar neatsiprasyma, kai to tikrai reikia. Pagalvokit, juk taip nutinka: kaskas tave supykdo, neatsipraso, todel susierzini ir visa tai islieji ant sekancio pasitaikiusio zmogaus, kuris ta pati padaro kitam zmogui, nes jauciasi nepelnytai apsauktas...taip susidaro grandine nepatenkintu, liudnu, nusivylusiu zmoniu. Ta grandine galima nesunkiai istaisyti lietuvoje ar kitoje salyje, svarbu, kad ji nerastu pradzios. Padovanok atsiprasyma ar sypsena - sulauksi to paties. Juk lazda turi du galus.
  <BR>O su anglija reikalai tokie, kiek pastebejau: arba tu prie jos pripranti ir ja pamegsti ar net pamilsti, arba tu niekada prie jos nepriprasi ir visada jausias svetimas. Is to zinoma ir isplaukia musu visu skirtingos nuomones apie UK - vieni nori cia likti, kiti net nenori apie tai pagalvoti, nes negali pasijausti cia savais. Kiekvienas esame kitoks, tad ir buvima uk vertiname skirtingai.
  <BR>Bet kuriuo atveju, butu smagu, jei kiekvienas is jusu igyvendintumet tai, ko istikruju norit.Sekmes
  42. Jurgita // Lapkričio 23, 2007 // 09:35
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • taip taip va musu draugai jau metai kaip bando gryze i tevyne adaptuotis bet ypac sunku vaikams kurie cia mokinosi angliskose mokyklose.lt mokytojai is ju tiesiog tyciojasi,vaikam didziulis stresas,o tevam galvosukis gal vistik vertetu grysti i didzidziaja britanija
  43. lina // Lapkričio 27, 2007 // 06:28
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Man grįžus į Lietuvą buvo sunku vėl prie jos priprasti. Visiškai sutinku su straipsnio autoriais. Jau aštuoni mėnesiai čia, bet vis dar norisi atgal. UK praleidau pusantrų metų, per pusmetį prisitaikiau ir pasijutau normaliu žmogum. Pajutau ką reiškia kai gali daryti ne tik tai ką privalai daryti, kad išgyventum, bet jog gali daryti ir tai ką nori daryti, ir nereikia stengtis išgyventi, o galima paprasčiausiai tiesiog gyventi. Atgal į Lietuvą parvedė paprasčiausias naivumas kažkodėl patikėjau, kad čia daug kas pasikeitė ir viskas bus gerai. Ha ha naivuolis :-)
  44. Serocapo // Sausio 25, 2008 // 18:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sistema Lt tik i savo kisene ziuri, o kada bus i visuomenes gerove nukreipta kaip Uk. Cia uk, as neijauciu visur apgaudinejama ir maustoma kaip LT, kur valdininkai tik savo naudos ziuri, o kada jie pakeis savo mastyma, oi negreit, tai ir as grisiu tik oi negreit,...........
  45. Inga // Rugsėjo 20, 2008 // 21:56
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Dieve kokie cia visi apgailetini parazitai,isvaziave juodadarbiauti ir loja ant tos Lietuvos. Kada jus pagaliau suvoksit,kad Lietuv ajauna salis ir per tiek mazai metu tikrai daug ko pasiekem? O kai galvos nera tai ir pinigu zmogus nesugeba uzsidirbt,na tada gal jus suprantu,lengviau juodadarbiau UK. Man ten slykstu
  46. a // Rugsėjo 21, 2008 // 20:03
  7
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Komentarui 46 - is smalsumo noreciau paklausti, kodel toks patriotas(e) is vis domisi lietuviu gyvenimu UK?! Taigi prisijunkit prie kokios &quot;Romuvos&quot; ir dziaukites kad esat lietuvis gyvenantis Lietuvoje!! Ir vadina mus &quot;apgailetiniais parazitais&quot;...?! Jeigu turejote karcia patirti UK, ir pats dirbot juodadarbiu, tai nereiskia, kad taip yra su visais!! Musu seima tikrai ne juoda darba dirba, bet LT nemegstu buti, ir per daug metu gyvendama UK jau atpratau nuo Lietuvos..Nuo zmoniu skurdumo, pyktumo, neteisingumo, korupcijos ir pn ir pn...Taip, yra dalyku geru Lietuvoje, bet kazkaip jais geriau iseina pasidziaugti kai ten tik keliom dienom nuvaziuoji, o ne gyveni ten. Pabuvus ten ilgiau, ir pats supilkeji, kaip ir visi aplinkui zmones, nuo visu problemu...ir dar, nepamirskyt, kad Lietuvoje irgi yra zmoniu, kurie dirba &quot;juoda&quot; darba - plauna indus, valo patalpas, stato, bet skirtumas tas, kad uz toki pat nekvalifikuota darba, jie cia daugiau gauna ir geriau gyvena. Vien Lietuvisku oru - sotus nebusi, jeigu netikit - tai paklauskyt bet kokio &quot;juodadarbio&quot; dirbancio LT....Sekmes!
  47. xox // Rugsėjo 26, 2008 // 09:32
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Turbut isskirtine nuomone, taciau grizau i Lietuva ir neitiketina, bet gyvenu geriau nei JK. Zinoma, visi zavisi algomis JK, taciau isminusuokit nuomai, transportui skirtas islaidas ir..... kasgi gaunas. negalite uz tokia alga gauti darbo lietuvoje? keista. taciau grizau dirbti i labai megiama sriti. Anglijoje taip pat dirbau gera darba, jei reiketu rinktis kur toliau mokytis, neabejotinai grizciau i londona kur gavau savo antaji, magistro laipsni. Taciau man rodos lietuvoje esantys, stenedami apie tai, kox blogas gyvenimas gimtoje salyje tikrai per daug steni ir dejuoja. ar daznas lietuvis kruvinai ardamas statybose ar stalus valanti kavineje lietuvaite leidzia sau kasdien pietauti ar vakarienauti restorane, kavineje JK? Ar daznas gali pasigirti, kad aplinkui yra artimi ir mylimi zmones? vargu. o stai lietuvoje tie patys stenantys apie krize, uzkemsa vakarais kavines, barus ir restoranus. nepalaikau nei tu, kurie burnoja lietuva, nei tu, kurie keiksnoja isvaziavusius. visur gerai, kur musu nera- byloja sena lietuviska patarle. Taciau dziaugiuosi, kad ismokau gyventi taip, kad butu gera ten, kur esu pati. o anglijos gerai ismokta pamoka turiu vieninte - venk lietuviu darbdaviu ir gyvenimas JK bus puikus. sekmes ir tiems, kad dirbat uzsienyje. stiprybes jums.... linkiu ir viso ko geriausio tiems, kas darbuojasi tevyneje, jos labui. bek nebeges nuo tiesos, kur bebutume esame lietuviai.
  48. sniegena // Lapkričio 4, 2008 // 15:06
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 46 komentarui:
  <BR>
  <BR>Na taip, per 18 metu labai daud pasiekem Lietuvoje: tapome gamyklu sandeliu turtingesnems salims, pardavem visus strateginius objektus uzsieniui, ir uzdareme Ignalinos atomine. Dabar gaminam produktus uzsienieciams, ir pirksim energija is ju, vietoj to, kad savo gaminti. Svietimas ir kultura is viso atsirado paskutinej vietoj. Zodziu, kaip seniau buvom Sovietu Sajungos vergai, taip dabar esam kapitalistiniu saliu vergai. Tik skirtumas toks, kad Sovietu Sajunga bent jau rupinosi musu svietimo sistema ir universitetai buvo nemokami. O kapitalistams nusispjaut i musu svietima. Plius, neturim istatymu, ginanciu paprastus darbininkus. Mes gi jau tapome treciojo pasaulio salimi, kuria labai sekmingai eksplotuoja vakaru lyderes.
  <BR>Isvada: ar Lietuvoj begyventumem, as uzsieni - esame lygiai taip pat eksplotuojami. Taip kad visi esam lygiai tokie pat juodadarbiai. Kada mes pagaliau ismoksim vienas kita gerbti ir savarankiskai gyventi?
  49. Renata // Lapkričio 17, 2008 // 12:08
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Milda, kaimo sindromo ir grubumo netruksta ir Londone.
  <BR>Jei tave pastume ir neatsiprase, zinok lietuvis, jei spokso ir nuziurineja - lietuvis, treninguotas - lietuvis, mergina apsitempusi 2 ismierom mazesniuys dzinsus - lietuve.
  <BR>Pavyzdys: supermarkete prie savitarnos kasu pries mane stovi vyras(lietuvis) su deze alaus. Kasa sustreikavo, pilietis bando prisisaukt pagalbos. Ka manote ka jis sako? Sory, help me please? Nee - huuuu, uhhhhh, blet, naa..., kur...Manau, kad komentarai nereikalingi.
  <BR>
  50. Diva! // Sausio 16, 2009 // 16:54
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tikriausiai visa ko esmė ir priežastis- protelis: jeigu Dievas pagailėjo,- buvai ir liksi nevispročiu (&quot;runkeliu&quot;- miesčionu-mužiku...), ir nesvarbu, kur bebūtum- nesišypsosi sveika šypsena ir nesidžiaugsi gyvenimu...
  51. Rytas // Sausio 27, 2009 // 09:58
  6
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Grizau i lietuva ir kuo puikiausiai cia gyvenu. tiesa sakant, ne blogiau nei anglijoje tikrai. manau viskas priklauso nuo zmogaus, nemokejai jk geroves susikurti, busi lt luzeris. o jei esi gabus ir sumanus, bet kokioje salyje tau bus miela ir seksis.
  52. ;) // Birželio 7, 2009 // 17:35
  13
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Nu ir komentarai, brangieji. Negi jums taip blogai? Tai ko tada vaziavote i ta Anglija, kad esate tokie bukaprociai, nemokantys adaptuotis? Tame ir esme, kad Lietuva yra kaimu kaimas su atsilikusiais poziuriais, paprociais, etc. Pastovus nedateklis, visi vargsta, kapeikas skaiciuoja, kam jus dar cia giriate ta Lietuva? Kortele sunku surasti kur atsiskaityti, o jus dar kalbat apie pokycius, Lietuvos pasiekimus...
  <BR>7 metai kaip gyvenu UK ir net minciu apie grizima nekyla. Dirbu su protingais, issilavinusiais zmonemis ir niekada nesijauciu svetimsale. UK dabar jau mano salis. Griztu i Lietuva, nezinau kaip elgtis.
  53. Agne // Birželio 18, 2009 // 16:17
  7
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • tikra tiesa,pasiilgstu Lietuvoj tik paliktu draugu,giminaiciu ir gamtos-vasara!Lietuvoj galejau tik isgyventi,o isvaziavus as gyvenu!
  54. Gitana // Gruodžio 22, 2009 // 20:34
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • manau gerai jog į UK išvažiuoja visokie nepritapėliai ir bandiūgos. Čia likusiem tik geriau.
  55. linas // Gruodžio 31, 2009 // 17:48
  12
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • net nežinau, žmogiškai norėtųsi patarti - negrįžkite tikrai, baisu čia LT, finansiškai l.sudėtinga, žmonės nuo įtampos piktėja... kita vertus, kuo daugiau normalių, civilizuotų žmonių grįžtų, tuo realesnės atsigavimo galimybės čia būtų.
  56. lietuvėlė // Sausio 12, 2010 // 19:37
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Kiekvienam asmeniskai reiketu nuspresti,kur jam geriau,ir cia anglijoj gyvenantiems yra pliusu ir minusu,taip pat ir lietuvoje.Negali buti viskas kaip pasakoj,yra laikotarpiai kai sekasi geriau,turi geresni darba,ar paprasciausiai esi isimylejus ir esi laiminga.Nesvarbu,kur tu...
  57. egle // Balandžio 13, 2010 // 21:59
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jums Lietuvos durys uzdarytos.
  58. Likes_Lietuvoje // Gegužės 20, 2010 // 11:33
  16
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • jau seniai aisku kad sh ta lietuva ir beveik ner ko gryzti nebent del giminiu, draugu ir panasiai... bet siaip patarciau but ten kur gerai, sekmes emigrantams ir busimiems (kaip as) ;)
  59. Jekaterina // Rugpjūčio 12, 2010 // 18:50
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • As pragyvenau Londone puse metu, is pradziu patyko. Ale gyvenimo lygis geresnis. Bet ko toliau to labiau trauke i Lietuva. Trauke gamta ir zmones. Galu gale grizau i Lietuva radau gera darba ir esu laimingas. Kaip sakoma gerai kur musu nera :) Nes i Londona ne tik protingi zmones vaziuoja ieskoti laimes bet ir deja buve zekai ir nusikalteliai is visos Europos suvaziuoja...
  60. Valentinas // Kovo 15, 2011 // 13:21
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • airijoj as jau 6 metai, ir zinot nebuvo tokios dienos kad nepagalvociau apie namus, turiu cia idealu darba, apsciai pinigu,viska sau leidziu,daug keliauju, bet materialinis gyvenimas nera tas rodiklis kuris daro zmogu laimingu, birzeli vaziuosiu i LT, metams, paziuresiu kaip baisu ten :DD gerai kad visada turiu galimybe sugryzt i airija ir dirbt toliau!! nera nieko brangiau,geriau ir maloniau uz namus, Lietuva, kad ir kokia kroze ten bebutu!!!
  61. Renata // Vasario 21, 2012 // 16:15
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nesuprantu ka ten veikt prie tos baltijos juros,gryztat is baronyno,vaziuojat vel kur pilna baronu.jeigu isties pailseti gryztat,vaziuokit i gamta nprie ezeru,kur tylu ,ramu,ir pigiai kainuos,ir verkti nereiks ,jog viskas brangu.
  62. arnas // Gegužės 8, 2012 // 03:45
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • galiu tik tiek parasyti as savo gimtineje jau nebuvau 10 metu,atsibodo jau buti svetimoj saly zinoma visi mieli,visi sypsosi,o uz nugaros vistiek mes esame visai kitokie galeciau daug ka parasyti,dabar mes gryztame su seima namo ir bandysime gyventi savo gimtineje nemanau,kad taip yra blogai toi Lietuvoje busi protingas ir ten ymanoma tu pinigu uzsidirbti ir dar noriu pasakyti nekenciu tu zmoniu kurie kalba apie Lietuva blogai
  63. angele // Gegužės 10, 2012 // 20:35
  5
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • duok dieve ,kad lietuva kaskada pakils tik nedabartineje situacijoje kol vienybes nebus nebus nieko
  64. tomas // Rugsėjo 27, 2012 // 21:51
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na Lietuvoje puiku vasara, kai viskas zalia, tulu ir grazu.. O salti ziemos laiku nenoreciau, net grizus atostogoms issileidi labai daug, -as Londone jau 7 metai, dirbu gera darba, bet nespjaunu kad visam laikui, taciau kazkodel manes atgal netraukia, tik tos musu naturalios vasaros ilgiuosi<br />....
  65. Liepa // Gruodžio 6, 2012 // 14:56
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "net nežinau, žmogiškai norėtųsi patarti - negrįžkite tikrai, baisu čia LT, finansiškai l.sudėtinga, žmonės nuo įtampos piktėja... kita vertus, kuo daugiau normalių, civilizuotų žmonių..."As skaicioju dienas iki grizymo I Lietuva! Mes pragyvenom uk 8 metus. Nekenciu sitos vietos ir situ zmoniu. Labai tikiosi kad grize susirasim darbus ir pamirsim visa tai kaip baisu sapna
  66. Zana // Spalio 11, 2013 // 16:43
  11
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Galima gerus darbus gauti per pažintis, o galima juos paprasčiausiai pirktis. Internete yra pilna portalų, kur parduodami įvairūs darbai, reikia atseikėti 10-20 procentų , taigi jei mokat dalintis, bėdų nėra, pav.: www.uzsakymai.com
  67. Virgutisss // Lapkričio 1, 2013 // 12:15
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • man irgi patiko Lietuvoj, kol is tevu gyvenau, kai reikejo ant koju atsistot......
  Lietuvoj visada bus tik blogiau ir prasciau, kas gi ja valdo paziurekit, cirkininkai, studentai nevyke, showmenai ir t.t.
  Dalinasi zmoniu pinigus ir aisku Europos sajungos pinigus i kisenes tik kemsa.
  Ziurejau as praejusi menesi laidas, kad vaikams truksta psichologu ir t.t. :D
  O problema - pinigu trukumas biudzete, o pas valdininkus jau saskaitose milijonu milijonai ir toliau kemsa...
  vidutinis atlyginimas 2000 LT, ziema uz buta mokek 800 LT... Zinot lietuviai Lietuvos jus ant tiek nesveiki, kad net patys to nesuvokiat, jei jus gaunas 5000 - 10000 lt Lietuvoj, apsidairykit aplink, begales zmoniu kiekviena diena kapeikas skaiciuoja, tiesiog kad egzistuoti. Bet zinoma Lietuviuj dziaugsmas kai kaimynas prasciau gyvena.....
  68. Tomas UK // Lapkričio 5, 2013 // 13:01
  4
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Mes grįžome į Lietuvą ir mūsų aplinkoje yra dar ne vieni grįžę ir niekas neišvyko atgal į UK. Man susidarė vaizdas, kad svečiose šalyse pritampa kosmopolitai, kurie gali prisitaikyti bet kur, fyfos ir marozai, kuriem rūpi blizgučiai ir "babkės" bei pasipuikuoti prieš draugus, ir žmonės, kurie LT tikrai skurdžiai gyveno ir juos atbaido grįžti dėl vėl galimo skurdo. Mūsų šeima nepriklausė nei vienai iš mano išvardintų kategorijų. Mums nerūpėjo nei puikuotis prieš draugus, nei kosmopolitai esame. Namai visada labai traukė, UK daug nervų sugadinome dėl prastos medicinos sistemos, labai nepatiko UK maistas ir kainos jo tikrai aukštesnės nei LT (pvz. mėsos, vaisių ir daržovių), jei netikit, patys paskaičiuokit. Turėjome su vyru abu neblogus darbus, į fabriką kojos įkelti neteko, aš pati dirbau ofise su popieriukais, algos normalios. Bet vėlgi, kas iš tų algų, jei norėdamas gyventi padoriau ir išsinuomoti normalų ne pelėsiais apaugusį būstą, negyventi su dar 5 lietuviais turi kloti nemenką sumą. Mes gyvenome tik dviese, bute miesto centre, netenkino apsipirkimai Primark ir panašiose parduotuvėse, net LT jei būtų tokia pigi parduotuvė, rūbų nepirkčiau, nes kokybė tai atsiprašau. Galiu daug minusų išvardinti gyvenimo UK, bet nesiplėsiu. Grįžome namo ir esame patenkinti, čia mūsų soc. aplinka, geri orai vasarą, visi artimieji šalia ir nereikia kas pusmetį skraidyti, nereiks vaikų tampyti ir varginti kelionėmis pas giminaičius. Visi turi savo pasirinkimą. Man tik keista, kai kiti LT mato vien skurdą. Užuojauta, jei jūsų giminės ir artimieji skurdžiai gyvena, bet jie patys tokį gyvenimą susikūrė. Mano ir vyro giminės NIEKAS nėra emiravę ir gyvena gerai Lietuvoje, nes to siekė ir pasiekė, neverkdami, kad "Sunku LT, valdininkai neduoda, reikia emigruot". Sėkmės visiems, tiek liekantiems, tiek išvykstantiems.
  69. Aš // Sausio 4, 2014 // 13:04
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Grizau i lietuva ir kuo puikiausiai cia gyvenu. tiesa sakant, ne blogiau nei anglijoje tikrai. manau viskas priklauso nuo zmogaus, nemokejai jk geroves susikurti, busi lt luzeris. o jei esi gabus ir sumanus,..."Labai teisingai pasakyta. Mes irgi grįžome ir nepasakyčiau, kad gyvenimas prastesnis nei UK. Viskas apipinta stereotipais, kad užsieny pinigai krenta iš dangaus, o LT skurdas. Ir ten, ir ten yra skurdžiai gyvenančių, kiek UK teko matyti pakampėm besivalkiojančių alkoholikų ir išmaldos prašytojų bei klausytis bendradarbių (vietinių gyventojų beje) verkšlenimų, kaip neužtenka pinigų šeimai išlaikyti, namo paskola smaugia ir t.t. Tada pagalvodavau argi ne tą patį girdime LT, tik jei tai sako užsienietis, niekas netiki, kad tikrai sunku būna ir užsienyje pragyventi, mat veikia stereotipas, kad jau užsienyje tai tikrai niekas neskursta. Kodėl lietuviai grįžta pas gydytojus, taisosi dantis Lietuvoje ir pan. jei jau tokie turčiai užsienyje patapę.
  70. Aš // Sausio 4, 2014 // 13:12
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Svetima salys vaikui daugiau duoda nei savo.!!! Ner zodziu apie lt ,kalbet net nenorisi

  71. lionete // Kovo 5, 2015 // 13:54
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sveiki. Norėčiau visų paprašyti pagalbos. :) Savo anketai ieškau žmonių, kurie anksčiau būtų migravę į užsienį ilgiau nei tik darbui vasarą ir kurie DABAR PASTOVIAI GYVENA LIETUVOJE. Taigi, jei tokių pažįstate ar patys tokie esate, būčiau labai dėkinga, jei užpildytumėte anketą bei pasidalintumėte ja su kitais. Ačiū. :) http://apklausa.lt/f/migrantu-grizimo-i-lietuva-priezastys-ukm41qb/answers/new.fullpage
  72. Raimonda // Lapkričio 30, 2015 // 15:36
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Visada kartojau, kad užsienį niekad negyvenciau, ir tik dabar kai sukūriau savo šeimą supratau, kad čia šalį kurioi gimiau ir augau mes nereikalingi, čia gali gyventi tik tie kurie turi 10 vaikų nedirba ir yra išlaikomi mūsų visų. Kodėl aš dirbu ir islaikau juos? Nuo mano algos per metus Sodra nuskaito 3000tukst.eurų, kodėl jie guli ir geria už mano uždirbtus pinigus? Susilaukiau vaiko, kodėl man nieks nieko nemoka? Kaip gali 3 asmenys pragyvent iš vienos algos, jeigu alga 600 e: buto nuoma170, komunaliniai 200, tai kaip su likusiais 200 e išgyventi į darbą taipogi pėstute nenueisi 11km,o kur dar maistas, kūdikiui daiktai? Tik į užsienį, mes čia nereikalingi, tegul čia lieka asocialios prasigere šeimos, normaliems issilavinusiems čia vietos nėra.

  73. užsienis // Vasario 3, 2016 // 18:40
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • As tik pasakysiu viena dalyka,tiems,kurie niekima emigrantus,nepamirsit,kad dali biudzeto sunesa ir is kur gaunat savo pasalpeles
  74. Ara // Vasario 9, 2016 // 23:53
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Mes grįžome į Lietuvą ir mūsų aplinkoje yra dar ne vieni grįžę ir niekas neišvyko atgal į UK. Man susidarė vaizdas, kad svečiose šalyse pritampa kosmopolitai, kurie gali prisitaikyti bet kur,..."As labai noriu grizti i Lietuva, ar galite su manim susisiekti ir truputi patarti nuo ko pradeti, kaip jums siuo metu sekasi ir kaip nepaluzti, jeigu sunkumai uzkluptu Lietuvoje?
  75. vilija // Rugpjūčio 31, 2017 // 16:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • sveiki visu pirma atsiprasau del klaidu nes sunku rasit lt. Gyvenu anglijoja 19 metu bet noreciau pabanditi givent lietuvoja bet net nezinau nuo ko pradeti nes nieko ten neturiu ir net neisivaizduoju kaip reguoti i viska .as buvau atvikusi 5 dienom bet tik pastebejau negaliu priprast prie zmoniu kitokia kalba skiriasi , neisivaizduoju kur reiktu darbo jieskoti ar kur giventi ,o kaip ir cia mineta kad anglijos savaites uzdarbis lietuvoj tiek uzdirba i menesi ,tai kaip reiktu pragiventi kaip tiek uzviska moketi lietuvoja .kaip zmonem i tai reguoti ir kaip mum kaip jie vadina lietuvius imigrantams noretusi gristi i lietuva ,o pasakisiu delko man todel kad gamta tevine kuroja gymiau ,ir tikrai pasilgau lietuvos ,mes visi kurie isvike is lt vieni del darbu bet manau daugelis ne is gero gyvenimo .tai tik prasau nuosirdaus atsakimo aciu .
  76. don't disturb // Vasario 27, 2019 // 21:53
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Mes grįžome į Lietuvą ir mūsų aplinkoje yra dar ne vieni grįžę ir niekas neišvyko atgal į UK. Man susidarė vaizdas, kad svečiose šalyse pritampa kosmopolitai, kurie gali prisitaikyti bet kur, fyfos ir marozai, kuriem rūpi blizgučiai ir "babkės" bei pasipuikuoti prieš draugus, ir žmonės, kurie LT tikrai skurdžiai gyveno ir juos atbaido grįžti dėl vėl galimo skurdo. Mūsų šeima nepriklausė nei vienai iš mano išvardintų kategorijų. Mums nerūpėjo nei puikuotis prieš draugus, nei kosmopolitai esame. Namai visada labai traukė, UK daug nervų sugadinome dėl prastos medicinos sistemos, labai nepatiko UK maistas ir kainos jo tikrai aukštesnės nei LT (pvz. mėsos, vaisių ir daržovių), jei netikit, patys paskaičiuokit. Turėjome su vyru abu neblogus darbus, į fabriką kojos įkelti neteko, aš pati dirbau ofise su popieriukais, algos normalios. Bet vėlgi, kas iš tų algų, jei norėdamas gyventi padoriau ir išsinuomoti normalų ne pelėsiais apaugusį būstą, negyventi su dar 5 lietuviais turi kloti nemenką sumą. Mes gyvenome tik dviese, bute miesto centre, netenkino apsipirkimai Primark ir panašiose parduotuvėse, net LT jei būtų tokia pigi parduotuvė, rūbų nepirkčiau, nes kokybė tai atsiprašau. Galiu daug minusų išvardinti gyvenimo UK, bet nesiplėsiu. Grįžome namo ir esame patenkinti, čia mūsų soc. aplinka, geri orai vasarą, visi artimieji šalia ir nereikia kas pusmetį skraidyti, nereiks vaikų tampyti ir varginti kelionėmis pas giminaičius. Visi turi savo pasirinkimą. Man tik keista, kai kiti LT mato vien skurdą. Užuojauta, jei jūsų giminės ir artimieji skurdžiai gyvena, bet jie patys tokį gyvenimą susikūrė. Mano ir vyro giminės NIEKAS nėra emiravę ir gyvena gerai Lietuvoje, nes to siekė ir pasiekė, neverkdami, kad "Sunku LT, valdininkai neduoda, reikia emigruot". Sėkmės visiems, tiek liekantiems, tiek išvykstantiems.
  1. Aš // Sausio 4, 2014 // 13:04
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Nu ir komentarai, brangieji. Negi jums taip blogai? Tai ko tada vaziavote i ta Anglija, kad esate tokie bukaprociai, nemokantys adaptuotis? Tame ir esme, kad Lietuva yra kaimu kaimas su atsilikusiais poziuriais, paprociais, etc. Pastovus nedateklis, visi vargsta, kapeikas skaiciuoja, kam jus dar cia giriate ta Lietuva? Kortele sunku surasti kur atsiskaityti, o jus dar kalbat apie pokycius, Lietuvos pasiekimus...
  <BR>7 metai kaip gyvenu UK ir net minciu apie grizima nekyla. Dirbu su protingais, issilavinusiais zmonemis ir niekada nesijauciu svetimsale. UK dabar jau mano salis. Griztu i Lietuva, nezinau kaip elgtis.
  2. Agne // Birželio 18, 2009 // 16:17
  7
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • man irgi patiko Lietuvoj, kol is tevu gyvenau, kai reikejo ant koju atsistot......
  Lietuvoj visada bus tik blogiau ir prasciau, kas gi ja valdo paziurekit, cirkininkai, studentai nevyke, showmenai ir t.t.
  Dalinasi zmoniu pinigus ir aisku Europos sajungos pinigus i kisenes tik kemsa.
  Ziurejau as praejusi menesi laidas, kad vaikams truksta psichologu ir t.t. :D
  O problema - pinigu trukumas biudzete, o pas valdininkus jau saskaitose milijonu milijonai ir toliau kemsa...
  vidutinis atlyginimas 2000 LT, ziema uz buta mokek 800 LT... Zinot lietuviai Lietuvos jus ant tiek nesveiki, kad net patys to nesuvokiat, jei jus gaunas 5000 - 10000 lt Lietuvoj, apsidairykit aplink, begales zmoniu kiekviena diena kapeikas skaiciuoja, tiesiog kad egzistuoti. Bet zinoma Lietuviuj dziaugsmas kai kaimynas prasciau gyvena.....
  3. Tomas UK // Lapkričio 5, 2013 // 13:01
  4
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Grizau i lietuva ir kuo puikiausiai cia gyvenu. tiesa sakant, ne blogiau nei anglijoje tikrai. manau viskas priklauso nuo zmogaus, nemokejai jk geroves susikurti, busi lt luzeris. o jei esi gabus ir sumanus,..."Labai teisingai pasakyta. Mes irgi grįžome ir nepasakyčiau, kad gyvenimas prastesnis nei UK. Viskas apipinta stereotipais, kad užsieny pinigai krenta iš dangaus, o LT skurdas. Ir ten, ir ten yra skurdžiai gyvenančių, kiek UK teko matyti pakampėm besivalkiojančių alkoholikų ir išmaldos prašytojų bei klausytis bendradarbių (vietinių gyventojų beje) verkšlenimų, kaip neužtenka pinigų šeimai išlaikyti, namo paskola smaugia ir t.t. Tada pagalvodavau argi ne tą patį girdime LT, tik jei tai sako užsienietis, niekas netiki, kad tikrai sunku būna ir užsienyje pragyventi, mat veikia stereotipas, kad jau užsienyje tai tikrai niekas neskursta. Kodėl lietuviai grįžta pas gydytojus, taisosi dantis Lietuvoje ir pan. jei jau tokie turčiai užsienyje patapę.
  4. Aš // Sausio 4, 2014 // 13:12
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • galiu tik tiek parasyti as savo gimtineje jau nebuvau 10 metu,atsibodo jau buti svetimoj saly zinoma visi mieli,visi sypsosi,o uz nugaros vistiek mes esame visai kitokie galeciau daug ka parasyti,dabar mes gryztame su seima namo ir bandysime gyventi savo gimtineje nemanau,kad taip yra blogai toi Lietuvoje busi protingas ir ten ymanoma tu pinigu uzsidirbti ir dar noriu pasakyti nekenciu tu zmoniu kurie kalba apie Lietuva blogai
  5. angele // Gegužės 10, 2012 // 20:35
  5
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 46 komentarui:
  <BR>
  <BR>Na taip, per 18 metu labai daud pasiekem Lietuvoje: tapome gamyklu sandeliu turtingesnems salims, pardavem visus strateginius objektus uzsieniui, ir uzdareme Ignalinos atomine. Dabar gaminam produktus uzsienieciams, ir pirksim energija is ju, vietoj to, kad savo gaminti. Svietimas ir kultura is viso atsirado paskutinej vietoj. Zodziu, kaip seniau buvom Sovietu Sajungos vergai, taip dabar esam kapitalistiniu saliu vergai. Tik skirtumas toks, kad Sovietu Sajunga bent jau rupinosi musu svietimo sistema ir universitetai buvo nemokami. O kapitalistams nusispjaut i musu svietima. Plius, neturim istatymu, ginanciu paprastus darbininkus. Mes gi jau tapome treciojo pasaulio salimi, kuria labai sekmingai eksplotuoja vakaru lyderes.
  <BR>Isvada: ar Lietuvoj begyventumem, as uzsieni - esame lygiai taip pat eksplotuojami. Taip kad visi esam lygiai tokie pat juodadarbiai. Kada mes pagaliau ismoksim vienas kita gerbti ir savarankiskai gyventi?
  6. Renata // Lapkričio 17, 2008 // 12:08
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "net nežinau, žmogiškai norėtųsi patarti - negrįžkite tikrai, baisu čia LT, finansiškai l.sudėtinga, žmonės nuo įtampos piktėja... kita vertus, kuo daugiau normalių, civilizuotų žmonių..."As skaicioju dienas iki grizymo I Lietuva! Mes pragyvenom uk 8 metus. Nekenciu sitos vietos ir situ zmoniu. Labai tikiosi kad grize susirasim darbus ir pamirsim visa tai kaip baisu sapna
  7. Zana // Spalio 11, 2013 // 16:43
  11
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Komentarui 46 - is smalsumo noreciau paklausti, kodel toks patriotas(e) is vis domisi lietuviu gyvenimu UK?! Taigi prisijunkit prie kokios &quot;Romuvos&quot; ir dziaukites kad esat lietuvis gyvenantis Lietuvoje!! Ir vadina mus &quot;apgailetiniais parazitais&quot;...?! Jeigu turejote karcia patirti UK, ir pats dirbot juodadarbiu, tai nereiskia, kad taip yra su visais!! Musu seima tikrai ne juoda darba dirba, bet LT nemegstu buti, ir per daug metu gyvendama UK jau atpratau nuo Lietuvos..Nuo zmoniu skurdumo, pyktumo, neteisingumo, korupcijos ir pn ir pn...Taip, yra dalyku geru Lietuvoje, bet kazkaip jais geriau iseina pasidziaugti kai ten tik keliom dienom nuvaziuoji, o ne gyveni ten. Pabuvus ten ilgiau, ir pats supilkeji, kaip ir visi aplinkui zmones, nuo visu problemu...ir dar, nepamirskyt, kad Lietuvoje irgi yra zmoniu, kurie dirba &quot;juoda&quot; darba - plauna indus, valo patalpas, stato, bet skirtumas tas, kad uz toki pat nekvalifikuota darba, jie cia daugiau gauna ir geriau gyvena. Vien Lietuvisku oru - sotus nebusi, jeigu netikit - tai paklauskyt bet kokio &quot;juodadarbio&quot; dirbancio LT....Sekmes!
  8. xox // Rugsėjo 26, 2008 // 09:32
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Milda, kaimo sindromo ir grubumo netruksta ir Londone.
  <BR>Jei tave pastume ir neatsiprase, zinok lietuvis, jei spokso ir nuziurineja - lietuvis, treninguotas - lietuvis, mergina apsitempusi 2 ismierom mazesniuys dzinsus - lietuve.
  <BR>Pavyzdys: supermarkete prie savitarnos kasu pries mane stovi vyras(lietuvis) su deze alaus. Kasa sustreikavo, pilietis bando prisisaukt pagalbos. Ka manote ka jis sako? Sory, help me please? Nee - huuuu, uhhhhh, blet, naa..., kur...Manau, kad komentarai nereikalingi.
  <BR>
  9. Diva! // Sausio 16, 2009 // 16:54
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Net jei anglas sypsosi ir atsiprasineja, o istikro galvoja kaska kita, tai nepakeicia fakto - kad jo padovanotas atsiprasymas ar sypsena yra daug malonesni uz surugusi veida, ar neatsiprasyma, kai to tikrai reikia. Pagalvokit, juk taip nutinka: kaskas tave supykdo, neatsipraso, todel susierzini ir visa tai islieji ant sekancio pasitaikiusio zmogaus, kuris ta pati padaro kitam zmogui, nes jauciasi nepelnytai apsauktas...taip susidaro grandine nepatenkintu, liudnu, nusivylusiu zmoniu. Ta grandine galima nesunkiai istaisyti lietuvoje ar kitoje salyje, svarbu, kad ji nerastu pradzios. Padovanok atsiprasyma ar sypsena - sulauksi to paties. Juk lazda turi du galus.
  <BR>O su anglija reikalai tokie, kiek pastebejau: arba tu prie jos pripranti ir ja pamegsti ar net pamilsti, arba tu niekada prie jos nepriprasi ir visada jausias svetimas. Is to zinoma ir isplaukia musu visu skirtingos nuomones apie UK - vieni nori cia likti, kiti net nenori apie tai pagalvoti, nes negali pasijausti cia savais. Kiekvienas esame kitoks, tad ir buvima uk vertiname skirtingai.
  <BR>Bet kuriuo atveju, butu smagu, jei kiekvienas is jusu igyvendintumet tai, ko istikruju norit.Sekmes
  10. Jurgita // Lapkričio 23, 2007 // 09:35
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sistema Lt tik i savo kisene ziuri, o kada bus i visuomenes gerove nukreipta kaip Uk. Cia uk, as neijauciu visur apgaudinejama ir maustoma kaip LT, kur valdininkai tik savo naudos ziuri, o kada jie pakeis savo mastyma, oi negreit, tai ir as grisiu tik oi negreit,...........
  11. Inga // Rugsėjo 20, 2008 // 21:56
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • tikra tiesa,pasiilgstu Lietuvoj tik paliktu draugu,giminaiciu ir gamtos-vasara!Lietuvoj galejau tik isgyventi,o isvaziavus as gyvenu!
  12. Gitana // Gruodžio 22, 2009 // 20:34
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • net nežinau, žmogiškai norėtųsi patarti - negrįžkite tikrai, baisu čia LT, finansiškai l.sudėtinga, žmonės nuo įtampos piktėja... kita vertus, kuo daugiau normalių, civilizuotų žmonių grįžtų, tuo realesnės atsigavimo galimybės čia būtų.
  13. lietuvėlė // Sausio 12, 2010 // 19:37
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na Lietuvoje puiku vasara, kai viskas zalia, tulu ir grazu.. O salti ziemos laiku nenoreciau, net grizus atostogoms issileidi labai daug, -as Londone jau 7 metai, dirbu gera darba, bet nespjaunu kad visam laikui, taciau kazkodel manes atgal netraukia, tik tos musu naturalios vasaros ilgiuosi<br />....
  14. Liepa // Gruodžio 6, 2012 // 14:56
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Visada kartojau, kad užsienį niekad negyvenciau, ir tik dabar kai sukūriau savo šeimą supratau, kad čia šalį kurioi gimiau ir augau mes nereikalingi, čia gali gyventi tik tie kurie turi 10 vaikų nedirba ir yra išlaikomi mūsų visų. Kodėl aš dirbu ir islaikau juos? Nuo mano algos per metus Sodra nuskaito 3000tukst.eurų, kodėl jie guli ir geria už mano uždirbtus pinigus? Susilaukiau vaiko, kodėl man nieks nieko nemoka? Kaip gali 3 asmenys pragyvent iš vienos algos, jeigu alga 600 e: buto nuoma170, komunaliniai 200, tai kaip su likusiais 200 e išgyventi į darbą taipogi pėstute nenueisi 11km,o kur dar maistas, kūdikiui daiktai? Tik į užsienį, mes čia nereikalingi, tegul čia lieka asocialios prasigere šeimos, normaliems issilavinusiems čia vietos nėra.

  15. užsienis // Vasario 3, 2016 // 18:40
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Man grįžus į Lietuvą buvo sunku vėl prie jos priprasti. Visiškai sutinku su straipsnio autoriais. Jau aštuoni mėnesiai čia, bet vis dar norisi atgal. UK praleidau pusantrų metų, per pusmetį prisitaikiau ir pasijutau normaliu žmogum. Pajutau ką reiškia kai gali daryti ne tik tai ką privalai daryti, kad išgyventum, bet jog gali daryti ir tai ką nori daryti, ir nereikia stengtis išgyventi, o galima paprasčiausiai tiesiog gyventi. Atgal į Lietuvą parvedė paprasčiausias naivumas kažkodėl patikėjau, kad čia daug kas pasikeitė ir viskas bus gerai. Ha ha naivuolis :-)
  16. Serocapo // Sausio 25, 2008 // 18:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • airijoj as jau 6 metai, ir zinot nebuvo tokios dienos kad nepagalvociau apie namus, turiu cia idealu darba, apsciai pinigu,viska sau leidziu,daug keliauju, bet materialinis gyvenimas nera tas rodiklis kuris daro zmogu laimingu, birzeli vaziuosiu i LT, metams, paziuresiu kaip baisu ten :DD gerai kad visada turiu galimybe sugryzt i airija ir dirbt toliau!! nera nieko brangiau,geriau ir maloniau uz namus, Lietuva, kad ir kokia kroze ten bebutu!!!
  17. Renata // Vasario 21, 2012 // 16:15
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Grizau i lietuva ir kuo puikiausiai cia gyvenu. tiesa sakant, ne blogiau nei anglijoje tikrai. manau viskas priklauso nuo zmogaus, nemokejai jk geroves susikurti, busi lt luzeris. o jei esi gabus ir sumanus, bet kokioje salyje tau bus miela ir seksis.
  18. ;) // Birželio 7, 2009 // 17:35
  13
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • jau seniai aisku kad sh ta lietuva ir beveik ner ko gryzti nebent del giminiu, draugu ir panasiai... bet siaip patarciau but ten kur gerai, sekmes emigrantams ir busimiems (kaip as) ;)
  19. Jekaterina // Rugpjūčio 12, 2010 // 18:50
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ką čia kalbėti apie pragyvenimo skirumą, jei JK svaitės minimalus uždarbis lygus Lietuvos mėnesiniam minimaliam atlyginimui. Atrodo tuo viskas pasakyta.
  20. Skaitytoja // Rugsėjo 13, 2007 // 20:20
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • As pragyvenau Londone puse metu, is pradziu patyko. Ale gyvenimo lygis geresnis. Bet ko toliau to labiau trauke i Lietuva. Trauke gamta ir zmones. Galu gale grizau i Lietuva radau gera darba ir esu laimingas. Kaip sakoma gerai kur musu nera :) Nes i Londona ne tik protingi zmones vaziuoja ieskoti laimes bet ir deja buve zekai ir nusikalteliai is visos Europos suvaziuoja...
  21. Valentinas // Kovo 15, 2011 // 13:21
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Turbut isskirtine nuomone, taciau grizau i Lietuva ir neitiketina, bet gyvenu geriau nei JK. Zinoma, visi zavisi algomis JK, taciau isminusuokit nuomai, transportui skirtas islaidas ir..... kasgi gaunas. negalite uz tokia alga gauti darbo lietuvoje? keista. taciau grizau dirbti i labai megiama sriti. Anglijoje taip pat dirbau gera darba, jei reiketu rinktis kur toliau mokytis, neabejotinai grizciau i londona kur gavau savo antaji, magistro laipsni. Taciau man rodos lietuvoje esantys, stenedami apie tai, kox blogas gyvenimas gimtoje salyje tikrai per daug steni ir dejuoja. ar daznas lietuvis kruvinai ardamas statybose ar stalus valanti kavineje lietuvaite leidzia sau kasdien pietauti ar vakarienauti restorane, kavineje JK? Ar daznas gali pasigirti, kad aplinkui yra artimi ir mylimi zmones? vargu. o stai lietuvoje tie patys stenantys apie krize, uzkemsa vakarais kavines, barus ir restoranus. nepalaikau nei tu, kurie burnoja lietuva, nei tu, kurie keiksnoja isvaziavusius. visur gerai, kur musu nera- byloja sena lietuviska patarle. Taciau dziaugiuosi, kad ismokau gyventi taip, kad butu gera ten, kur esu pati. o anglijos gerai ismokta pamoka turiu vieninte - venk lietuviu darbdaviu ir gyvenimas JK bus puikus. sekmes ir tiems, kad dirbat uzsienyje. stiprybes jums.... linkiu ir viso ko geriausio tiems, kas darbuojasi tevyneje, jos labui. bek nebeges nuo tiesos, kur bebutume esame lietuviai.
  22. sniegena // Lapkričio 4, 2008 // 15:06
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nesuprantu ka ten veikt prie tos baltijos juros,gryztat is baronyno,vaziuojat vel kur pilna baronu.jeigu isties pailseti gryztat,vaziuokit i gamta nprie ezeru,kur tylu ,ramu,ir pigiai kainuos,ir verkti nereiks ,jog viskas brangu.
  23. arnas // Gegužės 8, 2012 // 03:45
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • duok dieve ,kad lietuva kaskada pakils tik nedabartineje situacijoje kol vienybes nebus nebus nieko
  24. tomas // Rugsėjo 27, 2012 // 21:51
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Svetima salys vaikui daugiau duoda nei savo.!!! Ner zodziu apie lt ,kalbet net nenorisi

  25. lionete // Kovo 5, 2015 // 13:54
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • As tik pasakysiu viena dalyka,tiems,kurie niekima emigrantus,nepamirsit,kad dali biudzeto sunesa ir is kur gaunat savo pasalpeles
  26. Ara // Vasario 9, 2016 // 23:53
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • taj va kad tik slaveju darbus siulo su diplomais, as pats jau antra moxla baigineju nu ir kas vistiek nieko gero cia nematyt. pats sakiau niekada nevaziuosiu uzsienos kol nepasibajgsiu moxlu, nes tajp ygysiu patirties ir pan bet kad neymanoma su tokia tvarka sakau.. taj va pabusiu uzsienos keleta metu taj bent uzsidirbsiu ant stogo virs galvos ir moxla bajgsiu ,o lieuvoj kiek man rejktu drbti -visa gyvenima!?
  <BR>sakyk kajp nori bet jej tu penkiolika metu isdirbtum uzsieny taj likusy gyvenma lietuvos kampely kokiam galetum praktiskai nedirbti. o lietuvoj isdirbk tiek metu taj ka tu turesi
  27. alanas // Spalio 2, 2007 // 20:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pasiilgstu TIK lietuviskos gamtos.Su paciais artimiausiais zmonemis sunkiai susikalbam,jie manes nesupranta,as ju.Tiesiog,per dideli skirtumai ir tik toks toki tesupras.
  28. Gina // Rugsėjo 18, 2007 // 02:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • pagyvenau anglijoj du metus ir pykina juo jos zmoniu, maisto, kulturos (teisingiau juo jos nebuvimo). dirbu viename madingiausiu londono rajonu ir nieko gero apie londona negaliu pasakyti.
  <BR>zmogeliai, pinigai nera viskas.
  <BR>ir man daug artimesnis musu tiesumas nei ju dirbtines sypsenos. ar matet kad kas traukiny vyresniam vieta uzleistu? ar kas padetu lagamina laiptais uzvilkti?
  <BR>
  <BR>per savo purvina prizme ir pasauli ziurit, savo purva matot, liudna
  29. neliksiu // Spalio 26, 2007 // 06:23
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tikriausiai visa ko esmė ir priežastis- protelis: jeigu Dievas pagailėjo,- buvai ir liksi nevispročiu (&quot;runkeliu&quot;- miesčionu-mužiku...), ir nesvarbu, kur bebūtum- nesišypsosi sveika šypsena ir nesidžiaugsi gyvenimu...
  30. Rytas // Sausio 27, 2009 // 09:58
  6
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nereikia ir i ta siti eiti, aplink kur gyvenam zmones aiskiai matosi, juodziai ir babajai, nepasakyciau kad jie sypsosi. sutinku, kad jei turi issilavinima, uzsikaliai pinigu JK ir lek i Lietuva, tikrai bent lygiavertis jausiesi, o ne imigrantas, nors vis daugiau pasigirsta nuomoniu, kad lietuvius mielai i darba priima, nes gerai dirba. nemanau, kad Lietuvoj blogai, ir darbo vietu emigrantu deka padaugejo, tik va kad problema su bustu....pas tevus negyvensi visa gyvenima
  31. skaitytoja // Rugsėjo 19, 2007 // 21:17
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • gyvenu Londone,siekiu pastovaus gyvenimo,yra zmoniu kurie mane gerbia ir kas man autoritetai. ir man neskauda,kad as emigrante from bloody eastern europa.as negaliu but kazkuom kitu,nes mano tevyne(be galo mylima!) yra rytu europoje.as priimu sios salies taisykles,nes man jos priimtinos,as kuriu cia gyvenima ir man del to gera.neerzina manes juodziu snukiai,siuksles, skubejimas.as tiesiog nesusikoncentruoju ties neigiamais dalykais,nes turiu kuom dziaugtis.
  <BR>vargsai tie zmones kurie blaskosi ir neapsisprendzia. UK blogai,LT negerai....
  <BR>
  <BR>o del keitimosi,tai reikia pradet pirmiau keist save,o tada viskas savaime aplinkui pasikeis
  32. danger // Spalio 5, 2007 // 19:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Sveiki. Norėčiau visų paprašyti pagalbos. :) Savo anketai ieškau žmonių, kurie anksčiau būtų migravę į užsienį ilgiau nei tik darbui vasarą ir kurie DABAR PASTOVIAI GYVENA LIETUVOJE. Taigi, jei tokių pažįstate ar patys tokie esate, būčiau labai dėkinga, jei užpildytumėte anketą bei pasidalintumėte ja su kitais. Ačiū. :) http://apklausa.lt/f/migrantu-grizimo-i-lietuva-priezastys-ukm41qb/answers/new.fullpage
  33. Raimonda // Lapkričio 30, 2015 // 15:36
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • taip taip va musu draugai jau metai kaip bando gryze i tevyne adaptuotis bet ypac sunku vaikams kurie cia mokinosi angliskose mokyklose.lt mokytojai is ju tiesiog tyciojasi,vaikam didziulis stresas,o tevam galvosukis gal vistik vertetu grysti i didzidziaja britanija
  34. lina // Lapkričio 27, 2007 // 06:28
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • pritariu visiems kurie ejna pries lietuva, lietuvoj nera tvarkos, pats dirbau statybose rimta darba bet atlyginimu niekas moketi nenori vis rejkia prasyti tj kajp cia gali likti, neistveriau ir isvaziavau y suomija ir jokiu problemu uzdirbu tiek pat kiek lietuvoj bet bent nerejkia maldauti savo pinigu, viskas lajku ir visos garantijos... vienu zodziu Lietuva nesugeba islajkyti triju milojonu
  35. alanas // Rugsėjo 28, 2007 // 04:44
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kliedesiai , lietuvoj dar grejt nebus geraj, norint geraj gyventi lt taj turi dirbti statybose, bet kajp sakiau statybose valdzia tik mala sauda, mano draugas perejo virs desimt kauno firmu ir visur nenori moket ,- prakejkti darbdaviai..
  <BR>galeciau taj is vis ta lietva sudeginciau sukciu krastas
  36. alanas // Rugsėjo 29, 2007 // 06:21
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • as nesakiau kad man bogaj buvo, tiesiog tokia sistema lietuvoj kad visu pirstaj y save ziuri, o dar kviecia gryzti atgal y lietuva, nu kajp gali cia gryzti.. o diel istorijos tj as ja dar ismanau kazkiek nebijok:) bet siuo metu ta tikraj lietuva praktiskaj nieko neverta..
  37. alanas // Rugsėjo 30, 2007 // 03:55
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Dievulėliau... žmonės gerieji, jei tik turit ten gerus darbus, jei tik bent kiek pakenčiama ir artimųjų ilgesys dar galutinai neužpjovė, nevažiuokit čia. Mes čia beveik pripratę (jei tai išvis įmanoma priprasti). Bet atvažiavusiems iš kitokių t.y. normalių gyvenimo sąlygų, čia adaptuotis bus sunku. Netgi per vienerius metus daug kas pasikeitė. Deja... toli gražu ne į gerą pusę. Ir neaišku ar išvis kada nors pasikeis.
  38. ddt // Rugsėjo 13, 2007 // 23:08
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na straipsnyje manau daug tiesos..
  <BR>Lietuva visada buvo ir bus Eastern Europe counrty..Nieko cia nepridesi ir neatimsi
  <BR>Uk gyvenu virs dvieju metu: mokaus ir dirbu,cia man patinka ir manau gyvenimo salugos lb skiriasi!!!
  39. indre // Rugsėjo 16, 2007 // 20:53
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tevyne ir artimuju ilgesys visada buvo ir bus aktualus visiems gyvenantiems UK, taciau net ir turedama geru pasiulymu Lietuvoje nenoriu grizti. Vilioja savi, taciau kiekviena karta sugrizus i LT atostogu, sokiruoja grubumas, kainos, ir kaimo sindromas - kai visi viska zino, arba nori zinoti, kai dziaugiamasi labiau kai nepasiseka...
  <BR>Is kitos puses - naturalu, kad grizusiesiems i LT sunku - sociologu poziuriu individui adaptacijos procesas vyksta panasiai kiekvienoje salyje - tad jei prireike 1.5m priprasti prie UK, greiciausiai, tiek pat prireiks ir pratinantis prie LT... Gaila, bet neturiu tiek laiko.. O ir ar verta???
  40. Milda // Rugsėjo 19, 2007 // 03:24
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Zinau, kad gryzus irgi nepyrgai laukia, bet visitek, Ne tik ilgesys, draugai ir artimi zmones ten, bet kai augini maza kudiki supranti kad reikia kad butu ir gera medicina, kurios cia, bent jau as pasigendu. Zinau, reikes is naujo mokytis gyventi tevynej, bet taip pat mokemes ir atvaziave cia, su darbais taip pa, juk negauni is karto ko nori ir tiek kiek nori, aisku kainos ir kiti dalykai skiriasi, bet ... visitek be proto noriu gryzti ...
  41. inga // Spalio 20, 2007 // 09:45
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Atsikrausiau i Southamptona, UK pries 4 menesius, bet nei sekundei nepajuaciau, kad i mane kas nors ziuretu kaip i zemesnes rusies padara is Rytu Europos gilumos. O ir man paciam visi zmones, su kuriais teko cia bendraut, neatrodo kazkokie ufonautai (su vietiniais, lietuviu dar nesutikau). Gal net drisciau pagalvot, kad Lietuvoj jauciausi labiau svetimas nei cia. Manau, kad daug lemia ne is kur tu esi, bet kas tu esi, ir kaip linkes integruotis. Jei dirba zmogus anglijos laukuose ir per daug metu nesugeba angliskai ismokt, tai ir yra svetimas su imigranto lentele po kaklu. Nes pats ja ir uzsikabino. Anglijoj tiek daug imigrantu is viso pasaulio, negi jie visi jauciasi svetimais? Dirbu kompanijoj, kur yra zmoniu is visu pasaulio kampeliu ir puikiai cia jauciasi. Manau reikia stengtis tiesiog pasijausti ne tik lietuviais, bet ir platesnes bendruomenes nariais ir neisskirt saves is jos.
  42. Saulius // Spalio 7, 2007 // 03:48
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Priklauso nuo to, koki darba dirbi. jei dirbi nekvalifikuota, tai zymiai lengviau gyventi UK, o jei esi kokios nors srities profas, puikiai gali gyventi bet kurioje salyje, taip pat ir Lietuvoje.
  43. zuikiz // Spalio 7, 2007 // 12:50
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • manau gerai jog į UK išvažiuoja visokie nepritapėliai ir bandiūgos. Čia likusiem tik geriau.
  44. linas // Gruodžio 31, 2009 // 17:48
  12
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kodel tiek daug depresija varanciu nuomoniu? zmones atsipeikekit, pralinksmekit. gyvenimas tik toks, koki ji sau susikuriame.sekmes.
  45. depresuotiems // Spalio 26, 2007 // 06:35
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • aisku, kad maciau kaip uzleidzia vieta senesniems. pati taip darau. lietuvoje dar blogiau. ten visi susiraukia, gyvenimu nepatenkinti. myliu londona, o ruoduo jame - fantastiksas..
  46. to neliksiu // Spalio 26, 2007 // 06:34
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Lietuva Lietuvai nelygi. Vilniuje darbą surasti tikrai lengva.
  47. JONAS // Spalio 10, 2007 // 04:31
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Paviršutinių ir smulkmeniškų žmonių požiūris.O jūs ,besistebintys Lietuvos realybe,ko ten vis dar žvalgotės ? Ko ten ieškote ? A,vistik traukia,vistik jūs ten(kitur) svetimi. Tad galvokite irgi (nepalikite vien Lietuvos lietuviams)ką galite padaryti,kad Lietuva pasikeistų ? Jei jau tų pinigiukų turite,tai gal investuokite į Lietuvą ?
  48. tikras lietuvis // Spalio 2, 2007 // 10:12
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • niekas nelekia y ta lietuva, nebent toki kajp tu kurie gauna prezidentines algas, pvz jaunoms panoms pasiulyk koki darba kad ejtu isgyventi lietuvoj, nera tokio,
  49. alanas // Spalio 1, 2007 // 02:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Pasiilgstu TIK lietuviskos gamtos.Su paciais artimiausiais zmonemis sunkiai susikalbam,jie manes nesupranta,as ju.Tiesiog,per dideli skirtumai ir tik toks toki tesupras.
  50. Gina // Rugsėjo 18, 2007 // 02:14
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Jums Lietuvos durys uzdarytos.
  1. Likes_Lietuvoje // Gegužės 20, 2010 // 11:33
  16
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Grizau i lietuva ir kuo puikiausiai cia gyvenu. tiesa sakant, ne blogiau nei anglijoje tikrai. manau viskas priklauso nuo zmogaus, nemokejai jk geroves susikurti, busi lt luzeris. o jei esi gabus ir sumanus, bet kokioje salyje tau bus miela ir seksis.
  2. ;) // Birželio 7, 2009 // 17:35
  13
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • manau gerai jog į UK išvažiuoja visokie nepritapėliai ir bandiūgos. Čia likusiem tik geriau.
  3. linas // Gruodžio 31, 2009 // 17:48
  12
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "net nežinau, žmogiškai norėtųsi patarti - negrįžkite tikrai, baisu čia LT, finansiškai l.sudėtinga, žmonės nuo įtampos piktėja... kita vertus, kuo daugiau normalių, civilizuotų žmonių..."As skaicioju dienas iki grizymo I Lietuva! Mes pragyvenom uk 8 metus. Nekenciu sitos vietos ir situ zmoniu. Labai tikiosi kad grize susirasim darbus ir pamirsim visa tai kaip baisu sapna
  4. Zana // Spalio 11, 2013 // 16:43
  11
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • "Grizau i lietuva ir kuo puikiausiai cia gyvenu. tiesa sakant, ne blogiau nei anglijoje tikrai. manau viskas priklauso nuo zmogaus, nemokejai jk geroves susikurti, busi lt luzeris. o jei esi gabus ir sumanus,..."Labai teisingai pasakyta. Mes irgi grįžome ir nepasakyčiau, kad gyvenimas prastesnis nei UK. Viskas apipinta stereotipais, kad užsieny pinigai krenta iš dangaus, o LT skurdas. Ir ten, ir ten yra skurdžiai gyvenančių, kiek UK teko matyti pakampėm besivalkiojančių alkoholikų ir išmaldos prašytojų bei klausytis bendradarbių (vietinių gyventojų beje) verkšlenimų, kaip neužtenka pinigų šeimai išlaikyti, namo paskola smaugia ir t.t. Tada pagalvodavau argi ne tą patį girdime LT, tik jei tai sako užsienietis, niekas netiki, kad tikrai sunku būna ir užsienyje pragyventi, mat veikia stereotipas, kad jau užsienyje tai tikrai niekas neskursta. Kodėl lietuviai grįžta pas gydytojus, taisosi dantis Lietuvoje ir pan. jei jau tokie turčiai užsienyje patapę.
  5. Aš // Sausio 4, 2014 // 13:12
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Mes grįžome į Lietuvą ir mūsų aplinkoje yra dar ne vieni grįžę ir niekas neišvyko atgal į UK. Man susidarė vaizdas, kad svečiose šalyse pritampa kosmopolitai, kurie gali prisitaikyti bet kur, fyfos ir marozai, kuriem rūpi blizgučiai ir "babkės" bei pasipuikuoti prieš draugus, ir žmonės, kurie LT tikrai skurdžiai gyveno ir juos atbaido grįžti dėl vėl galimo skurdo. Mūsų šeima nepriklausė nei vienai iš mano išvardintų kategorijų. Mums nerūpėjo nei puikuotis prieš draugus, nei kosmopolitai esame. Namai visada labai traukė, UK daug nervų sugadinome dėl prastos medicinos sistemos, labai nepatiko UK maistas ir kainos jo tikrai aukštesnės nei LT (pvz. mėsos, vaisių ir daržovių), jei netikit, patys paskaičiuokit. Turėjome su vyru abu neblogus darbus, į fabriką kojos įkelti neteko, aš pati dirbau ofise su popieriukais, algos normalios. Bet vėlgi, kas iš tų algų, jei norėdamas gyventi padoriau ir išsinuomoti normalų ne pelėsiais apaugusį būstą, negyventi su dar 5 lietuviais turi kloti nemenką sumą. Mes gyvenome tik dviese, bute miesto centre, netenkino apsipirkimai Primark ir panašiose parduotuvėse, net LT jei būtų tokia pigi parduotuvė, rūbų nepirkčiau, nes kokybė tai atsiprašau. Galiu daug minusų išvardinti gyvenimo UK, bet nesiplėsiu. Grįžome namo ir esame patenkinti, čia mūsų soc. aplinka, geri orai vasarą, visi artimieji šalia ir nereikia kas pusmetį skraidyti, nereiks vaikų tampyti ir varginti kelionėmis pas giminaičius. Visi turi savo pasirinkimą. Man tik keista, kai kiti LT mato vien skurdą. Užuojauta, jei jūsų giminės ir artimieji skurdžiai gyvena, bet jie patys tokį gyvenimą susikūrė. Mano ir vyro giminės NIEKAS nėra emiravę ir gyvena gerai Lietuvoje, nes to siekė ir pasiekė, neverkdami, kad "Sunku LT, valdininkai neduoda, reikia emigruot". Sėkmės visiems, tiek liekantiems, tiek išvykstantiems.
  6. Aš // Sausio 4, 2014 // 13:04
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Dieve kokie cia visi apgailetini parazitai,isvaziave juodadarbiauti ir loja ant tos Lietuvos. Kada jus pagaliau suvoksit,kad Lietuv ajauna salis ir per tiek mazai metu tikrai daug ko pasiekem? O kai galvos nera tai ir pinigu zmogus nesugeba uzsidirbt,na tada gal jus suprantu,lengviau juodadarbiau UK. Man ten slykstu
  7. a // Rugsėjo 21, 2008 // 20:03
  7
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Nu ir komentarai, brangieji. Negi jums taip blogai? Tai ko tada vaziavote i ta Anglija, kad esate tokie bukaprociai, nemokantys adaptuotis? Tame ir esme, kad Lietuva yra kaimu kaimas su atsilikusiais poziuriais, paprociais, etc. Pastovus nedateklis, visi vargsta, kapeikas skaiciuoja, kam jus dar cia giriate ta Lietuva? Kortele sunku surasti kur atsiskaityti, o jus dar kalbat apie pokycius, Lietuvos pasiekimus...
  <BR>7 metai kaip gyvenu UK ir net minciu apie grizima nekyla. Dirbu su protingais, issilavinusiais zmonemis ir niekada nesijauciu svetimsale. UK dabar jau mano salis. Griztu i Lietuva, nezinau kaip elgtis.
  8. Agne // Birželio 18, 2009 // 16:17
  7
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tikriausiai visa ko esmė ir priežastis- protelis: jeigu Dievas pagailėjo,- buvai ir liksi nevispročiu (&quot;runkeliu&quot;- miesčionu-mužiku...), ir nesvarbu, kur bebūtum- nesišypsosi sveika šypsena ir nesidžiaugsi gyvenimu...
  9. Rytas // Sausio 27, 2009 // 09:58
  6
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • galiu tik tiek parasyti as savo gimtineje jau nebuvau 10 metu,atsibodo jau buti svetimoj saly zinoma visi mieli,visi sypsosi,o uz nugaros vistiek mes esame visai kitokie galeciau daug ka parasyti,dabar mes gryztame su seima namo ir bandysime gyventi savo gimtineje nemanau,kad taip yra blogai toi Lietuvoje busi protingas ir ten ymanoma tu pinigu uzsidirbti ir dar noriu pasakyti nekenciu tu zmoniu kurie kalba apie Lietuva blogai
  10. angele // Gegužės 10, 2012 // 20:35
  5
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Gyvendamas Lietuvoje aš esu savas. Ten galiu siekti kažko pastovaus, esu gerbiamas aplinkinių, turiu draugų – esu savas tarp savų. Lietuvoje aš noriu ir galiu kažką pakeisti.
  <BR>
  <BR>Čia, Anglijoje, nesvarbu kiek beuždirbčiau, visada būsiu svetimas, visada būsiu imigrantas iš Rytų Europos. Kur begyvenčiau, visada matysiu naglą praeivio snukį. Praleidau čia beveik trejus metus, jaučiu, kad man jau laikas namo.
  11. Dovydas // Spalio 5, 2007 // 14:26
  4
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • man irgi patiko Lietuvoj, kol is tevu gyvenau, kai reikejo ant koju atsistot......
  Lietuvoj visada bus tik blogiau ir prasciau, kas gi ja valdo paziurekit, cirkininkai, studentai nevyke, showmenai ir t.t.
  Dalinasi zmoniu pinigus ir aisku Europos sajungos pinigus i kisenes tik kemsa.
  Ziurejau as praejusi menesi laidas, kad vaikams truksta psichologu ir t.t. :D
  O problema - pinigu trukumas biudzete, o pas valdininkus jau saskaitose milijonu milijonai ir toliau kemsa...
  vidutinis atlyginimas 2000 LT, ziema uz buta mokek 800 LT... Zinot lietuviai Lietuvos jus ant tiek nesveiki, kad net patys to nesuvokiat, jei jus gaunas 5000 - 10000 lt Lietuvoj, apsidairykit aplink, begales zmoniu kiekviena diena kapeikas skaiciuoja, tiesiog kad egzistuoti. Bet zinoma Lietuviuj dziaugsmas kai kaimynas prasciau gyvena.....
  12. Tomas UK // Lapkričio 5, 2013 // 13:01
  4
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Milda, kaimo sindromo ir grubumo netruksta ir Londone.
  <BR>Jei tave pastume ir neatsiprase, zinok lietuvis, jei spokso ir nuziurineja - lietuvis, treninguotas - lietuvis, mergina apsitempusi 2 ismierom mazesniuys dzinsus - lietuve.
  <BR>Pavyzdys: supermarkete prie savitarnos kasu pries mane stovi vyras(lietuvis) su deze alaus. Kasa sustreikavo, pilietis bando prisisaukt pagalbos. Ka manote ka jis sako? Sory, help me please? Nee - huuuu, uhhhhh, blet, naa..., kur...Manau, kad komentarai nereikalingi.
  <BR>
  13. Diva! // Sausio 16, 2009 // 16:54
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Ka cia kledat (kazkokias nesamones)tai ko tada leket i ta lt kad lt blogai jai nemoki gyventi lt tai nemoki gyventi ir cia ....pars buvau UK o dabar esu lt ir tikrai viskas labai gerai ne minties nera i uk sugryzrti .uzdirbu tikrai ne ka maziau 7500ltman uztenka ir firmoja dirbu alga jai veluoja max 5dienas tai niekas tik ten priprates kas savaite pinigeliai ....tad spreskit kur kam geriau cia namai o ten kas?????????
  14. Lietuvis // Rugsėjo 30, 2007 // 21:37
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nezinau... man Lietuvoje gerai. negali jos lyginti su UK, man beja, smagu ten visada apsilankyti, taciau grizau, dirbu ir stengiuosi rasti pozityviu dalyku savo Tevyneje. Nemanau, kad viskas cia taip blogai, ir kasmet tik blogeja. Netiesa.
  15. verslininkas // Rugsėjo 14, 2007 // 23:08
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na Lietuvoj gal ir neblogeja, sakyciau gereja ekonominiu poziuriu. Ir darbo yra. O kodel yra? Ogi musu visu imigrantu is lietuvos deka. Ir kas planuoja gryzti- tam tikrai palankus metas.Taciau kaip jums patinka musu piktaveidziai tautieciai Lietuvoje.Pradedant nuo pasu kontroles darbuotoju tik nusileidus aerouoste, pardaveju ir baigiant istaigu darbuotojais. Atmosfera slegianti...
  <BR> Bet kita vertus,kaip miela issidrebti ant pievos pas teva sode, valgyti tikra ,,organic&quot; obuoli, o ,,bajorkiemy&quot; sukimsti 2 porcijas lietuvisko maisto, ir pasijausti kad esi cia savas...
  <BR>
  16. masha // Rugsėjo 16, 2007 // 04:31
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • 46 komentarui:
  <BR>
  <BR>Na taip, per 18 metu labai daud pasiekem Lietuvoje: tapome gamyklu sandeliu turtingesnems salims, pardavem visus strateginius objektus uzsieniui, ir uzdareme Ignalinos atomine. Dabar gaminam produktus uzsienieciams, ir pirksim energija is ju, vietoj to, kad savo gaminti. Svietimas ir kultura is viso atsirado paskutinej vietoj. Zodziu, kaip seniau buvom Sovietu Sajungos vergai, taip dabar esam kapitalistiniu saliu vergai. Tik skirtumas toks, kad Sovietu Sajunga bent jau rupinosi musu svietimo sistema ir universitetai buvo nemokami. O kapitalistams nusispjaut i musu svietima. Plius, neturim istatymu, ginanciu paprastus darbininkus. Mes gi jau tapome treciojo pasaulio salimi, kuria labai sekmingai eksplotuoja vakaru lyderes.
  <BR>Isvada: ar Lietuvoj begyventumem, as uzsieni - esame lygiai taip pat eksplotuojami. Taip kad visi esam lygiai tokie pat juodadarbiai. Kada mes pagaliau ismoksim vienas kita gerbti ir savarankiskai gyventi?
  17. Renata // Lapkričio 17, 2008 // 12:08
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • jau seniai aisku kad sh ta lietuva ir beveik ner ko gryzti nebent del giminiu, draugu ir panasiai... bet siaip patarciau but ten kur gerai, sekmes emigrantams ir busimiems (kaip as) ;)
  18. Jekaterina // Rugpjūčio 12, 2010 // 18:50
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Svetima salys vaikui daugiau duoda nei savo.!!! Ner zodziu apie lt ,kalbet net nenorisi

  19. lionete // Kovo 5, 2015 // 13:54
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Galima gerus darbus gauti per pažintis, o galima juos paprasčiausiai pirktis. Internete yra pilna portalų, kur parduodami įvairūs darbai, reikia atseikėti 10-20 procentų , taigi jei mokat dalintis, bėdų nėra, pav.: www.uzsakymai.com
  20. Virgutisss // Lapkričio 1, 2013 // 12:15
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Eikit jus pezikai, jei jum geriau kazkokie svetimoje salyje lengvai uzdirbti svarai negu gyvenimas savoje salyje tarp savu zmoniu, kad ir susiraukusiu, tj nezinau, likit UK tada
  21. marius // Spalio 5, 2007 // 08:20
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • sveiki visu pirma atsiprasau del klaidu nes sunku rasit lt. Gyvenu anglijoja 19 metu bet noreciau pabanditi givent lietuvoja bet net nezinau nuo ko pradeti nes nieko ten neturiu ir net neisivaizduoju kaip reguoti i viska .as buvau atvikusi 5 dienom bet tik pastebejau negaliu priprast prie zmoniu kitokia kalba skiriasi , neisivaizduoju kur reiktu darbo jieskoti ar kur giventi ,o kaip ir cia mineta kad anglijos savaites uzdarbis lietuvoj tiek uzdirba i menesi ,tai kaip reiktu pragiventi kaip tiek uzviska moketi lietuvoja .kaip zmonem i tai reguoti ir kaip mum kaip jie vadina lietuvius imigrantams noretusi gristi i lietuva ,o pasakisiu delko man todel kad gamta tevine kuroja gymiau ,ir tikrai pasilgau lietuvos ,mes visi kurie isvike is lt vieni del darbu bet manau daugelis ne is gero gyvenimo .tai tik prasau nuosirdaus atsakimo aciu .
  22. don't disturb // Vasario 27, 2019 // 21:53
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Londono irgi visi susirauke vaiksto, praeikite 5 - 6 h vakare per siti:) Nezinau apie ka jus cia pezat, Vilniuje zm. kur kas laimingesni atrodo. UK gyvenau vienus metus, dar planuoju pasilikti iki kitu metu vasaros po to LT su sypsena, uzpiso tas juodadarbio darbas. Zinoma jei tulikus patinka valyti ar slauneles i formas delioti visa diena tai gal idomu UK, bet kitu atveju LT salygos rasti gera darba tikrai geresnes, mazesne konkurencija... Be to jautiesi lygus su kitais o ne imigrantas.
  23. ~ // Rugsėjo 19, 2007 // 07:02
  2
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kliedesiai , lietuvoj dar grejt nebus geraj, norint geraj gyventi lt taj turi dirbti statybose, bet kajp sakiau statybose valdzia tik mala sauda, mano draugas perejo virs desimt kauno firmu ir visur nenori moket ,- prakejkti darbdaviai..
  <BR>galeciau taj is vis ta lietva sudeginciau sukciu krastas
  24. alanas // Rugsėjo 29, 2007 // 06:21
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • nesuprantu ka ten veikt prie tos baltijos juros,gryztat is baronyno,vaziuojat vel kur pilna baronu.jeigu isties pailseti gryztat,vaziuokit i gamta nprie ezeru,kur tylu ,ramu,ir pigiai kainuos,ir verkti nereiks ,jog viskas brangu.
  25. arnas // Gegužės 8, 2012 // 03:45
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • pagyvenau anglijoj du metus ir pykina juo jos zmoniu, maisto, kulturos (teisingiau juo jos nebuvimo). dirbu viename madingiausiu londono rajonu ir nieko gero apie londona negaliu pasakyti.
  <BR>zmogeliai, pinigai nera viskas.
  <BR>ir man daug artimesnis musu tiesumas nei ju dirbtines sypsenos. ar matet kad kas traukiny vyresniam vieta uzleistu? ar kas padetu lagamina laiptais uzvilkti?
  <BR>
  <BR>per savo purvina prizme ir pasauli ziurit, savo purva matot, liudna
  26. neliksiu // Spalio 26, 2007 // 06:23
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • tikra tiesa,pasiilgstu Lietuvoj tik paliktu draugu,giminaiciu ir gamtos-vasara!Lietuvoj galejau tik isgyventi,o isvaziavus as gyvenu!
  27. Gitana // Gruodžio 22, 2009 // 20:34
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • kodel tiek daug depresija varanciu nuomoniu? zmones atsipeikekit, pralinksmekit. gyvenimas tik toks, koki ji sau susikuriame.sekmes.
  28. depresuotiems // Spalio 26, 2007 // 06:35
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • As pragyvenau Londone puse metu, is pradziu patyko. Ale gyvenimo lygis geresnis. Bet ko toliau to labiau trauke i Lietuva. Trauke gamta ir zmones. Galu gale grizau i Lietuva radau gera darba ir esu laimingas. Kaip sakoma gerai kur musu nera :) Nes i Londona ne tik protingi zmones vaziuoja ieskoti laimes bet ir deja buve zekai ir nusikalteliai is visos Europos suvaziuoja...
  29. Valentinas // Kovo 15, 2011 // 13:21
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Visada kartojau, kad užsienį niekad negyvenciau, ir tik dabar kai sukūriau savo šeimą supratau, kad čia šalį kurioi gimiau ir augau mes nereikalingi, čia gali gyventi tik tie kurie turi 10 vaikų nedirba ir yra išlaikomi mūsų visų. Kodėl aš dirbu ir islaikau juos? Nuo mano algos per metus Sodra nuskaito 3000tukst.eurų, kodėl jie guli ir geria už mano uždirbtus pinigus? Susilaukiau vaiko, kodėl man nieks nieko nemoka? Kaip gali 3 asmenys pragyvent iš vienos algos, jeigu alga 600 e: buto nuoma170, komunaliniai 200, tai kaip su likusiais 200 e išgyventi į darbą taipogi pėstute nenueisi 11km,o kur dar maistas, kūdikiui daiktai? Tik į užsienį, mes čia nereikalingi, tegul čia lieka asocialios prasigere šeimos, normaliems issilavinusiems čia vietos nėra.

  30. užsienis // Vasario 3, 2016 // 18:40
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Man dar nepavyko istrukti is Anglijos, nes jau gana ilgai 8 metus gyvenu, taciau labai noretusi sugrizti i Lietuva. Palyginus uzdirbu nemazai ir darbas neblogas, taciau vistiek traukia i namus. Suprantu, kad kainos ir uzdarbis labai skiriasi Lietuvoje, bet gyventi galima, tuo labiau, kad dabar jau atsirado visokiu darbu darbeliu, o Anglijoje vistiek busi svetimas.
  31. Marius // Spalio 20, 2007 // 04:32
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • na Alanai, negalima taip negraziai apie savo gimtine kalbeti, jei tau ten buvo taip blogai - nereiskia , kad ir kitiems ten blogai yra, jei gyvena - matyt gerai LT.
  <BR>kazkada ir JK buvo daugybe socialiniu problemu, nedarbas, gali pasidometi istorija;) gal kada ir Lietuva pasivys pirmojo pasaulio salis.tikekimes geriausio. as pati irgi londone gyvenu, nesiskundziu kagandi vyras statybose dirba.
  32. zuzi // Rugsėjo 29, 2007 // 22:51
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Na jei kažkoks statybininkas atlėkęs per savaitę nori gero darbo, reikalaujanti makaulę pasukti, susirasti ir mykia, kad atlyginimai maži ir kokie visi blogi, tai tegu grįžta į tuos sąšlavų susikaupimo vietas, kaip amsterdamas, landanas ir pan..
  33. Mindaugas // Rugsėjo 26, 2007 // 00:17
  1
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti

Panašūs straipsniai