Rugpjūčio 13, 2015
Dantims atkurti užtenka vieno vizito
Diana Jaura, Privati praktika
© ,Privati praktika" nuotr.

Įsibėgėjusi vasara kviečia mus bent trumpam, pamiršus darbus ir kasdienius rūpesčius, sugrįžti į Lietuvą: tėvų aplankyti, maudynėmis gimtinės ežeruose pasimėgauti, o kai kam rūpi ir sveikatą ,,pasiremontuoti“. Juk ne paslaptis, kad Lietuvoje šios paslaugos kur kas pigesnės, bet savo kokybe niekuo nenusileidžia vakarietiškoms. Laiko atostogoms dauguma mūsų neturime daug – vieną  kitą savaitę, o tiek daug visko reikia suspėti. Vilniaus odontologijos klinikos ,,Privati praktika“ vadovas Jevgenijus Travkinas teigia, jog nutariusiems per atostogas pasirūpinti naujais dantimis jis gali pagelbėti vos per vieną vizitą.

Čiurlionio gatvėje įsikūrusioje klinikoje lankytojus pasitinka jaukus, grafikos paveikslais papuoštas priimamasis. Jautiesi tarsi namuose, visai nepanašu į senuosius odontologijos kabinetų laukiamuosius, į kuriuos, vos įžengus, apimdavo kaustanti baimė gydyti dantis.  

,,Rinkausi tarp dviejų profesijų: dailės ir odontologijos, nugalėjo pastaroji, – savo veiklos pradžią prisiminė J. Travkinas. Nusistebėjus, kad šios dvi profesijos, rodos, taip skiriasi, gydytojas atsakė: ,,Abiem atvejais tai kūryba. Juk kiekvienas žmogus yra ypatingas, unikalus ir nepakartojamas, todėl būtina pasitelkti ne tik profesionalumą, bet ir kūrybą, vaizduotę, kad sukurtum būtent jam skirtą ir jo laukiamą rezultatą.“ 

Klinikos ,,Privati praktika“ vadovas J. Travkinas teigė, kad pagrindinė jo įsteigtos klinikos darbo sritis – dantų atkūrimas ant implantų. O didžiausias privalumas tas, kad prarastus vieną, kelis ar net visus dantis klinikoje galima atkurti vos per vieną dieną.

Paklaustas, kodėl būtent tokią savo darbo taktiką pasirinko, klinikos vadovas paaiškino: ,,Mano darbo filosofija iš pirmo žvilgsnio paprasta – maksimalus patogumas pacientui ir maksimalus patogumas man, kaip gydytojui.“  

Pirmiausia – patogumas ir gydymo laikas

Gydytojo manymu, šiuolaikinis žmogus visų pirma savo gyvenime siekia patogumo, ne išimtis čia ir dantų gydymas. Jau seniai praėjo tie laikai, kai atėjusių pas odontologą pacientų tikslas buvo turėti dantis, kuriais galėtų tinkamai kramtyti. Dabar žmonės nori kur kas daugiau – nauji dantys turi būti ne tik funkcionalūs, bet ir atrodyti sveikai, gražiai, natūraliai. O svarbiausia, naujų dantų žmonės nori tuoj pat – kad nereikėtų ilgai laukti ir kęsti varginančių, skausmingų procedūrų.

,,Maksimalus patogumas pacientui – tai visų pirma jokių fizinių ar emocinių nepatogumų nesukeliantis dantų gydymas. Kitas labai svarbus dalykas yra mažiausia gydymo trukmė. Vienas pagrindinių kriterijų, žmogui pasirenkant vieną ar kitą dantų atkūrimo būdą, yra galimybė nė dienos ,,neiškristi“ iš įprasto gyvenimo ritmo, – savo darbo filosofiją dėstė J. Travkinas. – Aš, kaip gydytojas, savo ruožtu jaučiuosi labai patogiai ir saugiai, galėdamas pasiūlyti savo pacientams tai, kas šiandien dantų atkūrimo srityje yra labai pažangu ir unikalu: rezultatu mūsų klinikos pacientai gali džiaugtis jau po vieno vizito.“

Su naujais dantimis – jau tą pačią dieną

,,Mano tikslas – kad gydymo rezultatai kuo geriau atitiktų paciento lūkesčius,  – teigė ,,Privačios praktikos“ vadovas, – todėl ypatingą reikšmę teikiu ir daug laiko skiriu pradiniam pokalbiui su pacientu bei gydymo planavimui.“ J. Travkinas sako pastebėjęs, kad žmogui nėra taip svarbu žinoti, kaip bus įtvirtintas žandikaulyje implantas, jam kur kas svarbiau – kaip vizualiai atrodys jo naujieji dantys.

,,Filmuojame, fotografuojame pacientą, tada drauge su juo aptariame gautą medžiagą, kalbamės, ko jis norėtų, kas jo netenkina. Išsamiai aptariame paciento pageidavimus dėl dantų formos, spalvos. Neretai pasitelkiu savo gebėjimą piešti. Taip kur kas vizualiau galiu parodyti žmogui, kaip atrodys jo naujieji dantys, dantenos, šypsena. Ypatingą dėmesį skiriame tam, kad būtų sukurtas natūraliai proporcingas vaizdas“,  –  sakė gydytojas odontologas.

Gydytojas odontologas J. Travkinas pažymėjo, kad per dešimt savo praktikos metų atsirinko tas dantų atkūrimo metodikas, technologijas ir medžiagas, kurios jam ir jo pacientams yra optimaliausios.

,,Daugelis žmonių dar nežino, kad implantas gali būti sriegiamas iš karto, kai tik pašalinamas sugedęs dantis. Kitaip tariant, pacientams, pašalinus beviltiškai sugedusį dantį ar dantis, nereikia laukti, kol žaizda užgis, ir tik tada implantuoti. Implantuojama tuoj pat. Tai leidžia padaryti unikalios šiuolaikinės dantų atkūrimo metodikos ir specialiai tam skirti implantai, – klinikoje ,,Privati praktika“ taikomo gydymo subtilumus aiškino vadovas.  – Ant ką tik įsriegto implanto tvirtinamas natūraliai, estetiškai atrodantis laikinas dantis (danties karūnėlė), kuris vėliau pakeičiamas nuolatiniu. Tai vadinama momentine implanto apkrova ir yra ypač patogu, kai tenka šalinti priekinius dantis.“  

Gydytojas džiaugėsi, kad šiuolaikinės pažangios odontologijos  technologijos leidžia ant implantų tvirtinamų dantų karūnėlių bei tiltų gamybos laiką sutrumpinti iki minimumo. ,,Prieš gaminant protezus įprasta padaryti silikoninius dantų atspaudus, kurie nemalonūs ir daugumos žmonių sunkiai toleruojami. Mūsų turimos technologijos daugeliu atvejų leidžia to atsisakyti. Naudojame skenerį, nauji dantys modeliuojami virtualiai, kompiuteriu. Naujas galutinis vainikėlis pagaminamas per vieną dieną,  – dėstė J. Travkinas. – Trumpam į Lietuvą iš užsienio atvykę pacientai sutaupo daug brangaus laiko, kurį gali skirti kitiems, viešnagės metu numatytiems  darbams atlikti.  Jau po vieno vizito žmogus išeina ne su ,,tarpais“ burnoje ar laikinais dantukais, o su naujais nuolatiniais dantimis. Jis gali gyventi įprastu savo gyvenimo ritmu, dirbti, keliauti, bendrauti.“

Gydytojas odontologas sakė, kad nemaža dalis pas jį pirmą kartą atėjusių pacientų iš pradžių negalėjo patikėti, jog naujais dantimis jie galės džiaugtis jau tą pačią dieną. ,,Vėliau, tuo įsitikinę, jie gailėjosi tik vieno dalyko  –  kad nežinojo to anksčiau“, – prisiminė klinikos vadovas.  

Praradusiems visus dantis – unikali gydymo metodika

J. Travkinas pabrėžė, kad momentinė apkrova galima tiek atkuriant vieną, tiek kelis, tiek visus dantis. Specialiai bedančiams gydyti yra sukurta metodika, leidžianti visus vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant 4 implantų. Per vieną vizitą, jeigu reikia, pašalinami nebepatikimi arba sugedę savi dantys, įsriegiami 4 dantų implantai ir tą pačią dieną pritvirtinami gražūs, patogūs, natūraliai atrodantys laikini dantys, kurie maždaug po pusmečio pakeičiami nuolatiniais.

Taigi per vieną vizitą  gali būti atkurti tiek vieno, tiek abiejų žandikaulių dantys. Pasak gydytojo odontologo, vieno žandikaulio dantys atkuriami vidutiniškai per tris valandas. Jau tą pačią dieną po procedūros žmonės gali mėgautis mėgstamu maistu. ,,Iki tol išimamus protezus turėję mano pacientai labai džiaugiasi, kad viskas buvo atlikta taip greitai ir, jų akimis, paprastai. Išties, iš karto po vieno vizito jie turi tvirtus nenuimamus dantis, su kuriais gali nevaržomai bendrauti ir plačiai šypsotis, nedangstydami burnos delnais“, – sakė J. Travkinas.   

Principas  – ,,lydėti“ pacientą

J. Travkino teigimu, šiuolaikiniame pasaulyje (ne išimtis ir odontologija) pastebimos stiprios specializacijos tendencijos – daugumos sričių specialistai vis labiau apsiriboja tik tam tikrų funkcijų atlikimu.

,,Gydant dantų implantais ši specializacija pasireiškia tuo, jog vienas specialistas atlieka implantavimą, kitas protezavimą, trečias pooperacinę priežiūrą, –  sakė J. Travkinas. – Tai yra iš principo gerai, nes tik būdamas geru savo srities žinovu gali kokybiškai ir patikimai jį atlikti. Bėda ta, kad dažnai mes tiesiog ,,perduodame“ pacientą į kitas rankas ir pamirštame juo pasirūpinti. O juk dantų atkūrimo ant implantų galutinė sėkmė labai priklauso nuo kiekvienos iš šio proceso sudėtinių dalių: planavimo, implantavimo, protezavimo, priežiūros. Todėl šis procesas negali būti paliktas savieigai. Galbūt pasirodysiu senamadiškas, bet savo darbe stengiuosi  nuolat ,,lydėti“ pacientą, pradedant nuo pat pirmojo jo atėjimo į kliniką momento, pirmosios konsultacijos, išsamaus lūkesčių aptarimo bei jų vizualizacijos ir baigiant gydymu, galutiniu rezultatu bei vėlesniais reguliariais profilaktiniais patikrinimais.“

Daugiau informacijos rasite čia.

Taip pat, apsilankykite klinikos „Privati praktika“ Facebook‘o" puslapyje.

Raktažodžiai: Privati praktikaDantų gydymasNamaiSveikata

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai