Rugsėjo 22, 2014
Lietuviškos mokyklos auklėtiniams – Rytų Londono rajono vadovo dėmesys

Šių metų rugsėjo 17 dieną, Londono lituanistinė ir asmenybės ugdymo mokykla, „Mano pirmieji mokslai“ svečiavosi pas Londono Barkingo ir Dgenhamo rajono vadovą, Darren Rodwell, Barkingo rotušėje.  Rajono tarybos pirmininkas „Mano pirmuosius mokslus“ apsilankyti rotušėje pakvietė dar šių metų birželio mėnesį, kai pats buvo atvykęs į mokyklos atidarymą naujose patalpose Eastbrook mokykloje.

Pasisvečiuoti pas rajono tarybos pirmininką keliavo virš 40 mokyklos mokinių ir jų tėvelių. Daren‘as  Rodwell‘as šiltai pradėjo mokyklos atstovų priėmimą pagrindinėje rotušės posėdžių salėje ir pasakojo mokiniams apie politinę šalies sistemą ir kaip šioje salėje svarstomi ir priimami įvairūs rajono sprendimai. Rajono tarybos pirmininkas mielai leido vaikams patiems įsivaizduoti esant politikais, valdžios atstovais ir  suvaidinti posėdį. Rajono vadovas linksmai ir įdomiai atsakinėjo „Mano pirmųjų mokslų“ mokinių užduodamus klausimus bei kalbėjo, jog ateityje, kai mokiniai užaugs, tikisi pamatyti juos sėdint šioje salėje ir priiminėjant sprendimus. Rajono vadovas taip pat džiaugėsi, jog kūrybinga lietuviška mokykla yra daugiakultūrinės rajono bendruomenės dalis bei skatino ne tik išlaikyti savo tradicijas ir papročius, bet ir pasidalinti savo patirtimi su kitų tautų atstovais rajone.   

Rajono tarybos pirmininkas vaikams pasakojo apie savo darbo dieną, aprodė ir savo bei pavaldinių darbo kambarius, vedė vaikus pro slaptą įėjimą į savo darbo kabinetą. Priėmimo metu vaikai pamatė ir visų 49 rajono valdžios atstovų pasitarimą, kuris vyko didelėje salėje stiklinėmis sienomis. Mokiniai labai džiaugėsi, kai pamojavę darbo grupei sulaukė visų posėdžio dalyvių atsako.

Rajono vadovas Darren‘as Rodwell‘as lietuvaičius pakvietė apžiūrėti  ir mero kabinetą, kuriame pasakojo Barkingo ir Dagenhamo  miestų susijungimo istoriją, rajono ir istorijos įdomybes siekiančias Anglo saksų laikus. Ir vaikus ir tėvus sudomino mažiau žinomas faktas jog garsiosios novelės „Frankenšteinas“ autorės Mary Shelley mama gyveno Barkinge ir Dagenhame.

Ponas Rodwell‘as mokinius supažindino ir su rotušės pastato istorija, rodė savo darbo  vietą ir net gi slaptą praėjimą į jį, taip pat įmantrias auksines mero ir pavaldinių regalijas.

Londono lituanistinės ir asmenybės ugdymo mokyklos „Mano pirmieji mokslai“ mokiniai atsidėkodami rajono vadovui Darren‘ui Rodwell‘ui už asmeninį priėmimą rotušėje įteikė labai ilgą, jų pačių pieštą atvirutę.

Foto ir video: www.ltlt.lt


Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai