Balandžio 29, 2015
Populiariausi nėštumo mitai: kas tiesa, o kas bobučių plepalai?
Barbora Grigaliūnaitė 1
Nuo seno moters nėštumas yra apipintas mitais bei legendomis.

Moters nėštumas nuo seno apipintas mitais ir legendomis. Žinia apie užsimezgusią gyvybę – didžiulis džiaugmas. Tačiau netrukus beveik kiekvieną moterį aplanko nežinia. Kaip elgtis, kad vaikelis būtų sveikas ir gerai vystytųsi? Ar kasdieniai įpročiai negali kaip nors pakenkti vaisiui? „Londonietė” nusprendė pasidomėti, ar yra tiesos populiariausiuose nėštumo mituose.

Lėktuvu skristi pavojinga

Šiais laikais devynis mėnesius išvengti kelionės lėktuvu beveik neįmanoma. Tačiau plačiai pasklidęs mitas dėl tariamo pavojaus skraidyti nėštmo metu vis dar klesti. Gydytojai teigia, kad pirmuosius du nėštumo trimestrus skristi galite nieko nesibaimindamos. Jei tikrai kyla abejonių, prieš kelionę visuomet pasitarkite su gydytoju. Paskutinio trimestro metu avialinijų darbuotojai gali nerimauti labiau nei jūs. Gana įprasta, kad paskutinėmis nėštumo savaitėmis avialinijos būsimą mamą skraidinti atsisako. Taip yra dėl to, kad tarp lėktuvo personalo medikų, kurie galėtų priimti netikėtai nusprendusį gimti kūdykį, nėra. 

Nėštumo metu geriau nesimylėti

Normalaus nėštumo metu dauguma moterų gali mylėtis iki paskutinės nėštumo dienos. Seksas būsimam kūdikiui pakenkti niekaip negali. Gimdoje kūdikis yra stipriai ir saugiai apsaugotas. Daug moterų nerimauja, kad orgazmas gali sukelti sarėmius ar net persileidimą, tačiau mokslininkai teigia, kad tai praktiškai neįmanoma. Taigi, jei nėštumo metu norisi sekso, tikrai nereikėtų nuo jo susilaikyti. Geros emocijos teigiamai veikia ne tik tėtį, bet ir mamą bei vaisių. 

Žuvis: valgyti ar nevalgyti?

Žuvis turi labai daug vaikelio vystimuisi reikalingų vitaminų bei mineralų, tad valgyti ją dietologai siūlo du kartus per savaitę. Tačiau ji taip pat gali turėti pavojingų bakterijų bei kaupti kenksmingas medžiagas. Daktarai siūlo vengti riebių žuvų, kurios kaupia gyvsidabrį, pavyzdžiui, durklažuvės, ryklio, cigarinių ešerių ar karališkosios skumbrės. Tačiau mažos ir retos šių žuvų porcijos tiktai nepakenks. Nėštumo metu nerekomenduojama valgyti žalios žuvies  bei vėžiagyvių, nes jie gali suketi apsinuodijimą maistu.

Tačiau jei nėštumo metu labai užsinorite sušio, tikrai jo galite paskanauti be didesnių sąžinės priekaištų. Daugumoje Anglijos restoranų sušiuose naudojama žalia žuvis yra saugi ir neturi bakterijų. Dėl šventos ramybės visuomet pasiteiraukite pardavėjo, ar žalia žuvis yra „suši ar sašimi kokybės” (angl. sushi or sashimi grade seafood). Tai reiškia, kad žuvis buvo laikoma šaltoje temperatūroje, o tiekėjai garantuoja, kad bakterijos buvo sunaikintos.

Kofeinas

Toms, kurios be rytinės kavos puodelio sunkiai įsivaizduoja dieną – devyni mėnesiai gali ir prailgti. Gąsdinimai, kad kofeinas didina persileidimo, priešlaikinio gimdymo ar mažo svorio gimimo metu tikimybę, ne visiškai atitinka tikrovę. Medikai sutaria, kad nėštumo metu kofeino tikrai reiktų vengti. NHS pataria, kad besilaukianti moteris neturėtų sunaudoti daugiau nei 200 mg per dieną. Tad vienas kavos puodelis (apie 140 mg kofeino) per dieną tikrai nepakenks.

 

Raktažodžiai: Nėštumasmitaisveikata

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai