Rugpjūčio 9, 2011
Londoną valdo chuliganai
BENAS JOVARAS, 1
Šeštadienį, Tottenham rajone prasidėję neramumai išplito į kitus sostinės rajonus ir Anglijos miestus. Šiandien ryte nuniokotas, išvogtas parduotuves, sudegintus pastatus ir automobilius išvydo Hackney, Bethnal Green, Lewisham, Peckham, Deptford, Croydon, Camden, Clapham Junction, Woolwich, Enfield, Ealing Brodway ir daugybės kitų rajonų gyventojai. Neramu ir Birmingham, Bristol bei Liverpool miestuose. 
 
BBC praneša, kad riaušėse dalyvauja įvairių socialinių sluoksnių ir rasių jaunuoliai, taip pat daugybė vaikų, dešimties ir net septynerių metų amžiaus.

„Woolwich'e, kur gyvenu, matau gaujas pilnom rankom rubų, kiti su lagaminais, kompiuteriais, televizoriaus, muzikos centrais, veidai paslėpti po skarom. Daužo parduotuvių langus, vagia, ką gali”, - pasakoja Londone gyvenanti Nida.  
 
Lewisham prekybos centre dirbanti Kristina teigia nežinanti, ar ryt dar turės darbą. “Viskas niokojama, deginama, tai  net nežinau, ar ryt dar turėsiu darbą. Baisu miegoti naktimis. Tokių riaušių dar neteko matyti“, - sako aštuonerius metus sostinėje gyvenanti lietuvė.  
 
 
BBC reportažuose kalbinti sostinės gyventojai teigia, kad jie jaučiasi palikti likimo valiai. „Dvi valandas chuliganai laisvai plėšė parduotuves Clapham'e, o policijos nesimatė nė kvapo. Jaučiuosi nesaugus, negaliu ramiai miegoti“, - piktinosi Pietų Londono gyventojas. 
 
Dėl neramumų Londone atostogas nutraukė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas David'as Cameron'as ir sostinės meras Boris Johnson. D.Cameron šiandien grįžta į Londoną iš Italijos. 9am jo laukia skubus pasitarimas dėl įvykių Londone. 
 
Masiniai neramumai Londone prasidėjo šeštadienį, apie 5pm. Tuomet kelių šimtų žmonių minia susirinko taikiai protesto akcijai kai policijos pareigūnai nušovė 29-erių Mark Duggan'ą. Iki šiol aiškinamasi, ar jis turėjo ginklą ir galbūt šovė į pareigūnus. Nušauto vyro artimieji kreipėsi į riaušininkus prašydami liautis ir teigia nenorintys, kad jų sūnaus vardas būtų taip prisimenamas. 
 
Sulaukyti jau apie 400 riaušių dalyviai. Apie septyniasdešimčiai pateikti kaltinimai.

Manoma, kad riaušės daugelyje vietų suorganizuotos socialinių tinklų pagalba - pranešimai apie planuojamus susibūrimus buvo paskelbti Facebook, Twitter ir kituose socialiniuose tinklapiuose.
 

Raktažodžiai: Nelaimėsvaikaižvėryslapė

Straipsnio komentarai

 • Benai benai, nu ir pavadinimas. argi valdo? jau galima pamanyti kad riausininkai viska pereme i savo rankas. kad siaucia tai taip, bet kad valdo... ka jie valdo, anot tavo info?
  1. nujau // Rugpjūčio 9, 2011 // 14:10
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Benai benai, nu ir pavadinimas. argi valdo? jau galima pamanyti kad riausininkai viska pereme i savo rankas. kad siaucia tai taip, bet kad valdo... ka jie valdo, anot tavo info?
  1. nujau // Rugpjūčio 9, 2011 // 14:10
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta