Gegužės 17, 2021
Žaliasis sąrašas | Į šias šalis iš Anglijos galite keliauti nesibaimindami karantino, tačiau galioja kitos taisyklės
© Foto: Pixabay.

Beveik visa Jungtinė Karalystė pirmadienį žengė svarbų žingsnį link sugrįžimo į įprasto gyvenimo vėžes, sušvelnindama šalyje taikomus suvaržymus dėl koronaviruso pandemijos. Anglijoje, Velse ir beveik visoje Škotijoje aludės, restoranai ir kavinės vėl gali aptarnauti lankytojus viduje. Po daugelio mėnesių pertraukos duris taip pat atveria kino teatrai, teatrai ir sporto įstaigos. Šiaurės Airijoje draudimų panaikinimas įsigalios tik gegužės 24 dieną.

Žmonės taip pat gali išvykti atostogauti į tam tikras užsienio šalis. JK paskelbta spalvų sistema tarptautinėms kelionėms. Šalys žymimos žalia, geltona ir raudona spalvomis, atsižvelgiant į Covid-19 atvejų skaičių ir skiepų sėkmę.

Sąrašas peržiūrimas kas tris savaites. Šalys gali būti pridėtos arba pašalintos per trumpą laiką. Portugalija jau paskelbė, kad JK turistai bus įleidžiami nuo pirmadienio. Tačiau ne visos žaliajame sąraše esančios šalys atviros turizmui, tad keliautojai privalo tai patikrinti.

Apsilankymui ‘žaliose’ šalyse taikoma mažiausiai taisyklių ir keliautojams grįžus nereikia karantino. Apsilankę šiose šalyse piliečiai privalo: prieš keliaudami atgal į Angliją atlikti Covid-19 testą ir įrodyti neigiamą rezultatą, atlikti testą po dviejų dienų grįžus į Angliją, užpildyti keleivio gyvenamosios vietos nustatymo formą. Grįžusiems nereikia karantinuotis, nebent antros dienos testas yra teigiamas, arba NHS Test & Trace praneša, kad keliavote su asmeniu, kurio testas buvo teigiamas.

Keleiviai privalo laikytis šių taisyklių, net jei yra paskiepyti.

Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje galioja panašios taisyklės.

Kelionės į geltona spalva pažymėtas šalis, tarp jų ir Lietuvą, nėra rekomenduojamos, tačiau nuo gegužės 17 dienos tai nebebus neteisėta. Grįžusieji iš šių šalių turi karantinuotis 10 dienų, taip pat atlikti visus būtinus testus ir užpildyti reikiamas formas.

Į raudona spalva pažymėtas šalis rekomenduojama vykti tik esant būtinybei. Grįžusieji iš šių šalių turi karantinuotis specialiose viešbučiuose savo sąskaita.

12 žaliame sąraše šiuo metu esančių šalių ir teritorijų:

Portugalija

Izraelis

Singapūras

Australija

Naujoji Zelandija

Brunėjus

Islandija

Gibraltaras

Folklendo salos

Farerų salos

Pietų Džordžija (South Georgia) ir Sandvičo (Sandwich) salos

Šv. Elenos (St Helena), Tristano de Kunjos (Tristan de Cunha) ir Dangun Žengimo sala (Ascension Island)

Visa informacija apie reikalavimus tarptautinėms kelionėms: https://www.gov.uk/travel-abroad

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai