Liepos 11, 2017
Tarsi iš močiutės sodo. Prisiskinkite braškių Anglijos laukuose
Barborytė braškiauja. © Nuotraukų autorė: Henrika Stasiulė.

Labas, braškės! Braškės su pienu, braškės su grietinėle, braškių tortai, Pimm’s gėrimas, braškių uogienės. Vasara neįsivaizduojama be šios skaniosios uogos. Vasara = Braškės. Tačiau nusipirkus plastmasinį braškių indelį vietiniame Tesco – kažkas ne taip. Jausmą žino visi tie, kurie kada nors ieškojo raudonų uogų močiutės braškynuose. Viena uoga į krepšį, kita – į burną. Nesvarbu, kad neplautos, bet juk tokios viliojančios, kad kantrybės laukti tiesiog nėra.

Benjaminos (Indeco Flowers) asmeninio albumo foto. Benjaminos (Indeco Flowers) asmeninio albumo foto.

Norintiems pajausti, ką reiškia sklaidyti žaliuojančius lapus ir ieškoti prisirpusių uogų rekomenduojame apsilankyti taip vadinamuosiuose PYO (angl. pick your own) ūkiuose Anglijoje, kuriuose galite ne tik nusipirkti šviežių vietinių vaisių, daržovių ar uogų, bet ir patys jų prisiskinti ar prisirinkti. Tokia išvyka gali tapti ir puikia edukacine pramoga vaikams.

Paieškojus internete, galima rasti ne vieną fermą, kur auginamos ne tik braškės, bet ir avietės, agrastai, kuriuos atvykę galite skinti kokius norit ir kiek širdis geidžia.

Henrika ir Barborytė pasidalino įspūdžiais iš Kento braškyno - Stanhill Farm. “Jame lankėmės jau ne vieną kartą ir braškių skonis čia prilygsta močiutės augintoms kaime. Labai džiaugiamės, kad gyvename Kente, čia ne tik nuostabūs gėlynai, bet ir skaniausių braškių fermos”, - sako Henrika.

Foto: Henrika Stasiulė. Foto: Henrika Stasiulė.

Lietuvės patarimas - paragaukite nors vieną lysvės uogą, jei patinka skonis – tik tada rinkite, nes kiekvienoje lysvėje auga šiek tiek kitokio skonio braškės, vienos saldesnės, kitos ne. Dėl vienos paragautos braškės jums niekas nieko nepasakys. Kiek prisirinksite - tiek jūsų. Vėliau nuskintą derlių pasvers ir susimokėsite šiek tiek daugiau nei prekybos centre.

Tokio tipo PYO ūkiai turi savo parduotuves ir parduoda fermoje augintus vaisius, daržoves, aliejų, sėklas ir pan. Fermų internetiniuose puslapiuose galima užsisakyti vaisių-daržovių dėžutes į namus. Pirkinys gali būti vienkartinis, savaitinis ar mėnesinis. Jums pristatys dėžutę su vis kitokiais vaisiais ar daržovėmis nei pirkote praeitą savaitę ar mėnesį. Svarbiausia, kad jie užauginti kuo natūraliau ir skonis labai skiriasi nuo prekybos centrų produkcijos.

Rudeniop derlius visai kitoks - galima važiuoti obuoliauti arba kriaušiauti, visi sezoniniai vaisiai ar daržovės paminėti ūkių internetiniuose puslapiuose, tad verta žvilgtelėti į asortimentą.

“Svarbiausia, vaikams tai suteikia labai daug džiaugsmo. Jei jūsų mažylis ir nemėgsta uogų ar vaisių - savo rinktas jis tikrai valgys su dideliu noru”, - pataria Henrika.

Pasidalinkite savo nuotraukomis ir įspūdžiais: [email protected]

Visos foto iš asmeninio šios vasaros sesių Benjaminos ir Henrikos bei mažosios Barborytės albumo. Nuotraukų autorė: Henrika Stasiulė.

Stanhill Farm
Birchwood Rd, Wilmington, Dartford, Kent DA2 7HD (01322 669711/ www.stanhillfarm.co.uk). Bexley rail then 233 bus. 9am-5.30pm Mon-Sat; 10am-4pm Sun.

Keli garsiausi netoli Londono esantys PYO ūkiai:

Crockford Bridge Farm
New Haw Rd, Addlestone, Surrey, KT15 2BU (01932 853886/ www.crockfordbridgefarm.co.uk). Addlestone rail. 10am-5.30pm Mon, Wed, Sun; 10am-6pm Tue, Thur-Sat.

Garsons at Esher
Winterdown Rd, Esher, Surrey, KT10 8LS (01372 464389/ www.garsons.co.uk). Esher rail then 515 bus. 9am-6pm Mon-Sat; 9am-5pm Sun.

Heathfield Farm
Heathfield Farm, Coombe Lane, Croydon, CR0 5RH (01883 743636). Coombe Lane tram or East Croydon rail then 466 bus. 9.30am-5.30pm daily.

Hewitts Farm
Hewitts Rd, Orpington, Kent, BR6 7QR (01959 534666/ www.hewittsfarm.co.uk). Orpington rail then R3 bus or Knockholt rail then ten mins walk. 9am-5.30pm daily.

Home Cottage Farm
Bangors Rd South, Iver Heath, Bucks SL0 0BB (01753 653064/ www.homecottagefarm.co.uk). Uxbridge tube then 58 bus. 2-5pm Tue-Thur; 11am-5pm Sat, Sun.

Parkside Farm
Hadley Rd, Enfield, Middx, EN2 8LA (8367 2035/ www.parksidefarmpyo.co.uk). Cockfosters tube or Gordon Hill rail then W8 bus. 9am-5pm Tue-Sun.

Benjaminos (Indeco Flowers) asmeninio albumo foto. Benjaminos (Indeco Flowers) asmeninio albumo foto.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai