Spalio 22, 2016
Pirmyn moliūgauti! Anglijos fermos, kur galite prisirinkti moliūgų
LONDONIETĖ 1
Kiek moliūgėlių matote vienoje nuotraukoje? 👻🎃🕸️🕷️Šiomis žaviomis foto iš Londono Victoria parko su mumis pasidalino lietuvė fotografė Eva White Photography.

Mums nepatinkančius žmones kartais vadinam moliūgais. Kodėl - net neįsivaizduoju. Nes žinant visas gerąsias moliūgų savybes tai gali skambėti kaip komplimentas. Moliūgai - vitaminų ir mineralų šaltinis. Tai daržovė valanti organizmą, sulėtinanti senėjimo procesą ir stiprinanti imunitetą. Moliūgų sriuba – vienas iš puikiausių patiekalų tamsiems rudens vakarams, o Halloween’o (Halovyno) šventei – pramoga bei dekoracija. Iš moliūgų galite pasigaminti ir odos šveitiklį (skaitykite čia >>>>>>)

Tad pirmyn visi moliūgauti. Žinoma, nuvažiuoti į Asdą ir nusipirkti moliūgą už £1 labai paprasta, bet patiems prisiskinti ar išsirinkti moliūgus iš lauko – kur kas linksmiau ir įdomiau. Fantastiška diena gryname ore visai šeimai. Patariu avėti tinkamą avalynę priklausomai nuo oro. Jei drėgna – kaip tikri ūkininkai rinkitės botus. Saulėtoms dienoms tiks ir elegantiškesni batai. Štai kelios PYO (Pick Your Own) fermos Anglijoje, kuriose galite pamoliūgauti.

Kiek moliūgėlių matote vienoje nuotraukoje? 👻🎃🕸️🕷️Šiomis žaviomis foto iš Londono Victoria parko su mumis pasidalino lietuvė fotografė Eva White Photography. Kiek moliūgėlių matote vienoje nuotraukoje? 👻🎃🕸️🕷️Šiomis žaviomis foto iš Londono Victoria parko su mumis pasidalino lietuvė fotografė Eva White Photography.

Keli bendri pastebėjimai: įėjimas beveik niekur nekainuoja (moliūgų kaina priklauso nuo dydžio, £1 - £10), šunų niekur nepriima (kai kuriose fermose nebent leidžia palikti pririštus specialioje aikštėje), parkavimui vietos visur yra užtektinai. Daugelis fermų neapsiriboja vien daržovėmis ir vaisiais: Halloween’o savaitei ir moliūgams skirti įvairūs renginiai dideliems ir mažiems. Kai kuriose fermose yra ir gyvulių ūkiai. Prieš kelionę patariame apsilankyti fermų tinklapiuose ir pasitikrinti atidarymo laiką bei kitas detales.

Stanhill Farm's Pumpkin Patch 
kur: Birchwood Road, Wilmington, Dartford, Kent, DA2 7HD
kiek: įėjimas nemokamas
i: www.stanhillfarm.co.uk
Šią fermą rekomenduoja dizainerė Sigita Janelionytė. 150 akrų ūkis labai mėgstamas londoniečių, nes įsikūręs vos už 17 mylių nuo sostinės centro, tad nesunkiai pasiekiamas. Tiesa, čia nereikia teptis rankų – moliūgai šioje fermoje jau paruošti ir sudėti, jums tereikia išsirinkti iš daugybės. Vienas didelis ir du maži moliūgai Sigitai kainavo £5: jie bus skirti skaptavimui ir moliūgų sriubai.

Sigitos Janelionytės nuotraukoje - moliūgai Stanhill fermoje. Sigitos Janelionytės nuotraukoje - moliūgai Stanhill fermoje.
Sigitos Janelionytės foto. Sigitos Janelionytės foto.

Garsons Esher Farm
kur: Winterdown Road, West End, Esher, Surrey, KT10 8LS
kiek: įėjimas nemokamas
i: www.garsons.co.uk/pyo-farm
Jurga Skalisiūtė apsilankė Garsons fermoje. Ji patiks mėgstantiems pasiraitoti rankoves ir kibti į darbą. Garsons yra didžiausia PYO ferma visoje Anglijoje. 150 akrų laukuose lankytojai gali apsilankyti gegužės – spalio mėnesiais ir prisirinkti/prisiskinti vaisių, daržovių, gėlių. Braškių, aviečių, žirnių ir saulėgrąžų sezonai – mėgstamiausi  tarp lankytojų. Fermoje veikia restoranas, kuriame galite atsipalaiduoti ir pailsėti po sunkaus darbo.

Jurgos Skalisiūtės foto. Jurgos Skalisiūtės foto.

Cammas Hall Farm
kur: Needham Green, Hatfield Broad Oak, CM22 7JT
i: www.cammashall.co.uk 

Facebook @CammasHallFarm. Facebook @CammasHallFarm.

Šią moliūgų fermą ypač mėgsta Instagram'eriai, nes dekoracijos tikrai vertos Insta kadro. Iki moliūgų lauko iš Londono teks keliauti apie valandą, tačiau tai puiki proga iškylai iš miesto.

Foxes Farm Produce
kur: Colchester, Green Lane, Aldham, CO6 3PR arba Basildon, Wash Road, Noak Bridge, SS15 4BP
kiek: įėjimas nemokamas
i: www.foxesfarmproduce.co.uk


Foxes ferma augina tik moliūgus ir kalėdines egles. Prisiskinti moliūgų galima Basildon’e ir Colchester’yje esančiose fermose.

Crockford Bridge Farm
kur: New Haw Road, Addlestone, Nr. Weybridge, Surrey KT15
kiek: £1, auka labdarai
i: www.crockfordbridgefarm.co.uk


Netoli Londono įsikūrusiame ūkyje moliūgų galėsite prisirinkti iš jau nuskintų ir paruoštų derliaus. Vaikams čia veiklos netruks, nes šioje fermoje organizuojami įvairūs Halloween’ui skirti renginiai.

Secretts Farm
kur: Secretts of Milford, Hurst Farm, Chapel Lane, Milford, Surrey, GU8 5HU
kiek: £1 už pasivažinėjimą traktoriumi
i: www.secretts.co.uk


Secretts fermoje PYO sezonas baigėsi, tačiau ji duris lankytojams atvers Halloween’o proga, vadinamajai moliūgų savaitei. Po moliūgų laukus mažus ir didelius vežioja traktorius – pasirodo, Anglijoje tai smagi ir populiari Halloween’o savaitės atrakcija. Vaikų taip pat laukia piešiniai ant veido, sausainių dekoravimas ir kitos linksmybės. Galima ir pasivaikščioti po čia pat veikiančią gyvulių fermą.

Kenyon Hall Farm
kur: Kenyon Hall, Winwick Lane, Croft, Warrington, WA3 7ED
kiek: įėjimas nekainuoja
i: www.kenyonhall.co.uk


Kaip tik panorėsite – čia galite rinktis iš jau paruoštų moliūgų arba pasiraitoti rankoves ir leistis į moliūgų daržą. Kaip ir daugelyje fermų, taip ir šioje vyksta Halloween’ui ir moliūgams skirti renginiai.

Beluncle Farm
kur: Beluncle Farm Cottages, Stoke Rd, Rochester, Kent ME3 9LU
kiek: įėjimas nemokamas
i: www.pyopumpkins.com
Šeimai priklausantis ūkis duris lankytojams atveria spalio mėnesį, specialiai moliūgų sezonui.

Pasidalinkite savo nuotraukomis, išvykomis ir idėjomis: [email protected]

Straipsnio komentarai

 • Super pramoga, o ypač dabar, prieš Heloweeną :) Su mažaisiais bandysim naujas vietas. Praeitą kartą buvau nepasiruošus, bet dabar turiu botus iš https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-batai tai tikiu, kad šįkart bus linksmiau.
  1. Sandra // Spalio 22, 2019 // 17:57
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Super pramoga, o ypač dabar, prieš Heloweeną :) Su mažaisiais bandysim naujas vietas. Praeitą kartą buvau nepasiruošus, bet dabar turiu botus iš https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-batai tai tikiu, kad šįkart bus linksmiau.
  1. Sandra // Spalio 22, 2019 // 17:57
  0
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai