Vasario 8, 2018
Pasaulinio garso cirkas Londone vaikus ir suaugusius kviečia pasinerti į mistinį vabzdžių pasaulį
BRIGITA ADOMAVIČIŪTĖ

Nė vienas cirkas akrobatiniu meistriškumu ir netikėčiausiomis fantazijomis negali prilygti stulbinančiam „Cirque du Soleil“.

Šiuo metu Londone galite išvysti „Cirque du Soleil“ šou visai šeimai „Ovo“. 

Portugališkas žodis „ovo“ reiškia kiaušinis - tai pralinksminantis tiek suaugusiuosius, tiek vaikus pasirodymas, pasižymintis įspūdinga kūno plastika, teatrališka muzika ir išradingais kostiumais. Tiesa, atkreipkite dėmesį, kiek jautrūs yra jūsų mažyliai, kad „Ovo“ naudojami šviesų ir garsų efektai jų neišgąsdintų.

Egzotiškas spektaklis įkvėptas mistinio vabzdžių pasaulio - čia plastiškai ropinėja vorai, iš šilko kokonų ore išsirita margaspalviai drugiai, galantiškai sienomis šokinėja svirpliai. Pasirodymas trunka net 2 val. 15 min., įskaitant 20 min. pertrauką, tačiau dėmesį prikausto jau nuo pirmosios iki pat paskutinės sekundės. Šį nepaprastą šou Londone pamatyti galima iki kovo 4 d., o bilietus rasite čia: https://www.cirquedusoleil.com/united-kingdom/london/ovo/buy-tickets 

„Ovo“ pasirodymas buvo sukurtas 2009 m., tačiau Didžiojoje Britanijoje jis rodomas pirmą kartą. Daugiau nei 50 talentingų akrobatų iš 16 skirtingų šalių vaidina draugiškus vabalus, tarakonus, blusas, skruzdes, svirplius ir drugelius, zujančius apvalioje scenoje. Pasirodymo siužetas nėra sudėtingas ar verčiantis giliai susimąstyti, o priešingai, lengvai suprantamas ir skirtas maloniai nuteikiančiam laisvalaikiui su visa šeima. 

Į laimingą vabzdžių visuomenę iš tolimų kraštų atkeliauja svetimšalis mėlynasis musius nešinas paslaptingu kiaušiniu (ovo). Musių įsimyli džiaugsmingoji boružėlė ir visas veiksmas daugiausiai sukasi apie romantišką jų meilės istoriją. 

Raudonosios skruzdės - akrobatai iš Kinijos - gulėdamos ant nugarų sinchronizuotai pėdomis žongliruoja didžiuliais kiviais ir kukurūzais. Du drugeliai galantiškai susiveja stulbinamoje oro akrobatikos scenoje. Britų gimnastė Alanna Baker, 2011 m. tapusi Europos čempione, vaidina vieną iš vorų, kurie savo kūnu balansuoja taip, jog atrodo, kad kūnas sudarytas ne iš kaulų, bet iš gumos - tai vieni iš „jokiu būdu nemėginkite pakartoti namuose“ triukų. Poetiškiausia vakaro transformacija iš žmogaus į vabzdį - tai žvilgsnį prikaustanti laumžirgio vaidyba.

„Ovo“ šou netrūksta „Oho, mamyte, pažiūrėk!“ aikčiojimus sukeliančių momentų, bet tai anokia naujiena tiems, kas jau yra matę bent vieną „Cirque du Soleil“ pasirodymą. O jeigu ne, tai gyvenimas yra žavingas savo pirmaisiais kartais, ypač gyvai skambant braziliškiems sambos ritmams ir pasineriant į magišką spalvotų kostiumų, dekoracijų, išraiškingų charakterių, grakščios šokių choreografijos bei kvapą gniaužiančios akrobatikos harmoniją.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai