Birželio 14, 2016
Miestiečiai kaime: TOP 5 fermos Londone

Londonas – išties išskirtinis ir įvairiapusiškas miestas: nuolat stebinantis, žavintis, skubantis, o kartais tiesiog gražinantis mintimis į Lietuvos kaimus ir sodus.  Šiame Europos didmiestyje galime rasti ne tik Tower tiltą,  Elžbietos bokštą, istorinę Greenwich gyvenvietę, Karališkąjį botanikos sodą, bet ir kur kas daugiau – čia netrūksta  ir miesto fermų, kuriose puikiai praleisti laiką galės ne tik mažieji, bet ir suaugę.

1. Hackney City Farm
www.hackneycityfarm.co.uk/

Nuo 1984-ųjų prie Hackney Road gatvės įsikūrusi Hackney miesto ferma lankytojams suteikia galimybę apžiūrėti kiaules, asilus, karves, ožkas, avis, triušius, jūrų kiaulytes, žasis, vištas ir antis. Čia taip pat rasite medelyną su drugelių namais. Vištos ir antys kasdien deda kiaušinius, kuriuos galima įsigyti fermos parduotuvėje, o greta esančioje jaukioje kavinėje galėsite paskanauti itališkų bei britiškų užkandžių.

Ferma taip pat siūlo daugybę užsiėmimų bei kursų: nuo keramikos dirbtuvių vaikams, bitininkystės meno mieste irsavanorystės programų iki jauniesiems lankytojams skirtų pažintinių ekskursijų apie daržovių ir augalų auginimo ypatumus bei gyvulių priežiūrą.

Ferma skatina apsilankiusiuosius rinktis sveikesnį gyvenimo būdą bei maitintis ekologišku maistu. Neveltui sakoma, – jeigu norite įsigyti maisto prekę, pagalvokite, ar ji egzistavo prieš 100 metų? Jeigu atsakymas neigiamas, jos nepirkite.

2. Mudchute Park and Farm
www.mudchute.org/

Ši 13 hektarų žemės rytiniame Londono Isle of Dogs rajone užimanti miesto ferma – viena didžiausių ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Europoje. Joje galite apžiūrėti ne tik tradicinį ūkį, arklides, bet ir egzotinius gyvūnus. Čia rasite ir labdaros organizaciją, vaikų darželį bei Mudchute Kitchen virtuvę. Ferma taip pat siūlo įvairius kursus: nuo jodinėjimo pamokų vaikams iki vištų laikymo mieste suaugusiems.

Ši ferma turi ir tam tikrų ypatumų: ūkis neturi parkavimosi aikštelės, todėl į fermą patariama keliauti viešuoju transportu, dviračiu ar pėsčiomis (arčiausia stotis – Crossharbour DLR). Taip pat čia besilankantiems rekomenduojama avėti patogią avalynę, nemaitinti gyvulių maistu bei nepamiršti reguliariai plautis rankų.

3. Deen City Farm
www.deencityfarm.co.uk/

Deen miesto ferma – viena seniausių Londono fermų, įkurta dar 1978-aisiais metais. Ir nors ji užima vos du hektarus, joje galima rasti sodus pasivaikščiojimams, jojimo mokyklą, įvairias švietimo ir atostogų programas bei dar daugiau.

Kadangi šis ūkis yra įsikūręs greta Morden Hall parko, kuris yra gamtos ir kultūrinio paveldo apsaugos organizacijos„National Trust“ teritorijoje, jis galimai taip pat bus įtrauktas į istoriją.

Kitoje fermos pusėje galite rasti Merton Abbey Mills amatų kaimelį, kuriame apstu jaukių kavinukių ir barų, antikvarinių parduotuvėlių, talentingų menininkų bei kūrėjų dirbtuvių. Daugiau apie šį meno kampelį galite rasti čia:www.mertonabbeymills.org.uk/

4. Hounslow Urban Farm
www.hounslowurbanfarm.co.uk/

Net 12 hektarų siekianti Hounslow miesto ferma – puiki laisvalaikio praleidimo ir švietimo vieta skirta visai šeimai. Šiame ūkyje galėsite iš arčiau susipažinti su tradiciniais kaimo gyvuliais ir paukščiais. Kaip ir kitose fermose, čia įsikūrusi kavinukė bei suvenyrų krautuvėlė.

Visai netrukus ūkyje prasidės statybos – greta fermos įsikurs tropinis zoologijos sodas (angl. The Tropical Zoo) su egzotiniais gyvūnais bei edukaciniais užsiėmimais, paliesiančiais klimato kaitos bei kitas globalias problemas. Kalbama, kad šiame zoologijos sode bus galima išvysti beždžionių, papūgų ir netgi krokodilų.

5. Kentish Town City Farm
www.ktcityfarm.org.uk/

Prie pat Kentish Town stoties įsikūrusi dar viena puiki Londono ferma – Kentish Town City Farm. Vos įžengus į ūkį jus pasitiks mekenančios ožkos, bliaunančios avys, tvenkinyje kurkiančios varlės ir laukuose besiganantys arkliai.

Šįmet 44-ąjį gimtadienį švenčianti ferma savo internetinėje svetainėje suteikė galimybę kiekvienam norinčiam peržiūrėti nuotraukų archyvą bei sužinoti visą ūkio istoriją: nuo jo įkūrimo iki dabar: www.40years.ktcityfarm.org.uk/. Tiesa, šie memuarai pateikti iki 2012-ųjų, tačiau apčiuopia net 40 metų istorijos.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai