Birželio 3, 2010
Sekminių linksmybės Lietuvių Sodyboje
LONDONIETĖ, 5
© www.smstudio.co.uk
Septintą savaitę po Velykų Lietuvoje nuo seno švenčiamos Sekminės, kurių metu ypatingai garbinami augalai ir naminiai gyvuliai. Praėjusį sekmadienį į Lietuvių Sodybą Headley parke susirinke Anglijos lietuviai taip pat paminėjo pagoniškas tradicijas. 
 
Sodyboje susirinkusius tautiečius linksmino tautinių šokių kolektyvai,  sutartinių atlikėjos, folkloro ansambliai, dainavo ir šoko mažieji, giedojo Šv. Kazimiero bažnyčios choras. Šiuolaikiškas dainas traukė grupės 'Relaxon', 'Retro plus', 'Laiko sala'. Šventės metu veikė mugė, vaikų kiemas, mažųjų piešinių paroda, loterija , buvo prekiaujama lietuviškais patiekalais ir gėrimais.  

Renginio pradžioje pašventintas Lietuvių Sodyboje atstatytas koplytstulpis, kurį sukūrė vienas geriausių medžio skulptūrų meistrų Lietuvoje Vytautas Ulevičius. 

Beveik šešių metrų gryno ąžuolo paminklas su dviem variu kaustytais stogeliais ir aštuoniomis medžio skulptūromis (tautos mokykla ir ratelis, elementorius, Aušros varpas, sėjėjas, Šv. Mergelė Marija, Šv. Kazimieras, Šv. Jurgis ir Rūpintojėlis) simbolizuoja Lietuvos istoriją, kultūrą, kovą už laisvę ir tikėjimą. 
 
Nepriklausomybės dvidešimtmetį švenčiančiai Lietuvai skirtą koplytsulpį pašventino kunigas Petras Tverijonas. Į renginį iš Kanados atvyko Lietuvių išeivijos dvasinis vadovas prelatas Edmundas Putrimas. 
 
Sodybą Headley parke , kurioje vyko Sekminių šventė, lietuvių bendruomenė įsigijo po antro pasaulinio karo.  
 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta